1918-07-28 Cracovia II - Sparta Podgórze 8:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Kraków, niedziela, 28 lipca 1918, 15.00

Cracovia II - Sparta Podgórze

8
:
1Plik:Sparta Podgórze herb.png
{{{wyniki}}}

Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

1918-07-27 Cracovia - Germania Schwechat 2:1

1918-07-28 Cracovia - Germania Schwechat 10:1
Plik:Sparta Podgórze herb.png 1918-07-28 Cracovia II - Sparta Podgórze 8:1


Zapowiedź meczu

Zapowiedź meczu

"»Cracovia«  i »Germania«" -
Czas

»Cracovia«  i »Germania«

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
W sobolą 27 i w niedzielę 28 bm. rozegra »Cracovia« dwa matche footbalowe z » Germanią « ze Schwechatu » Germania « ma od długiego szeregu lat mistrzoetwo prowincyonalne Dolnej Austryj. Schwechatczycy stoją na bardzo wysokim poziomie i nie ustępują w zupełności najlepszym drużynom wiedeńskim, o czem świadczą uzyskane przez nich rezultaty jak n. p. ze Sportklubem 1:2, z Wacem 1:1, z Amatorami 3:0. W drużynie grają bowiem znani sławni gracze wiedeńscy jak n. p. słynny Englert Kűnig środkowy napastnik »Wafu«, brat tegoż Kandl, słynny niemiecki gracz Rieba, byli gracze »Rapidu« bramkarz Mautler i środkowy pomocnik Honner i t d. Matche będą niezawodnie bardzo internujące, bo » Germania « słynie ze swego tempa. Początek zawodów w sobotę o 6 1/4 w niedzielę o 5 po południu. W niedzielę poprzedzi o godz. 3 match »Rezerwy« ze »Spartą« Podgórską.
Źródło: Czas 26 lipca 1918


"ZE SPORTU" -
Nowa Reforma

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
W sobole 27 i w niedzielę 28 lipca rozegra »Cracovia«  dwa matche footbalowe z » Germanią « ze Schwechatu. » Germania « ma od długiego szeregu lat mistrzostwo prowincyonalne dolnej Austryi. Schwechatczycy stoją na bardzo wysokim poziomie i nie ustępują w zupełności najlepszym drużynom wiedeńskim, o czem świadczą uzyskane przez nich rezultaty jak nn. ze Sportklubem 1 : 2. z Wacem 1:1. z Amatorami 3 :0. W drużynie grają bowiem znani gracze wiedeńscy jak np. słynny niemiecki gracz Riebe, byli gracze »Rapidu« bramkarz Mantler i środkowy pomocnik Honner itd. — Matche będą niezawodnie bardzo interesujące, bo » Germania « słynie ze swego tempa. Początek zawodów w sobotę o godz. 6 1/4, w niedzielę o godz. 5 po południu. W niedzielę poprzedzi o godz. 3 match Rezerwy ze »Spartą« podgórską.
Źródło: Nowa Reforma nr 321 z 26 lipca 1918


"ZE SPORTU" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W sobotą 27 i w niedzielą 28 lipca rozegra „Cracovia" dwa matche footballowe z „Germanią" ze Schwechatu. „Germania" ma od długiego szeregu lat mistrzowstwo prowincyonalne D. Austryi. Sehwechatczycy stoją na bardzo wysokim poziomic i nie ustępują w zupełności najlepszym drużynom wiedeńskim, o czem świadczą uzyskane przez nich rezultaty jak n. p. ze Sporklubem 1:2, z Wacem 1:L z Amatorami 3:0. W drużynie grają bowiem znani sławni gracze wiedeńscy jak np. słynny Engelbert Koenig środkowy napastnik Wafu, brat, brat tegoż Xandl słynny niemiecki gracz Riebe, byli gracze „Rapidu" bramkarz Mautler i środkowy pomocnik Honner i t. d. Poprzedzi w niedzielą macho Rezerwy Cracovii ze „Spartą” Podgórską.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 111 z 27 lipca 1918


Opis meczu