2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2: Różnice pomiędzy wersjami

}}
}}

===Opis meczu :===
===Opis meczu ===
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, spowodowaną meczami reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2008, Cracovia zmierzyła się dzisiaj w meczu sparingowym w Wodzisławiu z tamtejszą Odrą. Nasi zawodnicy pokonali rywali 2:1, prowadząc do przerwy 1:0. Sam mecz toczył się pod dyktando piłkarzy "Pasów", a trener Białas desygnował do gry w czasie całego spotkania wszystkich 21 zawodników zabranych do Wodzisławia.

Bramki zdobyli:

0:1 - Marcin Bojarski w 10 minucie z rzutu karnego po faulu na Dariuszu Pawlusińskim.
1:1 - Marcin Dymkowski w 57 minucie strzałem głową po zamieszaniu podbramkowym.
1:2 - Paweł Szwajdych w 78 minucie po indywidualnej akcji, ograniu stopera gospodarzy, położeniu bramkarza i strzale do pustej bramki.

[...] Gorzej poszło Odrze Wodzisław, ale ona spotkała się z silniejszym przeciwnikiem - Cracovią. Oba zespoły wystąpiły w Wodzisławiu w najsilniejszych składach. Było to pierwsze spotkanie gospodarzy pod wodzą trenera Marcina Bochynka, który na początku tygodnia zastąpił Waldemara Fornalika. Nowy szkoleniowiec w środku obrony postawił na Jacka Kowalczyka, który nadrabiał ostatnio zaległości treningowe. Były reprezentant kraju wypadł nieźle. Dotychczasowy stoper zespołu Dariusz Dudek został przesunięty do pomocy. Dla Dudka nie była to żadna nowość, bo grał już na tej pozycji wiele razy w przeszłości. Ostatnio występował w drugiej linii w czeskim drugoligowym zespole FC Vitkovice, z którego przeszedł do śląskiej drużyny.

Bochynek podczas sparingu mobilizował piłkarzy, co chwilę na nich pokrzykując. Jego krytyczne uwagi spotkały się z oklaskami ponaddwustuosobowej widowni. Bramkarz Krzysztof Pilarz kolejny raz zawalił bramkę. Tym razem w ostatnich minutach tak niefortunnie wybił piłkę, że odbiła się ona od jednego z krakowian, który podał do Pawła Szwajdycha. Młody pomocnik Cracovii wykorzystał sytuację i zdobył zwycięską bramkę. Już w 27. min zdenerwowany Bochynek zdjął z boiska rywalizującego o miejsce w zespole Witolda Cichego. Boczny obrońca grał słabo i spowodował rzut karny, przytrzymując za koszulkę na polu karnym Dariusza Pawlusińskiego. Dzisiaj kolejni piłkarze Odry będą testowani w meczu czwartej ligi z Polonią Łaziska.

Źródło: Gazeta.pl [2]