1913-06-01 Cracovia III - Pogoń II Tarnów 2:0

Rozgrywki o puchar Żeleńskiego.

"Zawody międzymiastowe we Lwowie Kraków—Lwów." -

Zawody międzymiastowe we Lwowie Kraków—Lwów.

Pierwsza relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Wczorajsze zawody zgromadziły niebywale tłumy publiczności lwowskiej. Match odbył się na boisku „Pogoni0, które przynajmniej wczoraj, zupełnie nie nadawały się do zawodów, z powodu wody i zupełnego braku trawy. Krakowianie odnieśli bardzo wielkie zwycięstwo, w stosunku 7:0.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 125 z 3 czerwca 1913

"ZE SPORTU" -

ZE SPORTU

Druga relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym

Zawody zakończyły się, jak donosiliśmy zwycięstwem Krakowian.

Przebieg matchu był następujący: Lwowianie w niezmiernie szybkiem tempie przeprowadzają ataki, które jednak niweczy doskonale pracująca obrona Krakowian. W 15 m. robią Krakowianie goala z korneru, jednak został unieważniony przez sędziego. W 20 min. uzyskuje Kraków 1 goala z rzutu karnego, w 3 m. potem strzela Przystawski drugiego dla Krakowa. Bramki zachęcają Krakowian i w 6 m. po pięknej kombinacyi Kowalski -A.O. pakuje ten ostatni trzeciego goala. Pauza 3:0.

Po pauzie Krakowianie bez przerwy atakują i nie przepuszczają ani na chwilę piłki na swą połowę. W kwadrans po rozpoczęciu gry strzela Borowski czwartą bramkę dla Krakowa. Po tym punkcie bramki lecą jak z „rogu obfitości44. W 17 m. strzela A. 0., w minutę później pakuje Kowalski po raz szósty piłkę w siatkę Lwowian. Gra teraz bardziej słabnie z powodu wyczerpania drużyn, szczególnie lwowskiej. Krzyki z trybun nie są w stanie zachęcić lwowskiej drużyny do ataku, która ograniczyła się tylko: do obrony. Dwie minuty przed końcem strzelaj A. 0. siódmą i ostatnią bramkę.

Match prowadził nadzwyczaj przytomnie p. Jacheć z Krakowa. Na wzmiankę zasługują z Lwowian: back Kuchar, Kamerer, Steifer i Just. Z Krakowian: Kowalski, A. 0., Traub, Wieruski i Szubert.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 126 z 4 czerwca 1913