2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 64: Linia 64:
====Franciszek Smuda====
Mogę tylko powiedzieć, że zagraliśmy najsłabsze w tym sezonie spotkanie. Nie wiem, co się stało w przeciągu 10 dni od meczu z Kolporterem. Moja drużyna nie podjęła walki. Zachowywaliśmy się jakbyśmy przyjechali tu na wycieczkę, a w piłce, kto nie walczy jest praktycznie bez szans. Zasłużenie tutaj przegraliśmy.
[[Kategoria: 2006/07 Orange Ekstraklasa]] [[Kategoria: Lech Poznań]]

Wersja z 09:48, 31 mar 2007

19 kolejka 30 III 2007
Cracovia - Lech Poznań 3:0

Bramki: Pawlusiński (22), Nowak (47), Bojarski (69)
Sędziował: Hubert Siejewicz z Białegostoku.
Widzów: 5 000 (+ ok. 500 kibiców z Poznania).

Cracovia: Cabaj - Wacek, Skrzyński, Radwański – Pawlusiński (90’ Dudzic), Kłus, Giza, Wiśniewski (86’ Szwajdych), Nowak – Bojarski, Bania (90' Wojciechowski)

Lech: Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Tanevski, Kucharski, Murawski, Injac (74' Scherfchen),, Zając (56' Pitry), Reiss (74' Micanski), Wilk, Zakrzewski.

Opis meczu TP!:

W czwartek, na ostatnim treningu przed meczem z Lechem okazało się, że trener Stefan Majewski nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Arkadiusza Barana i Tomasza Moskały.

Do gry wrócił po kontuzji Łukasz Skrzyński, a w wyjściowym składzie po raz pierwszy w rundzie wiosennej znalazło się miejsce dla kapitana Cracovii Piotra Bani.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie. W pierwszych dziesięciu minutach godne odnotowania były strzał z dystansu Dariusza Pawlusińskiego obroniony przez Kotorowskiego i zakończony strzałem rajd Kikuta po którym Marcin Cabaj wybił piłkę na rzut rożny.

W 12 minucie Cracovia mogła zdobyć prowadzenie. Piotr Bania zabrał piłkę Tanevskiemu na 30 metrze, dograł do Gizy, ten do Bojarskiego jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości.

Co nie udało się w 12 minucie udało się 10 minut później. Marcin Bojarski pięknie przerzucił piłkę na prawą stroną a nadbiegający Dariusz Pawlusiński z ostrego kąta, zza linii pola karnego pokonał Kotorowskiego. 1:0 dla Cracovii!

Cztery minuty po zdobyciu bramki Dariusz Pawlusiński ponownie mógł wpisać się na listę strzelców. Piotr Giza sprytnym podaniem wypuścił prawą stroną skrzydłowego Cracovii, a ten w pełnym biegu strzelił lecz piłka trafiła w słupek...

Od momentu zdobycia bramki Cracovia uzyskała wyraźną przewagę, a gra toczyła się głównie na połowie Lecha. Akcje Cracovii nie kończyły się jednak strzałami. Goście starali się kontratakować.

W 40 minucie zakotłowało się przed bramką Kotorowskiego. Strzał Bani z kilku metrów odbił bramkarz, a do odbitej piłki ruszył Bojarski padając w starciu z Kotorowskim...

Tylko Kotorowskiemu Lech zawdzięcza to, że niemal równo z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę nie stracił bramki do szatni. Po akcji Piotra Gizy piłkę przejął Marcin Bojarski, wrzucił w pole karne do Piotra Bani, który natychmiast silnie i celnie strzelił jednak bramkarz gości instynktownie wybił piłkę nad poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla podopiecznych trenera Stefana Majewskiego, którzy już w 47 minucie zdobyli drugą bramkę.

Po jednej z pierwszych akcji piłka w polu karnym trafiła na głowę Jacka Wiśniewskiego, który przerzucił ją na przeciwległy słupek, a nadbiegający Paweł Nowak umieścił piłkę w siatce. 2:0 i kołyska dla Karolinki Kasi i Tomka Wacków!

W 54 minucie Bojarski wrzucił piłkę w pole karne do Dariusza Kłusa, a silnie uderzona piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

Cracovia kontrolowała przebieg gry, ale goście nie pogodzili się z porażką. W 64 minucie Injac potężnie uderzył z 20 metrów, jednak Marcin Cabaj we wspaniałym stylu wybił piłkę zmierzającą - wydawało się nieuchronnie - w okolice górnego rogu bramki Cracovii.

W 69 minucie było już 3:0, a głównym architektem trzeciego gola był Piotr Bania, który w polu karnym ośmieszył Tanevskiego, zabrał mu piłkę i wyłożył na piąty metr Bojarskiemu, który dopełnił formalności.

Dziesięć minut przed końcem spotkania Piotr Giza zdecydował się na strzał z około 30 metrów lecz Kotorowski – nie bez problemów – obronił.

Zwycięstwo Cracovii mogło, a nawet powinno, być jeszcze bardziej okazałe. W 85 minucie Piotr Giza świetnie zagrał w tempo do Marcina Bojarskiego, którego w polu karnym zahaczył Kotorowski, a sędzia pokazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki.

Do piłki podszedł sam poszkodowany jednak Kotorowski wyczuł intencje Bojarskiego odbijając piłkę, podobnie jak dobitkę Piotra Bani.

Opis meczu Interia.pl

Piłkarze Cracovii nadspodziewanie łatwo pokonali przed własną publicznością Lecha Poznań 3:0 (1:0) w meczu otwierającym 19. kolejkę Orange Ekstraklasy.

Czarne chmury znów zaczynają się zbierać nad głową trenera "Kolejorza" Franciszka Smudy, a wydawało się, że po efektownej wygranej "Kolejorza" nad Kolporterem Koroną Kielce (3:0) popularny "Franz" może odetchnąć z ulgą.

Przerwa w rozgrywkach OE z powodu występów reprezentacji w eliminacjach Euro'2008 kiepsko wpłynęła na lechitów. Lech w Krakowie zagrał słabo i zasłużenie przegrał. Goście w niczym nie przypominali zespołu, a bardziej zlepek indywidualności. Przyznał to nawet kapitan Lecha Piotr Reiss przed kamerami stacji Canal +.

Cracovia z premedytacją wykorzystała słabość rywala i pewnie zainkasowała trzy punkty. Zwycięstwo "Pasów" mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale Marcin Bojarski w 88. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Świetnie w tej sytuacji zachował się Krzysztof Kotorowski. Bramkarz Lecha w znakomitym stylu obronił także dobitkę Piotra Banii.

Kotorowski, który chyba jako jedyny piłkarz Lecha nie zawiódł w tym spotkaniu, musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniach Dariusza Pawlusińskiego, Pawła Nowaka i Bojarskiego.

Trenerzy o meczu

Stefan Majewski

Muszę powiedzieć, że miałem obawy przed tym meczem. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, stworzyliśmy sobie dużo sytuacji i co najważniejsze - wygraliśmy.