1911-05-25 Lauda Kraków - Cracovia II 6:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Lauda Kraków


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
boisko pozlotowe, czwartek, 25 maja 1911

Lauda Kraków - Cracovia II

6
:
2Herb_Cracovia II


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
Match footballowy między nowym klubem "Lauda" a rezerwą "Cracovii" odbył się wczoraj popołudniu na boisku pozlotowem i przyniósł pierwszej zwycięstwo w stosunku 6:2. Nowy klub posiada drużynę zgraną i wyćwiczoną, zasługującą całkowicie na samodzielność w życiu sportowem.
Źródło: Czas nr 237 z 26 maja 1911


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
„Lauda” - „Cracovia Rezerwa”.

Wczorajsze spotkanie „Laudy” z „Cracovią Rezerwą” było nadspodziewanie zajmujące. „Lauda”, której nazwisko pierwszy raz znalazło się wśród klubów krakowskich, jest dawną „Wisłą Rezerwą”. Drużyna ta z kapitanem Weyssenhofem odłączyła się od klubu macierzystego, chcąc uzyskać samodzielność i niezależność sportową. Zwycięstwo „Laudy” 6:2 (2:2) jest niewątpliwe i usprawiedliwione. Drużyna ta w rzędzie swoich wygranych ma n.p. dwukrotne zwycięstwo z Ostrawskym Teamem 5:1, podczas gdy jej drużyna macierzysta zwyciężyła 1:0. Matc[h]e-treningi z pierwszą drużyną przynosiły dzisiejszym czarno-niebieskim prócz niewielkich porażek także i nierozegrane. Niektórzy gracze obu wczoraj potykających się klubów grali w pierwszych drużynach. Również przydawało wagi wczorajszemu matchowi to, że wykazywał on korzystną przyszłość sportu footballowego w Krakowie. Przekonaliśmy się, że kiedyś, gdy dzisiejsi gracze zejdą już z widowni, brak następców nie da się odczuć.

Gra do pauzy nierozstrzygnięta dawała poznać, że „Lauda” ma wyższość nad przeciwnikiem w większej jednolitości zespołu, natomiast „Cracovia R.” posiada kilku wybitniejszych graczy, całość zaś nie jest tak organicznie ze sobą związana jak u „Laudy”. Jakkolwiek tu i tu są gracze lepsi i gorsi, to dyssonanse bardziej raziły u biało-czerwonych, tak samo jak i korzystniej wybijały się poszczególne zalety. Obustronnie zaś spotykało się dobre kombinacye, poszczególne rzuty i strzały wcale niepoślednie, co wszystko razem przyjemnie zadziwiało publiczność. Druga połowa przynosi w pierwszej części znaczną przewagę „Laudy”, zadokumentowaną czterema punktami, następnie przechodzą i biało-czerwoni do ataków, jednakowoż bez żadnych rezultatów, przyznać jednakże trzeba, że niedopisywało im szczęście.
Źródło: Nowiny nr 119 z 27 maja 1911


"Ze sportu footballowego" -
Nowa Reforma

Ze sportu footballowego

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
Rozegrane we czwartek po południu na boisko pozlotowem zawody w pitkę nożną między świeżo powstałym klubem „Lauda" (niedawna rezerwa „Wisły") a rezerwą „Cracovii" zgotowały dość licznie zgromadzonym widzom wcale przyjemną niespodziankę. Można było przewidywać, że będzie to raczej rodzaj publicznego trainingu, mało zajmujący, tymczasem obie drużyny wykazały już duże wyrobienie i ładną grę. Szczególniej „Lauda", która górowała przez cały czas gry nad przeciwnikiem wcale dobrem zgraniem i bardzo zręczną kombinacją, dowiodła czwartkowe mi zawodami, że mogłaby się zmierzyć i z poważniejszą drużyną, niż rezerwa „Cracovia". To też wynik zawodów był dla „Laudy" bardzo pomyślny; pomimo te wśród graczy "Cracovii" Rezerwy było kilku indywidualnie wyrobionych sił i opór jej był wcale silny, stanowcze zwycięstwo zostało przy „Laudzie", która zwyciężyła przedewszystkiem metodą i wlększem wyrobieniem.
Okazało się to takie i w tem, że do pauzy party a była nierozegraną, obie strony miały po dwie zrobione bramki, dopiero po pauzie przewaga „Laudy" wystąpiła wyraźnie, gdyż zdobyła ona jeszcze 4 goale, podczas gdy przeciwnik jej nie zdobył ani jednego, tak, że ostateczny wynik był 6:2 na korzyść „Laudy". Na pochwałę "Cracovii“ Rez. dodać jednak należy, że nie traciła ducha do końca i już przy końca zawodów poprowadziła kilka nieźle kombinowanych ataków do bramki „Laudy": unie uwieńczyło ich powodzenie, gdyż strzały do bramki przez lewego skrzydłowego, dawane bardzo z ukosa, odpierane były zręcznie przez bramkarza "Laudy". Ta zaś drużyna, niedawno odłączona od macierzystej, wykazała, że zasługuje w zupełności na samodzielność.
Pasikonik
Źródło: Nowa Reforma nr 139 z 27 maja 1911