1920-04-25 Cracovia II - Makkabi II Kraków 2:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
krakowska Klasa B (Cracovia II) , 2 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 25 kwietnia 1920, 15:00

Cracovia II - Makkabi II Kraków

2
:
0Herb_Makkabi II KrakówSędzia: Seidem


Mecze tego dnia:

1920-04-25 Cracovia - Jutrzenka Kraków 8:0
1920-04-25 Cracovia II - Makkabi II Kraków 2:0


Zapowiedź meczu

"Mistrzostwa" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Mistrzostwa

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W niedzielą o mistrzostwa A klasy „Cracovia” z „Jutrzenką” na boisku pierwszej. Równocześnie grają w tym dniu „Cracovia II” przeciw „Makkabi II“ o mistrzostwo w klasie B.

W sobotą gra „Podgórze” z „Jutrzenką II” na boisku „Cracovii“ o mistrzostwo B klasy. O ile nam wiadomo match o mistrzostwo A kl. „Wisła- Makkabi” przełożono na następną niedzielą.

„Cracovia" w Warszawia. Jak nam donoszą Warszawy (Z): Krak, klub aportowy „Cracovia“ przyjeżdża do Warszawy, aby w dn. 3 maja rozegrać a warsz. klubem sport, match piłki nożnej. Pisząc o tem pisma warszawskie podnoszą zasługi i znaczenie krak. klubu na polu sportowem.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 112 z 24 kwietnia 1920


"ZE SPORTU" -
Goniec Krakowski

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Pierwsze zawody o mistrzostwo w klacie A rozpoczyna Cracovia matchem z K. S. Jutrzenką. Ustalenie gier o mistrzostwo Polski nadaje naszym zawodom inny charakter. Zainteresowanie zawodami wrasta, gdyż zwolennicy wszystkich klubów obserwują takie spotkanie stawiając horoskopy dla swych drużyn. O godzinie 3 pop. grają dwie drugie drużyny Cracovii i Makkabi o mistrzostwo klasy B.
Źródło: Goniec Krakowski 26 kwietnia 1920


"ZE SPORTU" -
Nowa Reforma

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
Pierwszo zawody o mistrzostwo w klasie A rozpoczyna „Cracovia“ matchem z Ż. K. S .,Jutrzenką”. Ustalenie gier o mistrzostwo Polski nadaje naszym zawodom inny niż dotychczas charakter. Kluby dokładają wszelkich starań, by uzyskać zwycięstwo, a z nimi drogocenne punkty. Zwolennicy wszystkich klubów są przy takich zawodach zainteresowani. stawiając na ich podstawie horoskopy dla swych drużyn. O godzinie 3 po południu grają dwie drugie drużyny „Cracovii“ i „Makkabi” o mistrzostwo klasy B.
Źródło: Nowa Reforma 26 kwietnia 1920Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Opis meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Druga drużyna Cracovii wystąpiła w tak osłabionym składzie, że punkty jej w mistrzostwie zdawały się być mocno niepewne. Powód leży w tem, że część graczy białoczerwonych służąca w wojsku, musiała wziąć udział w zawodach drużyn wojskowych ze szkodą swego macierzystego klubu. Racyonalny treining i praca, jaką spostrzega się u drużyna Cracovii, zrobiły swoje. Silna fizycznie drużyna Makkabi stanowiła trudnego do pokonania przeciwnika - uległa jednak technicznie lepiej wyszkolonej Cracovii. Sędziował dobrze p. Seidem
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 116 z 28 kwietnia 1920


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma (ostatni akapit)
Zawody główne poprzedził match o mistrzostwo II klasy między "Cracovią" II a "Makkabi" II, zakończony 2:0 na korzyść "Cracovii" II. Match ten nie był zbyt interesującym; gra prowadzona była dość chaotycznie, a tempo leniwe.
Źródło: Nowa Reforma nr 103 z 28 kwietnia 1920