Jacek Zieliński

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jacek Zieliński

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Jacek Zieliński
Kraj Polska
Urodzony(a) 22 marca 1961, Tarnobrzeg, Polska
Wiek 62 l.

Jacek Zieliński urodził się 22 marca 1961 roku w Tarnobrzegu i jest wychowankiem miejscowej Siarki. Potem, jako piłkarz, reprezentował też AZS AWF Warszawa, Gwardię Warszawa i Stal Stalowa Wola.

Swoją karierę na ławce trenerskiej rozpoczął także od Siarki Tarnobrzeg. Następnie trenował m.in. Koronę Kielce, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna, Piast Gliwice, Odrę Wodzisław, Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski, Polonię Warszawa i Lech Poznań, z którym w 2010 roku zdobył Mistrzostwo Polski. Do 2013 roku pracował w Ruchu Chorzów.

Źródło: Cracovia.pl [1]

Informacje klubowe

MKS Cracovia SSA

Jacek Zieliński nowym trenerem Cracovii

Z dniem 20 kwietnia, trenerem pierwszej drużyny piłkarskiej Cracovii został Jacek Zieliński.

Jacek Zieliński urodził się 22 marca 1961 roku w Tarnobrzegu i jest wychowankiem miejscowej Siarki. Potem, jako piłkarz, reprezentował też AZS AWF Warszawa, Gwardię Warszawa i Stal Stalowa Wola. Swoją karierę na ławce trenerskiej rozpoczął także od Siarki Tarnobrzeg. Następnie trenował m.in. Koronę Kielce, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna, Piast Gliwice, Odrę Wodzisław, Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski, Polonię Warszawa i Lech Poznań, z którym w 2010 roku zdobył Mistrzostwo Polski. Do 2013 roku pracował w Ruchu Chorzów. Trener Zieliński podpisał z Cracovią kontrakt do 30 czerwca 2016 roku. Funkcję asystenta trenera będzie sprawował Piotr Górecki, dotychczasowy trener II drużyny Cracovii.

Sytuacja jest ciężka. Widać, że w klubie nastąpiło przesilenie. Zdaję sobie sprawę, że trzeba zakasać rękawy zresetować głowy, walczyć żeby spokojnie utrzymać się w lidze, bo to główny cel - skomentował przejęcie funkcji trener Zieliński i dodał - Cieszę się, bo po 1,5 - rocznej przerwie wracam do Ekstraklasy. W tym czasie odpocząłem, nabrałem dystansu po pracy w Ruchu. Cieszę się , że dostaję szansę i będę chciał ją wykorzystać, pokazać, że na ławce trenerskiej istnieje jeszcze ktoś taki jak Jacek Zieliński. Mam coś do zaoferowania i mam nadzieję, że wiele dobrego uda nam się razem zrobić.

Źródło: MKS Cracovia SSA z 20 kwietnia 2015 [2]


MKS Cracovia SSA

Trener Jacek Zieliński na dłużej z Cracovią

W dniu dzisiejszym (31.12.2015) trener Jacek Zieliński przedłużył kontrakt z Naszym klubem. Nowa umowa obowiązuje do końca czerwca 2019 roku!

- Cieszymy się bardzo z tego faktu - przyznaje prezes MKS Cracovia SSA, prof. Janusz Filipiak, który dodaje: - Nasza współpraca układa się doskonale i wiążemy z trenerem duże nadzieje. Stworzymy szkoleniowcowi jeszcze lepsze warunki do pracy.

Jacek Zieliński objął posadę pierwszego trenera Cracovii 20 kwietnia 2015 roku. Od tego momentu drużyna "Pasów" spisuje się rewelacyjnie w rozgrywkach Ekstraklasy, nie tylko wygrywając większość spotkań, ale także zdobywając mnóstwo bramek. To z kolei w walnym stopniu przyczyniło się do tego, że Cracovia zakończyła ekstraklasową jesień na doskonałym trzecim miejscu.

- Cieszę się, że kończymy rok w takim stylu i z takimi wynikami. Można powiedzieć, że ukoronowaniem tego okresu jest nowa, dłuższa umowa. Czuję się w Cracovii bardzo dobrze. Jeśli chodzi o najbliższe lata, to nie ukrywam, że wspólnie chcemy zbudować drużynę, z którą będą się wszyscy liczyć - mówi trener Zieliński.

Źródło: MKS Cracovia SSA z 31 grudnia 2015 [3]


MKS Cracovia SSA

Jacek Zieliński odchodzi z Cracovii

Jacek Zieliński nie jest już trenerem Cracovii. Kontrakt z 56-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Jacek Zieliński prowadził zespół Cracovii od 20 kwietnia 2015 roku, zastępując na stanowisku Roberta Podolińskiego. Pod wodzą trenera Zielińskiego drużyna rozegrała 82 ligowe mecze, w których zdobyła łącznie 117 punktów.

Dziękujemy szkoleniowcowi za zaangażowanie oraz pracę w najstarszym klubie sportowym w Polsce i i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

Źródło: MKS Cracovia SSA z 19 czerwca 2017 [4]


MKS Cracovia SSA

Jacek Zieliński powraca do Cracovii!

Po ponad czterech latach przerwy na ławkę trenerską Pasów powraca Jacek Zieliński, który podpisał dziś umowę, wiążącą go z Cracovią do 30 czerwca 2023 roku. Trenerze, witamy w domu!

60-letni szkoleniowiec podczas swojej poprzedniej kadencji prowadził piłkarzy Pasów na przestrzeni trzech sezonów - od końcówki 2014/15, aż do finiszu zmagań w sezonie 2016/17. Łącznie pełnił funkcję trenera Cracovii w 90 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, osiągając średnią 1,43 "oczka" na mecz.

Pierwszy pobyt Jacka Zielińskiego w najstarszym Klubie sportowym w Polsce przyniósł nam wiele pięknych chwil, włącznie z pierwszym w historii Klubu awansem do eliminacji Ligi Europy UEFA w rozgrywkach 2015/16. Zespół pod wodzą szkoleniowca pozostawał także niepokonany w Wielkich Derbach Krakowa, dwukrotnie zwyciężając oraz dwa razy remisując.

Przez ostatnie lata Trener Zieliński prowadził kolejno Bruk-Bet Termalicę Nieciecza oraz zespół naszych przyjaciół z Gdyni. Jako szkoleniowiec obydwu tych drużyn gościł #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1. Dziś wraca na "Ziemię Świętą" na stałe, prowadząc zespół Pasów już od najbliższego spotkania z Rakowem Częstochowa (poniedziałek, 22 listopada, godz. 20:30).

- Bardzo się cieszę, że mogę być znowu z Wami. Przeżyłem w Cracovii fantastyczne chwile i nie mogę się doczekać ponownego spotkania oraz pierwszego meczu po powrocie. - powiedział nam Jacek Zieliński po podpisaniu umowy.

Trenerze, witamy z powrotem! Życzymy powodzenia!

Źródło: MKS Cracovia SSA z 10 listopada 2021 [5]


MKS Cracovia SSA

JACEK ZIELIŃSKI NA DŁUŻEJ W CRACOVII!

Niezwykle miło nam poinformować, iż Trener Pasów, Jacek Zieliński pozostanie na swoim stanowisku. Jego kontrakt z Najstarszym Klubem Sportowym w Polsce został przedłużony o rok.

- Cieszymy się, że Trener Zieliński zostaje z nami. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby na koniec przyszłego sezonu uplasować się na jak najwyższej pozycji - przyznał Wiceprezes MKS Cracovia SSA i Dyrektor ds. Sportowych, Stefan Majewski.

62-letni Jacek Zieliński po raz pierwszy prowadził nasz zespół w latach 2015-2017. Do zespołu z ul. Kałuży powrócił 10 listopada 2021 roku. Łącznie do tej pory poprowadził Pasy w 146 meczach, zarówno rozgrywek Ekstraklasy, jak i Pucharu Polski oraz w eliminacjach Ligi Europy UEFA.

Trenerze, życzymy kolejnych udanych spotkań na ławce Pasów!

Źródło: MKS Cracovia SSA z 5 czerwca 2023 [6]


Filmy MKS Cracovia

Andrzej Augustynek w rozmowie z Jackiem Zielińskim


Poprzednik
Robert Podoliński
Pierwszy Trener przez 792 dni
20 kwietnia 2015 - 19 czerwca 2017
Następca
Michał Probierz
Poprzednik
Michał Probierz
Pierwszy Trener od 846 dni
10 listopada 2021 -