Bramki: Pawlusiński (14 sam.), Bartos (44 min) - Giza (60 min)
Kartki: Baran, Joao Paulo, Skrzyński, Nowak, Giza - Stoimenow, Kleber, Bartos, Prokop, Goncerz, Radler.
Widzów: 4 500.
Cracovia: Cabaj, Nowak, Karwan, Skrzyński, Pawlusiński, Giza, Baran, Drumlak, Bojarski, Bania, Moskała
Górnik: Nulle, Radler, Wiśniewski, Prokop, Magiera, Bukalski, Juszkiewicz, Seweryn, Bartos. Stoimenow, Kleber.
Źródło: Interia.pl

Rozpoczęcie piłkarskiej wiosny nie wypadło dla Cracovii okazale. Krakowianie nie wygrali z Górnikiem jeszcze nigdy w ekstraklasie i w piątek ta sztuka także im się nie udała.

Już w 3. minucie mogło być 0:1 jednak strzał z bliska - upadającego na murawę Klebera Limy - obronił Marcin Cabaj. Później gospodarze mieli trzy świetne okazje, aby objąć prowadzenie. W 9. minucie Marcin Bojarski odebrał na połowie Górnika piłkę Mariuszowi Magierze, dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze był ustawiony Piotr Bania. Po jego strzale z woleja piłka przeleciała kilka metrów od bramki Carstena Nulle.

Dwie minuty później Marcin Bojarski przeprowadził akcję prawa stroną. Będąc przy linii końcowej boiska kopnął piłkę w kierunku bramki, ale Tomasz Moskała uderzył niecelnie z dwóch metrów.

W 12. minucie Marcin Bojarski, który biegł z piłką po prawnym skrzydle, zamiast odegrać piłkę do któregoś z kolegów (biegli obok niego Bania, Moskała i Giza) zdecydował się na strzał z daleka, który łatwo obronił Nulle.

Kilkadziesiąt sekund później Dariusz Pawlusiński niefortunnie zagrał piłkę do Marcina Cabaja, który był bardzo wysunięty i piłka wpadła do bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Łukasz Juszkiewicz przedarł się przy linii końcowej boiska w pobliże bramki Cabaja, odegrał do Dawida Bartosa i ten strzelił nie do obrony.

Po przewie mecz toczył się przeważnie na połowie Górnika, ale padła tylko jednak bramka dla gospodarzy. W 61. minucie rzut rożny wykonywał Dariusz Pawlusiński, piłka trafiła do będącego przed polem karnym Gizy, który na raty pokonał bramkarza Górnika (za pierwszym razem piłka trafiła w plecy obrońcy, ale dobitka była już skuteczna). W 48. minucie piłkę z linii bramkowej wybił Dawid Bartos (po główce Dariusza Pawlusińskiego), zaś w 75. minucie Jacek Wiśniewski (po strzale Tomasza Moskały).