2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1: Różnice pomiędzy wersjami

|                  trener_gospodarz = [[Stefan Majewski]]
|                        trener_gosc = Dariusz Fornalak
|                        trener_gosc = Michał Probierz
|              ustawienie_gospodarz = 4-4-2
|                    sklad_gospodarz = [[Marcin Cabaj|Cabaj]]<br>[[Przemysław Kulig|Kulig]]<br> [[Piotr Polczak|Polczak]]<br> [[Łukasz Tupalski|Tupalski]]<br> [[Krzysztof Radwański|Radwański]]<br> [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]] (81' [[ÁrpĂĄd Majoros|Majoros]])<br> [[Arkadiusz Baran|Baran]]<br> [[Dariusz Kłus|Kłus]]<br> [[Paweł Nowak|Nowak]]<br> [[Marcin Bojarski|Bojarski]] (74' [[Łukasz Szczoczarz|Szczoczarz]])<br> [[Tomasz Moskała|Moskała]] (46' [[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]])
Linia 37: Linia 37:
|                        sklad_gosc = Suchański<br> [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]] (81' Kral)<br> Stano<br> Owczarek<br> Sokolenko<br> Wolański<br> Grzyb<br> Przybylski<br> Mężyk (46' Podstawek)<br> Bazik<br> Solecki (46' Zieliński)
}}
}}
===Opis meczu===
====Teraz Pasy====
W pierwszym meczu po zimowej przerwie piłkarze Cracovii podejmowali 14. w tabeli Polonię Bytom, którą zespół trenera Stefana Majewskiego wyprzedzał przed tym spotkaniem tylko o 2 punkty.
W wyjściowej jedenastce znaleźli się dwaj z czterech nowo pozyskanych zawodników Piotr Polczak i Łukasz Tupalski. Trener Majewski już przed meczem zrezygnował z najlepszego obrońcy Cracovii Łukasza Skrzyńskiego, którego zabrakło nawet w meczowej osiemnastce.
Zgodnie z oczekiwaniami drużyna Cracovii wystąpił w ustawieniu z czwórką obrońców, które trener Stefan Majewski wdraża na nowo od zaledwie 11 dni.
Pierwsze kilka minut spotkania to okres wyrównanej gry w środku boiska. Cracovia po raz pierwszy zagroziła bramce Polonii w 10 minucie, gdy po rzucie rożnym Przemysław Kulig uderzył głową z kilku metrów niecelnie obok słupka, a chwilę później Marcin Bojarski strzelił nad poprzeczką.
Od tego momenty zarysowała się przewaga Cracovii, której piłkarze wyraźnie przewyższali bytomian pod względem indywidualnych umiejętności.
Efektem przewagi Cracovii była sytuacja z 20 minuty, gdy Dariusz Kłus wrzucił piłkę w pole karne do Pawła Nowaka, którego próbował zatrzymać Owczarek interweniując tak niefortunnie, że uderzona przez niego piłka przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. 1:0 dla Cracovii!
W 34 minucie Cracovia mogła prowadzić już 2:0, ale po akcji Marcina Bojarskiego i Pawła Nowaka i strzale Dariusz Pawlusiński z 8 metrów znakomicie interweniował Suchański.
Pięć minut przed przerwą Paweł Nowak dośrodkował po ziemi z lewej strony wzdłuż linii pola bramkowego do nadbiegającego Przemysława Kuliga, ale jego strzał trafił w nogi obrońców.
Tuż przed końcem pierwszej połowy goście przeprowadzili jedną z nielicznych w tej części gry akcji, ale nie zdołali zakończyć jej strzałem.
W przerwie meczu trener Stefan Majewski wprowadził do gry Bartłomieja Dudzica, który zastąpił Tomasza Moskałę.
Od początku drugiej połowy obraz gry nie był już tak korzystny dla Cracovii jak w pierwszych 45 minutach. Polonia chcąc odrobić jednobramkową stratę grała odważniej i często przedostawała się na przedpole bramki Marcina Cabaja.
W 58 minucie coraz śmielej poczynający sobie goście doprowadzili do remisu. Sokolenko wrzucił piłkę na krótki słupek, a mierzący zaledwie 170 centymetrów wzrostu Janusz Wolański zdołał głową skierować piłkę do siatki. 1:1.
Trzy minuty później goście mogli objąć prowadzenie, ale silny strzał Zielińskiego z kilkunastu metrów nieznacznie minął górny róg bramki Cracovii.
Piłkarze Cracovii starali się zdobyć zwycięską bramkę, ale ich akcje były mało płynne, przerywane przez ambitnie walczących bytomian lub niecelne podania. W 70 minucie Paweł Nowak w zamieszaniu podbramkowym uderzył groźnie, ale piłka trafiła w nogi obrońców. Cztery minuty później podobny los spotkał piłkę uderzoną z kilku metrów przez Dariusza Kłusa.
Goście bardzo mądrze się bronili, starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Gra toczyła częściej na połowie Polonii, która wykorzystywała każdą okazję, aby skutecznie skontrować.
W końcówce meczu trener Stefan Majewski dokonał dwóch zmian. Najpierw w 75 minucie za Marcina Bojarskiego wszedł Łukasz Szczoczarz, a w 82 minucie Dariusza Pawlusińskiego zastąpił debiutujący w polskiej ekstraklasie Węgier Arpad Majoros.
W 85 minucie bramkarz gości doznał kontuzji i chciał opuścić boisko, ale wobec wykorzystanych wcześniej wszystkich zmian pozostał na placu gry mocno kulejąc.
W 90 minucie Cracovia miała rzut wolny z około 25 metrów, ale na boisku nie było już nikogo kto mógłby pokusić się o celny strzał na bramkę bronioną przez kontuzjowanego bramkarza – z boiska chwilę wcześniej zszedł Pawlusiński, a Łukasz Skrzyński oglądał mecz z trybun.
Sędzia doliczył 4 minuty w których bliscy zdobycia bramki byli goście, gdy tuż przed końcowym gwizdkiem Marcin Cabaj dalekim wybiegiem uprzedził szarżującego do prostopadłej piłki Michała Zielińskiego.
===Trenerzy o meczu===
====[[Stefan Majewski]] (trener Cracovii)====
Przy takich meczach gdzie się gra praktycznie o wszystko pierwsza połowa była dobra i w niej powinniśmy zapewnić sobie zwycięstwo.  W drugiej połowie nie potrafiliśmy się odnaleźć, pierwsze minuty nie były dla nas najlepsze, myślę że to było decydujące.
====Michał Probierz (trener [[Polonia Bytom|Polonii]])====
Był to ciężki mecz, Cracovia postawiła nam trudne warunki. Liczyliśmy na wygraną mamy remis i z niego tez jestem zadowolony. Dobrze wykonaliśmy stały fragment który zaowocował bramka. Ponieważ wiedzieliśmy że Cracovia zaatakuje chcieliśmy jak najdłużej utrzymać 0-0, liczyliśmy na kontry i dobrą końcówkę.
Nasz bramkarz doznał urazu, postanowiłem dokonać trzeciej zmiany ale nie na tej pozycji. Opłaciło się to chociaż ryzykowałem, wychodzę z założenia że kto nie ryzykuje ten nie ma. Lepiej popełnić błąd niż nie zrobić nic.

Sędzia: Piotr Pielak z Warszawy
Widzów: ok. 4 500 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 4500.

Stefan Majewski (trener Cracovii)

Przy takich meczach gdzie się gra praktycznie o wszystko pierwsza połowa była dobra i w niej powinniśmy zapewnić sobie zwycięstwo. W drugiej połowie nie potrafiliśmy się odnaleźć, pierwsze minuty nie były dla nas najlepsze, myślę że to było decydujące.