2006-04-01 GKS BOT Bełchatów - Cracovia 2:0

Żółte kartki: Jankowić, Fonfara - Bania, Pawlusiński, Rzucidło
Widzów: 3000.
GKS: Sapela, Fonfara, Pietrasiak, Cecot, Kowalczyk (90. Cieciura), Wróbel (74. Jarzębowski), Janković, Kuranty, Garguła, Matusiak, Dziedzic (90. Nowak).
Cracovia: Cabaj, Wacek, Skrzyński, Rzucidło, Nowak, Joao Paulo, Przytuła (46. Uszalewski), Drumlak (46. Szczoczarz), Pawlusiński, Giza, Moskała (69. Bania).

Słabe wyniki GKS BOT Bełchatów w marcu sprawiły, że trener Orest Lenczyk zaczął poważnie zastanawiać się nad rezygnacją. Tuż po meczu w Grodzisku powiedział w szatni piłkarzom, że nie będzie już szkoleniowcem GKS BOT. Nie poinformował jednak zarządu o swojej decyzji, a kiedy wiadomość ta dotarła do działaczy, Lenczyk nic już nie mówił o swojej ewentualnej dymisji. Tak więc gospodarze przystąpili do meczu z Cracovią pod wodzą tego samego szkoleniowca.

Bełchatowianie od pierwszych minut postawili na ofensywną grę. Już w 5. minucie gospodarze cieszyli się z bramki. Tomasz Wróbel wbiegł w pole karne i podał do dobrze ustawionego Janusza Dziedzica. Napastnik GKS BOT z dwóch metrów pokonał krakowskiego bramkarza Marcina Cabaja. 10 minut później kibice z Bełchatowa po raz drugi podnieśli ręce w górę, ale pospieszyli się, bo strzelający głową Marcin Kowalczyk nie zdobył gola. Piłka przeleciała obok słupka. Chwilę później powinno być już 2:0. Sam na sam z Cabajem znalazł się występujący z konieczności na lewej stronie pomocy Łukasz Garguła. Bramkarz Cracovii obronił jednak jego strzał.

Podopieczni Oresta Lenczyka mieli przewagę i ogromną ochotę na podwyższenie prowadzenia. W 29. minucie fani GKS BOT znów mieli powody do radości. Prawą stroną akcję zainicjował Wróbel. Zmylił obrońców i wyłożył piłkę na siódmy metr Radosławowi Matusiakowi. Strzał napastnika gospodarzy odbił obrońca Cracovii. Piłka wróciła jednak do Matusiaka, który wykorzystując nieporadność defensywy drużyny gości podał do swojego partnera z ataku. Dziedzic ponownie wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze nie zwalniali tempa. W 31. minucie Garguła z rzutu wolnego uderzył bardzo ładnie, ale Cabaj obronił strzał bełchatowskiego pomocnika. Kilka minut później bliscy zdobycia bramki byli piłkarze gości. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem GKS BOT 2:0.

Cracovia przystąpiła do drugiej połowy z dwoma zmianami w składzie. Niemrawo grających Pawła Drumlaka i Krzysztofa Przytułę zastąpili: Łukasz Szczoczarz i Łukasz Uszalewski. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Bełchatowianie wciąż mieli zdecydowaną przewagę, a Cracovia tylko sporadycznie zagrażała bramce GKS BOT.

W 80. minucie gospodarzom dopisało szczęście. Łukasz Skrzyński wykonywał rzut wolny dla gości z bardzo ostrego konta, na wysokości pola karnego. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. W 89. minucie Dawid Nowak, który zmienił Dziedzica, minął w polu karnym obrońcę Cracovii i strzelił na bramkę Cabaja, który z trudem wybił piłkę na róg.

Źródło: Interia.pl