2022-10-25 JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:2

Jastrzębie Zdrój, Jastor, wtorek, 25 października 2022, 18:00

1
:
2

(0:1; 0:0; 1:1)

Sędzia: Bartosz Kaczmarek, Mateusz Niżnik (główni) - Andrzej Nenko, Sebastian Iwaniak (liniowi)

42:44 Michalski (Račuk, Kasperlík)

10 min. 6 min.

Comarch Cracovia zagra w finale Pucharu Polski

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój uległ Comarch Cracovii 1:2. Mecz w Jastrzębiu-Zdroju miał kapitalne znaczenie dla obu drużyn w kontekście walki o pierwszą czwórkę w tabeli. A właśnie najlepsze cztery zespoły po dwóch rundach uzyskają prawo gry w finałowym turnieju Pucharu Polski. W tym kontekście „Pasy” były w dobrej sytuacji, mając 3 punkty więcej od gospodarzy i mecz rozegrany mniej. Dzięki wygranej, zapewniły sobie udział w turnieju.

Trener Rohaczek mówił o konieczności poprawy gry w przewagach i już pierwsza z nich przyniosła gościom powodzenie – uderzał Jeżek, bramkarz jastrzębian odbił krążek, ale z dobitką pospieszył Rac, zresztą były zawodnik JKH, i było 0:1. Potem sporo pracy miały defensywa i bramkarz Comarch Cracovii, ale wychodzili obronną ręką z opresji. Poświęcenie Gula przypłacił rozbitym nosem i musiał udać się do szatni.

W drugiej tercji nadal atakowali gospodarze, ale goście powstrzymali tę ofensywę (m.in. w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Sinegubovs). A w 35 min Bdzoch trafił w poprzeczkę. Po chwili sam na sam z golkiperem był Kapica. W ostatniej minucie tej tercji w podobnej sytuacji był Kasperlik – znów górą był Balizs.

Trzecia tercja zaczęła się od trafienia Michalskiego. Po meczu? Nic z tych rzeczy – gospodarze 55 sekund później za sprawą Kaleinikovasa zdobyli kontaktowego gola. Po chwili na ławkę kar został odesłany Raćuka i gospodarze przystąpili do kanonady, ale „Pasy” wyszły z oblężenia obronną ręką. Stojanović zwijał się jak w ukropie. Ciężka była końcówka spotkania, Nemec usiadł na ławce kar, a gospodarze wycofali bramkarza i grali 6 na 4. Na 2 s przed końcem groźny strzał oddał Kaleinikovas, ale Stojanović obronił!
Źródło: gazetakrakowska.pl 25 października 2022 [1]

"Jednobramkowe zwycięstwo Cracovii. "Pasy" zagrają o Puchar Polski" -

Jednobramkowe zwycięstwo Cracovii. "Pasy" zagrają o Puchar Polski

Hokeiści Comarch Cracovii odnieśli ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 2:1 w meczu 16. kolejki PHL. Tym samym "Pasy" zapewniły sobie udział w Turnieju Finałowym Pucharu Polski!

W pierwszej odsłonie więcej dogodnych okazji stworzyli sobie krakowianie i to oni objęli prowadzenie. W 11. minucie, podczas wykluczenia Olliego-Petteriego Viinikainena, wynik spotkania otworzył Roman Rác, popisując się precyzyjnym uderzeniem z prawego bulika.

Taki wynik długoutrzymywał się długo, co wynikałoz faktu, że ze swoich obowiązków dobrze wywiązywali się obaj bramkarze. Po ich interwencjach ręce same składały się do oklasków. Najbliżej szczęścia był w 34. minucie Aleš Ježek, ale uderzony przez niego krążek zatrzymał się na słupku.

W 43. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Michalski, który – po podaniu wzdłuż bramki Marka Račuka – huknął bez przyjęcia z lewego koła bulikowego.

Ale jastrzębianie nie poddali się i 55 sekund później kontaktowego gola zdobył Mark Kaleinikovas, popisując się bardzo dobrym uderzeniem ze slotu.

Brązowi medaliści poprzedniego sezonuna dwie minuty przed końcemstanęliprzed świetną okazją. Na ławkę powędrował Erik Němec, a tuż po wygraniu wznowienia swój posterunek opuściłBenceBálizs. Gra w szóstkę przeciwko czwórce krakowian nie przełożyła sie na wyrównującego gola. Pełna pula i prawo gry Turnieju FinałowymPucharu Polski pojechało pod Wawel.