1906-09-23 I Klub Studencki Kraków - Cracovia 0:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pierwszy mecz akademickiej Cracovii odnotowany w prasie.
grano 20 minut - przerwany wskutek ulewy


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Park Jordana, niedziela, 23 września 1906, 16:00

I Klub Studencki Kraków - Cracovia

0
:
0Herb_Cracovia


I Klub Studencki

I Klub Studencki, od 30 września 1906 zwany Biało-Czerwonymi. Wiosną 1907 Biało-Czerwoni połączą się z Cracovią.

Zapowiedź meczu

Czas

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Festyn na dochód Towarzystwa zabaw ruchowych odbędzie się w niedzielę w Parku Dra Jordana. Podczas festynu rozegrany będzie match footballowy między I drużyną studencką i drużyną akademicką. Nie można wątpić, że publiczność licznie pospieszy do parku, aby z jednej strony poprzeć cele pożytecznego Towarzystwa, z drugiej zaś przyjrzeć się interesującym zapasom młodzieży.
....
Źródło: Czas 20 września 1906


Głos Narodu

Zapowiedź meczu w dzienniku Głos Narodu
Festyn na dochód Towarzystwa zabaw ruchowych odbędzie się w niedzielę w parku dr Jordana. Podczas festynu rozegrany będzie match footballowy między I drużyną studencką i drużyną akademicką. Wstęp na festyn 40 hal. młodzież szkolna i dzieci płacą połowę.
Źródło: Głos Narodu nr 445 z 20 września 1906


"Z Towarzystwa zabaw ruchowych" -
Nowa Reforma

Z Towarzystwa zabaw ruchowych

Pierwsza zapowiedź z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Pierwsza zapowiedź z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
Festyn na dochód Towarzystwa zabaw ruchowych odbędzie się w niedzielę w parku Jordana. Podczas festynu będzie rozegrany "match footballowy" między I drużyną studencką i drużyną akademicką. Nie można wątpić, że publiczność pospieszy do parku - aby z jednej strony poprzeć cele pożytecznego Towarzystwa drugiej zaś przyjrzeć się interesującym zapasom młodzieży.
...
Źródło: Nowa Reforma nr 214 z 21 września 1906


Nowa Reforma

Druga zapowiedź z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Przypominamy, że jutro w niedzielę o godzinie 3 1/2 po południu w parku dra Jordana rozegrany będzie "match footballowy" między I drużyną studencką, która pobiła w czasie letnich wakacji drużynę footballistów z Buffalo Bill, i drużyną akademicką. Jutrzejszy "match" budzi silne zainteresowanie w kołach, interesującym się sportem młodzieży.
Źródło: Nowa Reforma nr 214 z 22 września 1906


Naprzód

Zapowiedź z meczu w dzienniku Naprzód
W parku dra Jordana odbędzie się w niedzielę 23 września festyn na Towarzystwa Zabaw Ruchowych, na którym rozegrany będzie match footballowy między I drużyną studencką i akademicką.
...
Źródło: Naprzód 22 września 1906


Opis meczu

Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
Najsilniejszym z klubów krakowskich jest klub I, który trenował przez całe wakacje i może poszczycić się pięknemi rezultatami gry. Rozpisany na ubiegłą niedzielę 23 bm. match footballowy między I klubem studenckim i drużyna akademicką pozostał bez wyniku. Nadzieje łączone z nim zawiodły. Silny deszcz, który spadł o godz. 2, spłoszył publiczność krakowską. Mimo to na godzinę 3½ w niedzielę pospieszyły tłumy młodzieży i publiczność do parku dra Jordana, gdzie o godz. 4 wystąpiły obie drużyny do matchu wśród rzęsistego deszczu. W jednej chwili boisko zamieniło się w staw, a tumany deszczu zalewały oczy zapaśnikom. Przez dwadzieścia minut publiczność z godnym podziwu stoicyzmem i zapałem przyglądała się błyskawicznym ruchom piłki kopanej przez przeciwników. Na koniec deszcz zmienił sie w ulewę i wobec tego sędzia, za zgodą kapitanów obu drużyn, przerwał grę, która wobec krótkości gry (normalny czas 1½ godziny) pozostała bez rezultatu.
Źródło: Nowa Reforma nr 220 z 28 września 1906