|                            miejsce = Straszęcin
|                        bramki_gosc = 1
|        bramki_do_przerwy_gospodarz = 1
|    serie_rzutow_karnych_gospodarz =
|          serie_rzutow_karnych_gosc =
|                            sedzia = Adam Kajzer
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz = <BR>[[Michał Karwan|Karwan]] (39')<BR>[[Sebastian Kurowski|Kurowski]] (58')<BR>[[Sebastian Kurowski|Kurowski]] (85')
|                            wyniki = 0:1<BR>1:1<BR>2:1<BR>3:1
|                      strzelcy_gosc = Kloc (21')
|              ustawienie_gospodarz = 4-4-2
|                    sklad_gospodarz = [[Marcin Cabaj|Cabaj]] (46' [[Sławomir Olszewski|Olszewski]])<BR> [[Łukasz Uszalewski|Uszalewski]]<BR> [[Michał Karwan|Karwan]]<BR> [[Mateusz Rzucidło|Rzucidło]]<BR> [[Tomasz Baliga|Baliga]]<BR> [[Michał Suchan|Suchan]] (75' [[Kacper Tatara|Tatara]])<BR> [[Marcin Zimoń|Zimoń]]<BR> [[Karol Kostrubała|Kostrubała]] (46' [[Joao Paulo Heidemann|Heidemann]], 75' [[Wojciech Okińczyc|Okińczyc]])<BR> [[Konrad Cebula|Cebula]] (59' [[Mateusz Jeleń|Jeleń]])<BR> [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]] (46' [[Damian Niemczyk|Niemczyk]])<BR> [[Łukasz Szczoczarz|Szczoczarz]] (46' [[Sebastian Kurowski|Kurowski]])
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
}}
===Opis meczu :===
Aż dwa sparingi zaplanował trener Stefan Białas na środowe popołudnie. Najpierw o godzinie 16 piłkarze Cracovii zmierzyli się z III ligową Stalą Rzeszów, a na godzinę 18 zaplanowano [[2006-07-12 Cracovia – Piast Gliwice 1:1|sparing]] z II ligowym [[Piast Gliwice|Piastem Gliwice]].

Zimoń
Kostrubała (46' Heidemann, 75' Okińczyc)

Opis meczu :

Aż dwa sparingi zaplanował trener Stefan Białas na środowe popołudnie. Najpierw o godzinie 16 piłkarze Cracovii zmierzyli się z III ligową Stalą Rzeszów, a na godzinę 18 zaplanowano sparing z II ligowym Piastem Gliwice.

Na mecz do Straszęcina przybyła ponad 100 osobowa grupka kibiców Stali i Cracovii. Spotkanie obserwował prezes Cracovii Janusz Filipiak, a sędziował je pierwszoligowy arbiter z Rzeszowa Adam Kajzer.

Od pierwszych minut Cracovia osiągnęła lekką przewagę. Gra toczyła się jednak głównie w środku boiska i krakowianie rzadko przedostawali się na pole karne rywala.

Podobnie jak w sparingach z KSZO Ostrowiec i KS Paradyż pierwszą bramkę zdobyli rywale po strzale Pawła Kloca w 21 minucie z rzutu wolnego. Kloc uderzył silnie z 18 metrów trafiając precyzyjnie w prawy dolny róg bramki nie dając szans na obronę Marcinowi Cabajowi.

Wyrównanie padło 6 minut przed przerwą. W polu karnym nieprawidłowo zatrzymywany był Michał Karwan. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Tuż przed przerwą Stal mocniej zaatakowała czego efektem były dwa rzuty wolne sprzed linii pola karnego. Jeden z nich – wykonywany przez strzelca bramki Pawła Kloca – mógł zakończyć się drugą bramką dla Stali jednak Marcin Cabaj efektownie obronił.

W przerwie spotkania trener Stefan Białas dokonał czterech zmian. Na boisku pojawili się powracający po chorobie do treningów Joao Paulo, pozyskany niedawno ze Stali Sanok Damian Niemczyk i junior Sebastian Kurowski.

Sebastian Kurowski był autorem drugiej bramki dla Cracovii. W 58 minucie młody napastnik wykorzystał niezdecydowanie obrońców Stali, którzy sygnalizowali spalonego i z 10 metrów celnie strzelił po ziemi.

W 85 minucie Kurowski jeszcze raz pokonał bramkarza Stali. Tym razem przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem z kilku metrów.

Mecz – szczególnie w drugiej połowie – był słabym widowiskiem w którym niewiele było sytuacji podbramkowych. Grająca w mocno rezerwowym składzie Cracovia prezentowała podobny poziom jak III-ligowa Stal Rzeszów. W grze podopiecznych trenera Białasa widać było jednak większą dojrzałość piłkarską większości zawodników.

Źródło: Teraz Pasy! [1]