Mecz poprzedniego dnia:

2020-09-26 Cracovia - Raków Częstochowa 2:2

Cracovia.pl

Plakat meczowy na mieście w Sandomierzu
Kolejne wyjazdowe starcie rozegrają dziś nasze rezerwy! Druga drużyna Pasów jedzie do Sandomierza - pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Przed naszym zespołem dziś trudne zadanie wywiezienia punktów z terenu do tej pory wyjątkowo niegościnnego. Wisła Sandomierz pozostaje jednym z czterech zespołów, które nie poniosły jeszcze porażki u siebie w trzecioligowych rozgrywkach. Ich bilans nie jest jednak idealny - dzisiejsi gospodarze u siebie trzykrotnie wygrywali, lecz również dzielili się punktami.

Remisy na Miejskim Stadionie Sportowym w Sandomierzu byli w stanie ugrać nie tylko zawodnicy z górnej połowy tabeli, lecz również - co ciekawe - debiutujący w trzeciej lidze zespół KS Wiązownica, znajdujący się w tabeli na trzecim miejscu od końca. Dodatkowo wówczas to gospodarze "ratowali" wynik, wyrównując w drugiej połowie na 1:1.

Graczom z Sandomierza w rywalizacji z pewnością pomaga fakt tego, że trafienia w Wiśle rozkładają się równo między cały zespół. Najczęściej pokonujący bramkarzy rywali zawodnicy gospodarzy (Kamil Bełczowski i Tomasz Wojcinowicz) dokonywali tego czterokrotnie. Nie jest to wynik zapewniający miejsce w czołówce ligowych strzelców, lecz znacznie ważniejszy jest fakt, że do siatek przeciwników trafiało aż dziesięć osób.

Przed rezerwami Pasów misja trudna, lecz daleka od bycia niewykonalną. Jej przebieg relacjonować będziemy w formie tekstowej. Link do relacji udostępnimy przed spotkaniem. [1]
Źródło: Cracovia.pl 27 września 2020

"Wisła Sandomierz znów zapewniła sobie wygraną w drugiej połowie" -
Echo Dnia

Wisła Sandomierz znów zapewniła sobie wygraną w drugiej połowie

W meczu trzeciej ligi piłkarskiej, Wisła Sandomierz wygrała z Cracovią II Kraków.

Obie drużyny zaczęły ofensywnie, w pierwszym kwadransie lekką przewagę uzyskali goście, ale niewiele z tego wynikało, bo albo nie potrafili zakończyć akcji strzałem, albo uderzenia były blokowane przez obrońców.

W 31 minucie prowadzenie uzyskali gospodarze po mocnym strzale Kamila Bełczowskiego z kilkunastu metrów. Pięć minut później był już remis – krakowianie przeprowadzili błyskawiczną kontrę, a Remigiusz Biernat wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później bliski szczęścia był Jakub Siedlecki z Wisły, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie przewagę uzyskali gospodarze, ale efektów długo nie było. W 60 minucie groźnie strzelał Maciej Kołoczek, ale dobrze spisał się bramkarz rezerw „Pasów”. Chwilę później próbował przelobować go Jarosław Piątkowski, ale nie trafił w bramkę. Wreszcie w 79 minucie Mirosław Kmiotek otrzymał dokładne podanie z prawej strony i trafił na 2:1.