Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

1922-06-24 Cracovia III - Czarni Kraków 3:1

1922-06-25 Cracovia - Wisła Kraków 2:1

Rewanżowe spotkanie ze zwycięzcą grupy II o awans do finału okręgowego.

Wiadomości Sportowe

Relacja z meczu w tygodniku Wiadomości Sportowe
Druga rozgrywka przodujących drużyn obu grup podokręgu krakowskiego, zakończyła się znowu rzetelnie wypracowanem zwycięstwem Cracovii. Białoczerwoni technicznie i taktycznie lepsi od przeciwnika mieli nad nim przez cały ciąg gry lekką przewagę. Podgórze pracowało ambitnie i ofiarnie, broniąc się dzielnie i przeprowadzając od czasu do czasu groźne ataki. Dzięki temu zawody prowadzone były w żywem tempie i obfitowały w wiele ciekawych momentów. Do pauzy żadna ze stron nie może zdobyć upragnionego punktu. Dopiero po przerwie, po kilkunastominutowej zaciętej walce zdobywa Cracovia jedyną bramkę dnia, strzeloną ładnie z centry Alfusa przez lewego łącznika w prawy róg bramki. Odtąd wynik mimo obustronnych wysiłków i kilku rzutów z rogu nie ulega już zmianie. Z Podgórza najlepsi na boisku Wittek ,który schwycił doskonale kilka pewnych niemal rzutów na bramkę, oraz trzej pomocnicy. Raził natomiast źle sportowo wychowany obrońca Głownia. Gracz ten, zresztą wcale dobry, powinien stanowczo "temperament" swój trzymać na wodzy. Cracovia II cała pracowała doskonale. Stosunek kornerów 2:1 dla Cracovii. Sędziował pewnie i bez zarzutu p. Mund.
Elka.
Źródło: Wiadomości Sportowe nr 16 z 26 czerwca 1922

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
O mistrzostwo klasy B. Boisko Makkabi. Przewaga Cracovii, Podgórze pracuje ofiarnie. Decydująca bramka pada w drugiej połowie z centry Alfusa. Bramkarz Podgórza, Witek, znakomity. Rogów 4:2 dla Crac. Sędziował dobrze p. Mund.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 63 z 30 czerwca 1922

Rewanżowe spotkanie między temi drużynami, rozegrane w ostatnią niedzielę przedpołudniem na boisku Makkabi, przyniosło grę żywą i interesującą z lekką przewagą zwycięscy. Witek w bramce Podgórza znów doskonały. Atak Cracovii II. technicznie bardzo wyrobiony, lecz jest za miękki. Sędzia p. Mund.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 26 z 30 czerwca 1922 [1]