Michał Probierz

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michał Probierz

Michał Probierz.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Michał Probierz
Kraj Polska
Urodzony(a) 24 września 1972, Bytom, Polska
Wiek 49 l.

Michał Probierz urodził się w 1972 roku w Bytomiu. Były piłkarz, obecnie trener piłkarski. Od 21 czerwca 2017 roku pierwszy trener sekcji piłkarskiej Cracovii, od 15 stycznia 2019 roku Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA ds. Sportowych.

Kariera piłkarska

 • Ruch Chorzów
 • Bayer 05 Uerdingen
 • SG Wattenscheid 09
 • Górnik Zabrze
 • Pogoń Szczecin
 • Widzew Łódź

Kariera trenerska

 • Polonia Bytom
 • Widzew Łódź
 • Polonia Bytom
 • Jagiellonia Białystok
 • ŁKS Łódź
 • Aris Saloniki
 • Wisła Kraków
 • GKS Bełchatów
 • Lechia Gdańsk
 • Jagiellonia Białystok
 • Cracovia

Informacje klubowe

Michał Probierz nowym trenerem Cracovii! - 21.06.2017

Bardzo miło nam poinformować, że nowym trenerem Cracovii został Michał Probierz. Trenerze, witamy w klubie i życzymy powodzenia!

Michał Probierz to były piłkarz. Jako zawodnik występował na pozycji pomocnika lub obrońcy. Jego karierę przerwała groźna kontuzja zerwania więzadeł krzyżowych.

W 2005 roku Michał Probierz został trenerem Polonii Bytom, a w kolejnych latach sprawował funkcję pierwszego szkoleniowca w siedmiu kolejnych klubach - Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, ŁKS-ie Łódź, greckim Arisie Saloniki, Wiśle Kraków, GKS-ie Bełchatów i Lechii Gdańsk. W 2014 roku powrócił do Białegostoku, trenując zespół Jagiellonii do końca sezonu 2016/17, sięgając z drużyną w tej edycji rozgrywek po wicemistrzostwo Polski.

Teraz 44-letni szkoleniowiec dołącza do drużyny Cracovii. Mamy nadzieję, że uda mu się z „Pasami" sięgać po same sukcesy!

Źródło: Cracovia.pl [1]

Trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. sportowych! - 15.01.2019

We wtorek w Centrum Treningowym Cracovii przy ul. Wielickiej 101 odbyła się konferencja prasowa z udziałem prof. Janusza Filipiaka oraz trenera Pasów Michała Probierza połączona z prezentacją nowych nowych zawodników Cracovii: Sergiu Hancy oraz Bojana Čečaricia. W trakcie konferencji prof. Janusz Filipiak poinformował zgromadzonych o tym, iż trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. Sportowych!

Dzisiejsza konferencja prasowa została podzielona na dwie części. Na pierwszej z nich zaprezentowani zostali nowi zawodnicy Pasów: Sergiu Hanca oraz Bojan Čečarić. Obaj z rąk trenera Michała Probierza otrzymali trykoty Cracovii.

- Zdecydowałem się kontynuować swoją karierę w Polsce, gdyż wiem, że jest tu dobry poziom sportowy i organizacyjny. Wybrałem Cracovię, bo to klub bardzo poukładany z wielkim potencjałem - powiedział po prezentacji Sergiu Hanca.

- Wiem, że byłem obserwowany przez Cracovię od dłuższego czasu i cieszę się, że mogę tutaj grać. Jest to duży krok w mojej karierze - mówił Bojan Čečarić.

Druga część konferencji prasowej została poświęcona sprawom organizacyjnym klubu. Prof. Janusz Filipiak zabrał głos jako pierwszy i poinformował, że trener Michał Probierz został włączony do zarządu klubu w roli Wiceprezesa ds. Sportowych!

- Nie jest tak, że w klubie nie było dyrektora sportowego. Tych nazwisk było sporo, natomiast moje doświadczenie jako prezesa, którym jestem już 15 lat, było w tej kwestii negatywne. Zawsze mieliśmy konflikt między dyrektorem sportowym, a trenerem. Nauczyłem się, że lepszy jest angielski model menadżera, który w pełni dobiera sobie zawodników i współpracowników, oraz ma jednoosobową odpowiedzialność za prowadzenie sekcji piłki nożnej. Kierując się tym i patrząc na ilość pracy, jaką wykonuje trener Michał Probierz, zwróciłem się do niego z prośbą, aby objął obowiązki członka zarządu w randze Wiceprezesa ds. Sportowych. Trener przystał na moją propozycję - powiedział na konferencji prasowej prof. Janusz Filipiak.

- Dziękuję profesorowi za zaufanie. Będzie to dla Cracovii duża zmiana, bo jak do tej pory żaden klub czegoś takiego nie wprowadził. Mam nadzieję, że sprostam wymaganiom - kontynuował trener Michał Probierz.

W dalszej części swojej wypowiedzi szkoleniowiec Pasów mówił o klubowej strukturze i organizacji pionu sportowego, począwszy od pierwszej drużyny, aż po grupy młodzieżowe Cracovii. Trener zapowiedział również powrót zespołu rezerw.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Poprzednik
Jacek Zieliński
Pierwszy Trener od 1562 dni
21 czerwca 2017 -