1911-05-06 Cracovia II - Makkabi Kraków 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mecz w ramach trzydniowego Meetingu Footballowego Cracovii


Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
sobota, 6 maja 1911, 15:00

Cracovia II - Makkabi Kraków

2
:
1

(2:0)Herb_Makkabi KrakówSędzia: Pappius ze Lwowa


Mecze tego dnia:

1911-05-06 Cracovia - Czarni Lwów 3:0
1911-05-06 Cracovia II - Makkabi Kraków 2:1


Inne mecze Meetingu Footballowego Cracovii

Zapowiedź meczu

Czas

Druga zapowiedź Meetingu Footballowego Cracovii w dzienniku Czas cz.1
Druga zapowiedź Meetingu Footballowego Cracovii w dzienniku Czas cz.2
— Trzydniowy meeting footballowy, urządzany przez "Cracovię", zaczyna się w sobotę o godzinie 3 popoł. grą pomiędzy Ż. K. S. "Makkabi" z Rezerwą "Cracovii". Match ten będzie niewątpliwie interesujący. "Makkabi" postępuje w rozwoju aportowym coraz bardziej, a Rezerwa "Craoovii" wystawiła sobie ostatniem zwycięstwem nad Robotniczym Klubem Sportowym do sensie świadectwo. Po tym "mstchu" nastąpi match "Cracovii" I z I/ L. K. S. "Czarni". Matche z "Czarnymi" były zawsze szczególnie interesujące, bo lwowska drużyna gra w tempie szybkiem i z temperamentem. Obecnie wystąpią "Czarni" w składzie znacznie silniejszym, niż w ubiegłych latach. Na uwagę zasługuje przedewszystkiem bardzo silna linia pomocy, w której grają członkowie czynni od założenia klubu a więc już od ośmiu lat; okres to w młodym polskim sporcie footballowym niezwykły. "Czarni" dotychczas w tym sezonie żadnego poważniejszego matchu nie grali, nie podobna więc ocenić, jak wystąpią z przeciwnikiem tak poważnym, jakim dzisiaj jest dla nich ,"Cracovia". Pewnem jest tylko, że gra będzie zacięta, choćby ze względu na od dawna datującą się rywalizacyę sportową między oboma drużynami.

W niedzielę rozegra pierwszy swój match w Krakowie reprezentacyjna drużyna "Anstryackiego Związku Pliki Nożnej". Drużyna ta składa się z doborowych graczy wiedeńskich i praskich. Z wyjątkiem lewego skrzydła napadu są w drużynie wyłącznie gracze, którym powierzano już zaszczyt zaprezentowania barw Związku lub Wiednia w międzymiastowych lub międzynarodowych matchach. Najsilniejeszą stroną drużyny reprezentacyjnej jest pomoc i obrona. W bramce gra Weinberg z "Vienny" (I. V. F. C.) uważany za najlepszego bramkarza wiedeńskiego. W obronie zwraca uwagą dzielny stary niesłychanie rutynowany, "parokrotny Internaeyonał" Retschury, również z "Vienny". Imponująco przedstawia się pomoc. Nazwiska, jak Kubik, Kolaryk i Roscher mają u sportmenów bardzo dobry dźwięk. W napadzie uwagę przodewszystkiem zwraca bardzo groźna prawa strona graczy Sportklubu, Müller i Neubaher. Na lewym łączniku gra jeden z najlepszych strzelców wiedeńskich Kudin.

Drużyna ta wystąpi w niedzielę przeciw "Czarnym* w poniedziałek przeciw "Cracovii". Przypuszczać należy, że zwycięstwo Austryi w poniedziałek będzie większe, gdyż gracze teamu zdołają w niedzielę poznać się wzajemnie i zrozumieć. W każdym razie w oba dni przedstawia się publiczności gra piękna 1 w wysokim stylu.

Bilety w przedsprzedaży po znacznie zniżonej cenie do nabycia w firmie "Auto" plac Szczepański, u p. Weismanna Szewska 1. 13. i w lokalu klubu Jabłonowskich 1. 18. od godz. 7—8 wieczorem.
Źródło: Czas 5 maja 1911


"Meeting footballowy." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Meeting footballowy.

Druga zapowiedź Meetingu Footballowego Cracovii w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Trzydniowy meeting footbalowy, urządzany przez "Cracovię" zaczyna się w sobotę o godzinie 3 popoł. grą pomiędzy Ż. K. S. "Makkabi“ a Rezerwą "Cracovii", po którym nastąpi match „Cracovii I." z I. L. K. S. „Czarni". Obecnie wystąpią „Czarni" w składzie znacznie silniejszym, niż w ubiegłych latach. Na uwagę zasługuje przedewszystkiem bardzo silna linia pomocy, w której grają członkowie czynni od .ałożenia klubu a więc już od ośmiu lat; okres to w młodym polskim sporcie footballowym niezwykły.

W niedzielę rozegra match reprezent. drużyna „Austr. Związku Piłki Nożnej". Najsilniejszą stroną drużyny tej jest pomoc i obrona. W bramce gra Weinberg z "Vienny“ (I. V. F. C.) uważany za najlepszego bramkarza wiedeńskiego. W obronie zwraca uwagę stary gracz, niesłychanie rutynowany, „parokrotny intemacyonał" Rotschury, również z "Vienny*. Imponująco przedstawia się pomoc. Nazwiska jak Kubik, Kolaryi. i Roscher mają u sportmenów bardzo dobry dźwięk. W najadzie uwagę, przedewszystkiem zwraca bardzo groźna prawa strona graczy Sportklubu, Mülller i Neubauer. Na lewym łączniku gra jeden a lepszych strzelców wiedeńskich Kudin.

Druzyna to wystąpi w niedzielę przeciw "Czrnym", w poniedziałek przeciw „Cracovii".
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 199 z 6 maja 1911


"„Meeting sportowy"." -
Nowiny

„Meeting sportowy".

Zapowiedź Meetingu Footballowego Cracovii w dzienniku Nowiny
Trzydniowy meeting footballowy, urządzony przez „Cracovię", zaczyna się w sobotę o godzinie 3 popołudniu pomiędzy Ż. K. S. „Makkabi" a Rezerwą „Cracovii“. Match ten będzie niewątpliwie interesujący. „Makkabi" postępuje w rozwoju sportowym coraz bardziej, a Rezerwa „Cracovii" wystawiła sobie ostatniem zwycięstwem nad Robotniczym Klubem sportowym doskonałe świadectwo. Po tym „matchu" nastąpi match „Cracovii I.“ z „I. L. K. S. „Czarni". Matche z „Czarnymi" były zawsze szczególnie interesujące, bo lwowska drużyna gra w tempie szybkiem i z temperamentem. Obecnie wystąpią „Czarni" w składzie znacznie silniejszym, niż w ubiegłych latach. Na uwagę zasługuje przedewszystkiem bardzo silna linia pomocy, w której grają członkowie czynni od założenia klubu, a więc już od ośmiu lat; okres to w młodym polskim sporcie footballowym niezwykły. „Czarni" dotychczas w tym sezonie żadnego poważniejszego matchu nie grali, nie podobna więc ocenić, jak wystąpią z przeciwnikiem tak poważnym, jakim dzisiaj jest dla nich „Cracovia“. Pewnem jest tylko, że gra będzie zacięta, choćby ze względu na oddawna datującą się rywalizacyę sportową między oboma drużynami.
Źródło: Nowiny 7 maja 1911


Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas (pierwszy akapit)
Trzydniowy footballowy meeting KS "Cracovii" rozpoczął się wczoraj grą między "Cracovią Rezerwą" a "Makkabi" dając pierwszej zwycięstwo 2:1 (2:0) uzyskane przez prawego łącznika i środkowego napastnika. Sędzią był p. Pappius.
Źródło: Czas nr 208 z 7 maja 1911


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
Meeting footballowy rozpoczął w sobotę match "Cracovii Rezerwy" z "Makkabi" wygrany przez pierwszą w stosunku 2:1 (2:0).
Źródło: Nowiny nr 105 z 10 maja 1911


Nowości Ilustrowane

Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.2
Preludyum właściwych zawodów stanowił match miedzy "Cracovią Res." a żyd. klubem "Makkabi", który został pokonany w stosunku 2:1.
Źródło: Nowości Ilustrowane nr 19 z 13 maja 1911


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Zawody te poprzedziła gra klubu „Makkabi" z rezerwą „Cracovii". Oczywiście wielkiej rutyny, ani doskonałości w strzelaniu, ani kombinacyi rozważnej u tych klubów młodych jeszcze nie ma, ale gra ich robiła wrażenie dodatnie i rokuje dobre nadzieje. Sędzią w tym wstępnym matchu był p. Papius ze Lwowa.
Źródło: Nowa Reforma nr 208 z 7 maja 1911