1920-05-01 Wisła II Kraków - Cracovia II 0:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mecz na stadionie Cracovii, Wisła II gospodarzem


Herb_Wisła II Kraków


pilka_ico
krakowska Klasa B (Cracovia II) , 3 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, sobota, 1 maja 1920, 17:00

Wisła II Kraków - Cracovia II

0
:
2Herb_Cracovia IISędzia: ZweigZapowiedź meczu

"Zawody o mistrzostwo w piłce nożnej." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Zawody o mistrzostwo w piłce nożnej.

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W sobotę d. 1 maja o godz. 5 popoł. odbędą się na boisku „Cracovii” zawody o mistrzostwo klasy B między „Cracovią II”, a „Wisłą II”. Bilety do nabycia w firmie A. Weissmann, ul. Szewska I.-13.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 118 z 30 kwietnia 1920


"ZE SPORTU" -
Goniec Krakowski

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
W sobotę dnia 1 maja br. o godzinie 5 popołudniu odbędą się na boisku „Cracovii“ zawody o mistrzostwo klasy B. miedzy „Cracovią II“ a „Wisłą II". Zawody te budzą niezwykle zainteresowanie w kolach sportowych gdy i jak z ostatnich zawodów rozegranych o mistrzostwo B klasy spostrzedz można, obydwie te drużyny pod względom wyników utrzymują się na równi, wobec czego zawody sobotnie zadecydują niewątpliwie o zdobyciu mistrzostwa przez którąkolwiek z tych dwóch drużyn. Bilety wcześnie do nabycia w firmie A. Weissmann Kraków, ul. Szewska I. 13. Skład rowerów.
Źródło: Goniec Krakowski 1 maja 1920


"ZE SPORTU" -
Nowa Reforma

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
W 1 maja br. o godzinie 5 po południu odbędą się na boisku „Cracovii” zawody u mistrzostwo klasy B między „Cracovią II” a „Wisłą II”. Zawody te budzą niezwykłe zainteresowanie w kołach sportowych, gdyż jak z ostatnich zawodów rozegranych o mistrzostwo B klasy spostrzec można, obydwie te drużyny pod względem wyników utrzymują się na równi, wobec czego zawody sobotnie zadecydują niewątpliwie o zdobyciu mistrzostwa przez którakolwiek z tych dwóch drużyn. Bilety wcześniej do nabycia w firmie A. Weissman, Kraków, ul. Szewska 13, skład rowerów.
Źródło: Nowa Reforma 1 maja 1920Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Spotkanie to stanowi o przodownictwie Cracovii w mistrzostwie klasy B. Biało-czerwoni grali do pauzy dość dobrze - po pauzie uzyskała drużyna Wisły znaczącą przewagę, której skutkiem ospałości swych graczy i nieumiejętności w strzelaniu wyzyskać nie potrafiła. Cracovia II z wyjątkiem Przybyły, Kołapki i Strycharza zawiodła w grze w zupełności. Pan Zweig wykazał na tym matchu tyle braków, że uważamy go za słabego sędziego, by mógł prowadzić poważniejsze spotkania.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 121 z 4 maja 1920


Gazeta Wieczorna

Relacja z meczu w lwowskiej Gazecie Wieczornej
W zawodach o mistrzostwo klasy B okręgu krakowskiego stoi na pierwszem miejscu Cracovia II. Spotkanie z Wisłą II przynosi jej zwycięstwo w stosunku 2:0, mimo znaczącej przewagi Wisły w II połowie.
Źródło: Gazeta Wieczorna nr 5212 z 5 maja 1920


Nowa Reforma

Wynik meczu w dzienniku Nowa Reforma
Dalsze wyniki o mistrzostwo klasy B. przedstawiają się następująco: "Cracovia II" - "Wisła II" 2:0, "Jutrzenka II" - "Makkabi II" 2:1, "Makkabi II" - "Podgórze" 3:1.
Źródło: Nowa Reforma nr 108 z 5 maja 1920