Dudzic
Moskała (46' Snadny)

4-4-2

Teraz Pasy!

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z ŁKS-em w drużynie Cracovii zaszła tylko jedna zmiana – miejsce Jakuba Snadnego zajął Bartłomiej Dudzic.

Gospodarze dla których był to pierwszy mecz przed własną publicznością po powrocie do Ekstraklasy od pierwszych minut zaatakowali z wielkim impetem spychając Cracovię do defensywy.

W 4 minucie pierwszą akcję meczu przeprowadził Marcin Kaczmarek dośrodkowując groźnie z prawej strony. Chwilę później Paweł Buzała strzelił z dystansu, ale zbyt lekko aby zaskoczyć Marcina Cabaja. W 8 minucie strzał Andrzeja Rybskiego z kilkunastu metrów ofiarnie zablokował Arkadiusz Baran. W 12 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony potężnie, ale tuż obok słupka uderzył Marcin Kaczmarek. Minutę później znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Rybski, który po zamieszaniu w polu karnym strzelił z kilku metrów, ale piłka minęła słupek bramki Marcina Cabaja.

Po początkowym naporze Lechii Cracovia nieco częściej zaczęła przedostawać się pod bramkę gospodarzy. W 23 minucie Dariusz Pawlusiński przedarł się prawą stroną i z ostrego kąta uderzył nna bramkę, ale Paweł Kapsa złapał piłkę. Minutę później na uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się Marek Wasiluk, ale piłka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy. W 29 minucie rzut wolny z ponad 30. metrów wykonywał Paweł Nowak, ale strzał choć celny nie sprawił większych kłopotów Pawłowi Kapsie.

Gdy po początkowym naporze gospodarzy mecz się wyrównał i wydawało się, że lada moment to Cracovia przejmie inicjatywę na boisku gospodarze w 37 minucie zdobyli bramkę. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego przeprowadzili składną akcję po której piłkę kilkanaście metrów przed bramką otrzymał Marcin Kaczmarek i silnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W 41 minucie Bartłomiej Dudzic po dośrodkowaniu zgrał piłkę głową na linię pola karnego do Michała Karwana, który nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i obrońcy zdołali zablokować jego uderzenie.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski zrobił tylko jedną zmianę. Boisko opuścił Tomasz Moskała, a jego miejsce zajął Jakub Snadny.

Gospodarzy nie zadowalało jednobramkowe prowadzenie i od pierwszych minut drugiej połowy nadal przeważali na boisku. W 47 minucie po prostopadłym podaniu do Buzały i jego dośrodkowaniu w znakomitej sytuacji znalazł się Rogalski, ale strzelił bardzo niecelnie. Trzy minuty później Buzała po efektownej indywidualnej akcji lewą stroną strzelił celnie z kilku metrów, ale Marcin Cabaj wykazał się znakomitym refleksem.

W 58 minucie gospodarze powinni prowadzić już 2:0. Rogalski i Buzała znaleźli się z piłką pięć metrów przed pustą bramką Cracovii, ale każdy z nich tak bardzo chciał wbić piłkę do bramki, że przeszkodzili sobie wzajemnie i piłka opuściła boisko tuż przy słupku.

W 60 minucie meczu boisko opuścił kapitan drużyny Arkadiusz Baran, a jego miejsce zajął Dariusz Kłus.

W 66 minucie po akcji zainicjowanej przez Dariusza Kłusa Sławomir Szeliga wrzucił piłkę w okolice linii pola karnego do Jakuba Snadnego, ale jego strzał trafił w nogi obrońców.

Cracovia próbowała zaatakować, ale potrafiła stworzyć klarownych, zakończonych celnym strzałem sytuacji. Gospodarze również nie rezygnowali z prób zdobycia drugiej bramki.

W 74 minucie boisko opuścił Krzysztof Radwański, a jego miejsce zajął Arpad Majoros. Po tej zmianie Marek Wasiluk zajął miejsce na lewej obronie, a Majoros na lewej pomocy.

Szansy na zdobycie wyrównującej bramki Cracovia upatrywała w stałych fragmentach gry. W 75 minucie okazję miał Dariusz Pawlusiński, ale jego strzał z 25 metrów minął górny róg bramki Kapsy. Pięć minut później znacznie groźniej było po rzucie wolnym wykonywanym z 30 metrów przez Macieja Kowalczyka, ale znakomitą paradą popisał się Marcin Cabaj.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze zdobyli drugą bramkę. Maciej Rogalski wrzucił piłkę z prawej strony do Arkadiusza Mysony, ten zgrał głową na długi słupek do Macieja Kowalczyka, który z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla Lechiii ustalił wynik meczu.

Źródło: Teraz Pasy! [1]