1920-05-09 Cracovia II - Podgórze Kraków 11:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
krakowska Klasa B (Cracovia II) , 4 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 9 maja 1920, 15:00

Cracovia II - Podgórze Kraków

11
:
0

(3:0)Herb_Podgórze Kraków

Mecze tego dnia:

1920-05-09 Cracovia - Sturm Bielsko 5:0
1920-05-09 Cracovia II - Podgórze Kraków 11:0


Zapowiedź meczu

"ZE SPORTU" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym

Cracovia-Sturm.

Wysoka forma inką wskazała Cracovia w ostatniem spotkaniu w Warszawie każę przypuszczać. że mnich ten należeć będzie do najlepszych spotkań w tym sezonie. O ile wiemy, to drużyna goszcząca rozporządza obecni© doskonałymi graczami i znajduią się w dobrej kondycyi.

Cracovia II -K. S. Podgórze. Wymienione drużyny rozegrają match o mistrzostwo klany B w niedzielę o godzinie 3 popoł. na boisku Cracovii.

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 126 z 9 maja 1920


Goniec Krakowski

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
MATCH „CRACOVII“ ZE „SZTURMEM” Z BIELSKA zapowiada się niezmiernie interesująco. Biało-czerwoni wykazawszy w Warszawie bardzo wysoką klasę zapowiadają swą formą, że zawody będą miały emocyonujący przebieg i zadowolą w zupełności wymagania naszych zwolenników footbalu, Równocześnie rozegra Cracovia II match o mistrzostwo klasy B z K. S. Podgórze o godzinie 3-ciej popołudniu. …
Źródło: Goniec Krakowski 9 maja 1920


Czas

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Match Cracovii ze Sturmem z Bielska zapowiada się niezmiernie interesująco. Białoczerwoni wykazawszy w Warszawie bardzo wysoką klasę, zapowiadaj swą formą, że zawody zadowolą wymagania zwolenników footbalu. Równocześnie rozegra Cracovia II match o mistrzostwo klasy B z K. S. Podgórze o 3 pop.
Źródło: Czas 9 maja 1920


"Ze sportu" -
Naprzód

Ze sportu

Zapowiedź meczu w dzienniku Naprzód
Match „Cracovii” ze „Sturmem" z Bielska zapowiada się niezmiernie interesująco. Biało- czerwoni, wykazawszy w Warszawie bardzo wysoką klasę, zapowiadają swą forma, te zawody będą miały emocjonujący przebieg i zadowolą w zupełności wymagania zwolenników footbalu. Równocześnie rozegra „Cracovia” III match o mistrzostwo klasy B z K. S. Podgórze o godz. 3-ej pon.
Źródło: Naprzód 9 maja 1920Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Doskonale grająca drużyna Cracovii II zadała dotkliwą porażkę swemu niedzielnemu przeciwnikowi. Podgórze nie wytrzymawszy tempa padło ofiarą bezpardonowo grających biało-czerwonych.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 130 z 13 maja 1920