1913-03-30 Cracovia II - Makkabi Kraków 4:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
niedziela, 30 marca 1913, 14:00

Cracovia II - Makkabi Kraków

4
:
1Herb_Makkabi Kraków

Mecze tego dnia:

1913-03-30 Cracovia - VfB Breslau 3:2
1913-03-30 Cracovia II - Makkabi Kraków 4:1


Zapowiedź meczu

"Ze sportu." -
Nowa Reforma

Ze sportu.

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
W niedzielę dnia 30 b. m zmierzy się pierwsza drużyna Cracovii z drużyną „Verein fűr Beweguggsspiele” z Wrocławia. Klub ten niedawno założony, zdołał się wybić na jedno z głównych miejsc w sporcie południowo-wschodnich Niemiec. Drużyna wrocławska składa się z jedynym wyjątkiem ze słuchaczy akademii.— Match zapowiada się niezwykle interesująco. Początek zawodów, które odbędą się bez względu na pogodę, o godzinie 3 i pół południu. Poprzedzi rezerwa Cracovii a Makkabi o godzinie 2. Bilety do nabycia wcześniej u firm: Drobner, Weissmann, zaś dla członków w firmie Biasion w sobotę po południu od godziny 4—6, oraz w niedzielę od godz. 10—12 przy kasie parku.
Źródło: Nowa Reforma 29 marca 1913


"- Zawody piłką nożną" -
Czas

- Zawody piłką nożną

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Dzisiaj zmierzy się pierwsza drużyna „Cracovii” z drużyną „Verein fűr Bewegungespiele” z Wrocławia. Klub ten niedawno założony zdołał się wybić na jedno z głównych miejsc w sporcie południowo-wschodnich Niemiec. Drużyna wrocławska składa się ze słuchaczy akademii. Cechuje ją właściwa wszystkim niemieckim drużynom niezwykła szybkość, nieustępująca bynajmniej szybkości Węgrów. Typowa gra niemiecka, polegająca na długiej kombinacji, uległa u Wrocławczyków zmodernizowaniu, potrafiono ją skutecznie połączyć z krótkiem podawaniem. Jednym z najwybitniejszych członków drużyny jest bramkarz Ollus Uchodzi on za jednego z najlepszych przedstawicieli swego „fachu" w Niemczech. Poza tem zwraca uwagę znakomity obrońca i kapitan Kanus, jako też wyróżniający się olbrzymim wzrostem środkowy pomocnik. W napadzie wybija się obok nadzwyczajnie szybkich i pewnych skrzydeł prawy łącznik Kopitsch. „Match" zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż „Cracovia“, nie mogąc przyzwyczaić się do gry niemieckiej, będzie musiała grać nadzwyczaj ostrożnie i z natężeniem wszystkich sił, aby uzyskać zaszczytny rezultat. Początek zawodów, które odbędą się bez względu na pogodę, o godz. 3 ½ po południu. Poprzedzi je „match" rezerwy „Cracovii" z klubem „Makkabi” o godz. 2 Bilety do nabycia w niedzielę od godz. 10 do 12 przy kasie parku.
Źródło: Czas 30 marca 1913


"Zawody piłką nożną." -
Nowiny

Zawody piłką nożną.

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowiny
W niedzielę dnia 30 bm. zmierzy się pierwsza drużyna „Cracovii“ z drużyną „Verein fűr Bewegungsspiele" z Wrocławia. Drużyna wrocławska składa się głównie ze słuchaczy akademii. Cechuje ją niezwykła szybkość, nie ustępująca szybkości Węgrów. Match zapowiada się niezwykle interesująco. Początek o godz pół do 4-tej popoł., poprzedzi spotkanie rezerwy „Cracovii“ z „Makkabi" o godz. 2 ej.
Źródło: Nowiny 30 marca 1913Opis meczu

Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
Spotkanie "Cracovii" z "Wrocławiem" ("Verein für Bewegunsspiele") poprzedził match "Makkabii" z rezerwą "Cracovii" z wynikiem 4:1 na korzyść młodszych biało-czerwonych. - Gracze "Makkabii" mimo pilnego ćwiczenia oryentują się w kombinacyi bardzo słabo, chętnie grają w kilku a z oporem poddają się uwagom sędziego. Dokładne poznanie zasad gry ułatwi zaprawę (trening) i może usunąć chaotyczność gry. Rezerwa "Cracovii" lekceważyła nieco przeciwnika i chwilami czyniła sobie zabawkę w podawaniu piłki. Match przerwali niezadowoleni "Makkabeusze", co z zadowoleniem przyjęła publiczność, niecierpliwa widoku pierwszej w tym sezonie obcej drużyny.
m.
Źródło: Nowiny nr 74 z 1 kwietnia 1913