1913-09-07 Cracovia II - Jutrzenka Kraków 4:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
zapasy klasyfikacyjne II klasy (Cracovia II) , 1 kolejka
Kraków, niedziela, 7 września 1913, 14:30

Cracovia II - Jutrzenka Kraków

4
:
0Herb_Jutrzenka KrakówSędzia: Rosenstock młodszy


Mecze tego dnia: Mecz następnego dnia:

1913-09-07 Cracovia - VfB Dresden 3:0
1913-09-07 Cracovia II - Jutrzenka Kraków 4:0

1913-09-08 Cracovia - VfB Dresden 2:1


Zapowiedź meczu

"Ze sportu" -
Czas

Ze sportu

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
K. S. „Cracovia” rozpoczyna sezon jesienny dnia 7 i 8 b. m. zawodami z drużyną V. f. B. Dresden. Drużyna należąca do najlepszych w Dreźnie, złożona Jest a młodych pełnych upału graczy i wykazuje bardzo dobre wyniki osiągnięta dzięki doskonaleniu wyćwiczeniu W biegach i lekkiej atletyce. Goście nie odznaczają się wprawdzie subtelniejszą techniką, lecz wskutek owej mrówczej pracy na boisku i wielkiej szybkości są często bardzo niebezpiecznymi nawet dla silniejszego od siebie przeciwnika. Zawody rozpoczną się punktualnie o podziale 4 po południu. W niedzielę o godzinie 2.30 odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią” rez. a „Jutrzenką”.
Źródło: Czas 5 września 1913


"Ze sportu" -
Nowa Reforma

Ze sportu

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
Klub sportowy „Cracovia“ rozpoczyna sezon jesienny dn. 7 i 8 b. m. zawodami z drużyną z Drezna. Drużyna ta należy do lepszych. Zawody rozpoczną się punktualnie o godz. 4 po południu. W niedzielę o godz. 2 m. 30 odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią“ rez. a „Jutrzenką”.
Źródło: Nowa Reforma 5 września 1913


"Piłka nożna" -
Nowiny

Piłka nożna

Zapowiedź meczu w Nowiny
K. S. Cracovia rozpoczyna sezon jesienny dn. 7 i 8 b. m. zawodami z drużyną V. f. B. Dresden, złożoną z młodych graczy, która wykazuje bardzo dobre wyniki osiągnięte dzięki doskonałemu wyćwiczeniu w biegach i lekkiej atletyce. Goście nie odznaczają się wprawdzie rafinowaną techniką, lecz wskutek swej mrówczej pracy na boisku i wielkiej szybkości są często bardzo niebezpiecznymi nawet dla silniejszego od siebie przeciwnika. Zawody rozpoczną się punktualnie o g. 4 po poi. W niedzielę o g. 2‘30 odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią" rez. a ,"Jutrzenką“.
Źródło: Nowiny 6 września 1913


"Ze Sportu" -
Czas

Ze Sportu

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas
F o o b a 11. Matche „Cracovia" — „V. f. Dresden" odbędą się w krakowskim parku gier „Cracovii" w dniach 7 i 8 b. m. o godzinie 4 po południu. W niedzielę o godzinie 2 30 po południu odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią" res. a „Jutrzenką". — We Lwowie także odbędą się w niedzielę i poniedziałek dwa matche footbalowe międzymiastowe pomiędzy drużyną zbiorową lwowską i takąż wiedeńską. Bezpośrednio przed matchem Lwów- Wiedeń odbędzie się w niedzielę na boisku „Pogoni" match „Lechii I" a teamem B, złożonym z graczów „Pogoni" i „Czarnych".
Źródło: Czas nr 411 z 6 września 1913


Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym (przedostatni akapit)
W niedzielę odbyły sie pierwsze zawody o mistrzostwo drugiej klasy. Do zawodów stanęły "Jutrzenka" i "Cracovia" Rez. Ta ostatnia wygrała 4:0.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 208 z 10 września 1913


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
Pierwsze zawody rozegrane zostały w niedzielę, 7 b. m. między "Cracovią" rez. a "Jutrzenką" z wynikiem 4:0 na korzyść rez. "Cracovii". Gra toczyła się przez cały czas po stronie "Jutrzenki", która posiada kilku graczy dobrych, lecz mało zgranych. Obrona dobra, lecz napad pozostawia dużo do życzenia. Kilka ładnych podań pomocy, rozbijało się o brak jedności w napadzie. "Cracovia" posiada napad, szczególniej trójka środkowa, dobry, jako też środek pomocy i bramkarza. W całości znać zgranie. Sędziował p. Rosenstock młodszy.
Źródło: Nowiny nr 208 z 11 września 1913