1981-05-17 Cracovia - Radomiak Radom 1:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
II liga grupa wschodnia , 25 kolejka
Kraków, niedziela, 17 maja 1981

Cracovia - Radomiak Radom

1
:
1

(0:1)Herb_Radomiak Radom


Skład:
Koczwara
Wójtowicz
Dybczak
Nazimek
Turecki (46' Kuć)
Grzesiak
Gacek
Błachno
Liszka (65' Smoleń)
Podsiadło
Bujak


Widzów: 4 000

bramki Bramki

Bujak (55')
0:1
1:1
Partyński (25')
Skład:
Błaszczyk
Zawadzki
Stachurski
Waloszczyk
Żelazowski
Niedziółka
Partyński
Gierek
Wojdaszka
Michałkowski
MatuszewskiOpis meczu

Gazeta Krakowska

Piłkarze Cracovii zremisowali na własnym boisku z Radomiakiem 1:1 (0:1). Mecz był szybki, ciekawy głównie dzięki wielu sytuacjom podbramkowym, nie stał jednak na wysokim poziomie. Gospodarze zaczęli w dobrym stylu, już w 12 min. Bujak strzela w słupek. W chwilę później Liszka zmarnował dobrą pozycję strzelecką.

Goście nie zamierzali tylko bronić swej bramki, przyjęli otwartą grę, śmiało atakowali. W 25 min. Partyński ostro strzelił z ostrego kąta, Koczwara potknął się, nie dosięgnął piłki i tak Radomiak zdobył prowadzenie.

Po przerwie gospodarze zaczęli grać dokładniej i ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. W 55 min. zdobyli wyrównanie, Bujak celnie strzelił z ok. 12 m. Obydwie drużyny nie zamierzały zadowolić się remisowym wynikiem, stworzyły jeszcze wiele sytuacji podbramkowych, jednak nie potrafiły ich wykorzystać. M. in. w 60 min. słupek uratował gospodarzy przed utratą gola, natomiast w 83 min. Smoleń będąc sam na sam z bramkarzem gości, przegrał ten pojedynek. Radomiak mógł się podobać w Krakowie, grał szybko, często z pierwszej piłki, gorzej było z celnością strzałów. Natomiast Cracovia zagrała bardzo nierówno i poniżej swych możliwości.
Źródło: Gazeta Krakowska