1922-04-22 Wawel Kraków - Cracovia II 0:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mecz na stadionie Cracovii - gospodarzem Wawel


Herb_Wawel Kraków


pilka_ico
krakowska Klasa B grupa I (Cracovia II) , 5 kolejka
Kraków, stadion Cracovii, sobota, 22 kwietnia 1922

Wawel Kraków - Cracovia II

0
:
3

(0:1)Herb_Cracovia II


Skład:
Mądry
Sadowski
Lasota
Hyla
Seichter
Kożuch
Poświat
Łopatka
Seichter II.
Węglowski
Dulowski

Sędzia: Fischer

bramki Bramki
0:1
0:2
0:3
Łańko (wolny)
Chruściński
Chruściński
Skład:
Latacz
Pychowski
Zasada
Bielecki
Strycharz
Periy
Just
Ciszewski
Chruściński
Łańko
Alfus
Mecze następnego dnia:

1922-04-23 Cracovia - Makkabi Kraków 0:1
1922-04-23 Cracovia III - Zwierzyniecki Kraków 2:1Opis meczu

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Przewaga Cracovii uwidacznia się dopiero po pauzie. Sędziował dobrze p. Fischer.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 52 z 28 kwietnia 1922


Przegląd Sportowy

Zawody te, rozegrane w sobotę na boisku Cracovii, przyniosły ponowne zwycięstwo Cracovii II, która przed pauzą miała więcej z gry i zdobyła jedną bramkę przez Łańkę z rzutu wolnego tuż z poza linji pola karnego. Po przerwie Wawel, wspomagany wiatrem, miał naogół przewagę, lecz Latacz w bramce tudzież obrona stały na wysokości zadania. Nieliczne ataki Cracovii II. uwieńczył Chruściński 2 bramkami (głową z centry Alfusa i słabym strzałem, przyczem piłka odbiła się od przeciwnika i zmieniła kierunek). Wawel nie zasłużył na tak wysoką przegraną. Gra ostra, lecz poprawna. Sędzią energicznym był p. Fischer.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 17 (50) z 28 kwietnia 1922 [1]


Wiadomości Sportowe

Relacja z meczu w tygodniku Wiadomości Sportowe
Drugą serję rozgrywek o mistrzostwo okręgowe klasy B, podokręgu krakowskiego, rozpoczęły zawody obu powyższych drużyn. Spotkanie nastąpiło w sobotę popołudniu na boisku Cracovii. Cracovia wystąpiła bez Prochowskiego w obronie, Wawel w pełnym składzie.

(...)

Spotkanie należało do wcale interesujących, obie bowiem drużyny grały w tempie żywem i ambitnie dążyły do zwycięstwa. W początkach zawodów znać nieznaczną przewagę Cracovii, której ataki, jak również rzut wolny z przedpola pola karnego strzelony przez Strycharza, przechodzą bezowocnie. Dopiero w 20 minucie zdobywa Łańko ostrym, przyziemnym strzałem w prawy róg bramki Wawelu, pierwszego gola dla swej drużyny. Odtąd inicjatywę przejmuje Wawel, pragnąc za wszelką cenę wynik wyrównać. Przeprowadza on kilka niebezpiecznych ataków, atoli bez rezultatu. Ładny wypad Węglowskiego, oraz dwie dalsze, pewne niemal sytuacje idą na marne. - Po przerwie Cracovia, mimo iż ma przeciw sobie silnie wiejący wiatr, gości częściej na połowie przeciwnika. Niebawem też pakuje głową Chruściński piłkę poraz drugi w lewy róg bramki Wawelu. Niebawem ten sam gracz zdobywa trzecią i ostatnią bramkę dla swej drużyny. Pod koniec zawodów Wawel zniechęcony wynikiem, przestaje wydatnie pracować, wskutek czego tempo słabnie, a gra sama staje się mało zajmującą. - Stosunek rogów 4:2 dla Cracovii. Z Cracovii grał dobrze Chruściński w ataku, oraz Bielecki i Strycharz w pomocy. Bramkarz Latacz obronił kilka niebezpiecznych strzałów. Z Wawelu ofiarnie pracował Węglowski, oraz Lasota w obronie. Zawiódł natomiast zupełnie prawy skrzydłowy Dulowski.

Zawody prowadził p. Fischer, panując skutecznie nad "temperamentem" graczy.
Elka.
Źródło: Wiadomości Sportowe nr 8 z 2 maja 1922