2005-09-24 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 4:1: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 40: Linia 40:

Zwycięstwo doświadczonej drużyny Groclinu jest jak najbardziej zasłużone, choć wydaje się być za wysokie. Piłkarzom Cracovii należą się słowa uznania, za ambitne próby odrabiania strat, jednak ilość indywidualnych, prostych błędów w grze obronnej całego zespołu (i sędziego) była zbyt duża, aby w tym dniu myśleć o punktowej zdobyczy.
Źródło: Teraz Pasy!

Wersja z 16:57, 16 cze 2006

8 kolejka 24-25 IX 2005
Groclin Dyskobolia - Cracovia 4:1 (3:1)

Bramki: Sedlacek (5 min.), Rocki (25 min.), Ślusarski (31 i 49 min.) - Wacek (29 min.).
Sędziował Paweł Gil z Lublina.
Żółte kartki: Przyrowski, Rocki, Kumbev - Cabaj.
Widzów 2000 w tym 40 kibiców Cracovii.
Groclin: Przyrowski, Sokołowski, Kumbev, Lasocki, Vranjes, Piechniak, Sninsky, Goliński (79. Sabo), Sedlacek, Ślusarski (53. Sikora), Rocki (69. Porazik).
Cracovia: Cabaj, Wacek, Radwański, Skrzyński, Karwan, Nowak, Baran, Giza (53. Drumlak), Bojarski, Bania, Baster (46. Moskała).

Nie przyniosła szczęścia piłkarzom Cracovii końska podkowa podarowana drużynie przez personel hotelu w którym mieszkali przed meczem z Groclinem. Można rzec nawet, że podkowa przyniosła pecha bowiem podopieczni trenera Stawowego tracili bramki w najgorszych z możliwych momentów...

Już w 4 minucie po jednej z pierwszych akcji Groclinu sędzia Paweł Gil podyktował rzut wolny sprzed linii pola karnego za zagranie nakładką Łukasza Skrzyńskiego. Rzut wolny na bramkę zamienił Sedlacek strzelając celnie w prawy róg bramki Cabaja.

Po meczu faulujący Golińskiego Łukasz Skrzyński zwrócił uwagę, że za zagranie nakładką sędzia podyktował rzut wolny pośredni, a piłka po strzale Sedlacka trafiła bezpośrednio do bramki Cracovii.

- Gdy ustawialiśmy mur sędzia cały czas trzymał rękę w górze, co oznaczało, że podyktował rzut wolny pośredni – mówił po meczu niepocieszony Łukasz Skrzyński. – Nie wiem na pewno, jak było przy samym strzale, dlatego bardzo dokładnie obejrzę tę sytuację w Canal+.

Szybko zdobyta przez gospodarzy bramka ustawiła dalszy przebieg spotkania. Cracovia starała się odrobić bramkową stratę, a Groclin bardzo groźnie kontratakował.

W 15 minucie Piotr Bania dokładnie dośrodkował do znajdującego się kilka metrów od bramki Marcina Bojarskiego jednak strzał Bojara instynktownie obronił Przyrowski. – To była doskonała sytuacja, powinienem zdobyć wtedy bramkę – miał do siebie pretensje po meczu ambitny Marcin Bojarski. – Gdybyśmy wtedy wyrównali cały mecz na pewno zupełnie inaczej by się potoczył...

Co nie udało się Cracovii, udało się Groclinowi. W 25 minucie po szybkiej akcji prawą stroną celne dośrodkowanie przejął Rocki i z kilku metrów strzelił nie do obrony. 2:0.

Po stracie drugiego gola Cracovia jeszcze bardziej zdecydowanie rzuciła się do odrabiana strat. Na efekt nie trzeba było długo czekać.

W 29 minucie po dośrodkowaniu Pawła Nowaka z rzutu wolnego wykonywanego tuż przy linii końcowej boiska do piłki doszedł najlepszy piłkarz Cracovii w tym meczu Tomasz Wacek i strzałem głową z bliska nie dał szans Przyrowskiemu.

- Po zdobyciu kontaktowej bramki zaświtał promyk nadziei na wywiezienie z Grodziska korzystnego wyniku – mówił po meczu trener Wojciech Stawowy.

Rzeczywiście, po zdobyciu kontaktowego gola wydawało się, że Cracovia przejmie inicjatywę i powalczy o korzystny wynik.

Niestety 2 minuty po zdobyciu bramki przez Wacka, grający po raz setny w ekstraklasie Ślusarski przedarł się środkiem boiska i w sytuacji sam na sam z Cabajem zdobył trzeciego gola dla Groclinu. Wydaje się, że to był decydujący moment o losach spotkania.

Tuż po przerwie Cracovia próbowała jeszcze odwrócić losy tego spotkania. Niewiele brakowało, a wprowadzony za Marka Bastera Tomasz Moskała strzeliłby drugą bramkę dla Cracovii po dośrodkowaniu Krzysztofa Radwańskiego.

Groclin nie pozwolił jednak rozpędzić się zmobilizowanej po przerwie Cracovii i po wzorowo wyprowadzonej akcji prawą stroną boiska Ślusarski w 49 minucie ustalił wynik meczu.