2020-11-27 Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 2:4

Wersja z dnia 22:57, 27 lis 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(1:1; 0:1; 1:2)

Sędzia: Mateusz Niżnik, Tomasz Radzik (główni) - Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)
Widzów: 0 (Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców.)

55:12 Franek (Ježek, Nejezchleb)

10 min. 18 min.

Bardzo cenna wygrana Comarch Cracovii w Sanoku. "Pasy" lepsze od beniaminka

W kolejnym meczu Polskiej Hokej Ligi świetnie spisali się zawodnicy Comarch Cracovii. Dopisali do swojego dorobku trzy punkty i są na 7. miejscu w tabeli.

Niebezpieczny beniaminek Ciarko STS Sanok

Beniaminek to niby słabsza drużyna od Comarch Cracovii, ale potrafił z nią wygrać w Krakowie, a ostatnio pokonał u siebie mistrzów kraju – GKS Tychy. „Pasy” musiały więc się mieć na baczności. Zwłaszcza, że spotkanie nie zaczęło się dla nich najlepiej – w 14 min, gdy goście grali w osłabieniu, miejscowi zdobyli gola. Na ławce kar przebywał Gutwald.

Po chwili ten sam zawodnik znów powędrował na ławkę kar, a gdy z niej wyjeżdżał, pomknął na bramkę Spesnego i w sytuacji sam na sam doprowadził do wyrównania.

Drugą tercję „Pasy” zaczęły koncertowo – Saur uderzył w „długi” róg i goście objęli prowadzenie. Mecz miał ciekawy przebieg, raz jedna, raz druga strona atakowała. Więcej bramek jednak w tej tercji nie padło. Wreszcie gospodarze popełnili błąd w defensywie, Kapica podał krążek do Tiali, który zdobył bramkę strzałem przy słupku. Potem Cracovia przetrwała 25 s gry w 3 na 5.

Riposta Comarch Cracovii

W 54 min gospodarze złapali jednak kontakt, ale riposta przyjezdnych była natychmiastowa – Franek stojąc tyłem do bramki obrócił się i skierował krążek do siatki. Krakowianie kończyli mecz w czwórkę, do boksu zjechał bramkarz sanoczan, ale wynik nie uległ już zmianie.
Źródło: Gazeta Krakowska 27 listopada 2020 [1]