1918-08-11 Cracovia II - Sparta Kraków 0:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
niedziela, 11 sierpnia 1918

Cracovia II - Sparta Kraków

0
:
4

(0:3)Herb_Sparta Kraków (1918)

Mecze tego dnia:

1918-08-11 Cracovia II - Sparta Kraków 0:4
1918-08-11 DSV Opawa - Cracovia 3:3


Zapowiedź meczu

Czas

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Rezerwa »Cracovii« posiada także w swym składzie dobrych graczy: wszystkie matche w tym sezonie wygrała z wysokiemi rezultatami. Toteż spotkanie niedzielne będzie niezawodnie bardzo interesujące. Pierwsza drużyna »Cracovii« gra w niedzielę w Opawie.
Źródło: Czas 9 sierpnia 1918


"ZE SPORTU" -
Nowa Reforma

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
W niedzielę 11 sierpnia rozegra, rezerwa „Cracovii” matek footballowy ze »Spartą« krakowską »Sparta«, utworzona niedawno składa się w przeważnej części z przedwojennych graczów »Wisły « tak pierwszej jak i drugiej drużyny. O grze »Sparty« świadczy rezultat z »Pogonią« lwowska, z którą »Sparta« wygrała we Lwowie przed krótkim czasem 3:0. Rezerwa »Cracovii« posiada także w swym składzie dobrych graczy, to też spotkanie niedzielne może być bardzo interesujące. Pierwszą drużyna »Cracovii« gra w niedzielę w Opawie.
Źródło: Nowa Reforma nr 345 z 9 sierpnia 1918


"ZE SPORTU" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W niedzielę 11 sierpnia rozegra Rezerwa „Cracovii" match fotballowy ze „Spartą" krakowską. „Sparta" utworzona niedawno składa się w przeważnej części z przedwojennych graczów „Wisły" tak pierwszej jak i drugiej drużyny. Do najwybitniejszych i najbardziej znanych należą: bramkarz Schubert, obrońca Bujak i pomocnik Śliwa. Że „Sparta" gra bardzo dobrze, świadczy rezultat z „Pogonią" lwowską, z którą „Sparta" grała we Lwowie z wynikiem 3:0 na swą korzyść. Rezerwa „Cracovii" posiada także w swym składzie dobrych graczy, wszystkie matche w tym sezonie wygrała z wysokimi rezultatami. Toteż spotkanie niedzielne będzie bardzo interesujące. Pierwsza drużyna „Cracovia” gra w niedzielę w Opawie.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 125 z 10 sierpnia 1918


Krakauer Zeitung

Zapowiedź meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
      Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) 10 sierpnia 1918Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Zwolna wracają do życia dawniejsze kluby. Brak nam Wisły, która wnosiła pierwiastek rywalizacyi. Wczoraj wystąpiła Sparta wzmocniona siłami pierwszoklasowej Wisły. Miejmy nadzieję, że z tej gąsieniczki sierpniowej wykluje się właściwa Wisła.

Sparta zdobyła już laury we Lwowie, bijąc tamtejszą Pogoń 3:0. Wczoraj zmierzyła się z rezerwą Cracovii, osłabioną wystąpieniem dawniejszych graczy Sparty i Wisły. W tych warunkach można się było spodziewać ciężkiej klęski rezerwy Cracovii, która mało doświadczone siły miała na tyłach, całą wagę kładąc w ataku, ten zaś mimo najlepszych chęci niewiele zdziałał.

W pierwszej połowie zdobywa Sparta 3 gole (jeden z karnego strzału), w drugiej połowie czwartą bramkę. Kilka doskonałych pozycyi rezerwa Cracovii nie wyzyskała, bramkarz i obrona zawodzili.

Duszą Sparty był Śliwa, atak po jednej i drugiej stronie nie miał tempa i słabo kombinował.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 128 z 13 sierpnia 1918


Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
W niedzielę 11. bm. zwyciężyła krakowska »Sparta« z zupełną łatwością, piękny materyał wykazującą Res. Cracovii. Na placu uwydatniali się głównie pp Bujak (stary gracz z Wisły) i Gintel lewy back Cracovii najlepszy materyał na pierwszorzędnego obrońcę. Szubert bramkarz Sparty (szczególnie świetna była jego robinzonada) , Prochowski jun. lewy obrońca Cracovii (bardzo spokojny przytomny i pewny).Kożuch lewy łącznik Crac. ruchliwy, dobry technik i kombinator. Sparta bagatelizowała sobie nieco młodszych od siebie graczy, ci jednak o mało byliby wyszli zupełnie honorowo, przy nieco większym szczęściu, które im bezwarunkowo nie dopisywało. Błotniste boisko uniemożliwiało naogół rozwiniecie się pięknej i celowej gry.
Źródło: Nowy Dziennik nr 42 z 19 sierpnia 1918


Krakauer Zeitung

Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
Rutynowani gracze dawnej Wisły pokonali młodych graczy Cracovii, którzy musieli wystąpić z rezerwowymi. Rezultat nie dopowiada w pełni zaprezentowanym umiejętnościom, ponieważ rezerwy mogły osiągnąć lepszy wynik.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 214 z 13 sierpnia 1918