Michał Probierz

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michał Probierz

Michał Probierz.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Michał Probierz
Kraj Polska
Urodzony(a) 24 września 1972, Bytom, Polska
Wiek 51 l.

Michał Probierz urodził się w 1972 roku w Bytomiu. Były piłkarz, obecnie trener piłkarski. Od 21 czerwca 2017 roku pierwszy trener sekcji piłkarskiej Cracovii, od 15 stycznia 2019 roku Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA ds. Sportowych.

Informacje klubowe

Michał Probierz nowym trenerem Cracovii! - 21.06.2017

Bardzo miło nam poinformować, że nowym trenerem Cracovii został Michał Probierz. Trenerze, witamy w klubie i życzymy powodzenia!

Michał Probierz to były piłkarz. Jako zawodnik występował na pozycji pomocnika lub obrońcy. Jego karierę przerwała groźna kontuzja zerwania więzadeł krzyżowych.

W 2005 roku Michał Probierz został trenerem Polonii Bytom, a w kolejnych latach sprawował funkcję pierwszego szkoleniowca w siedmiu kolejnych klubach - Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, ŁKS-ie Łódź, greckim Arisie Saloniki, Wiśle Kraków, GKS-ie Bełchatów i Lechii Gdańsk. W 2014 roku powrócił do Białegostoku, trenując zespół Jagiellonii do końca sezonu 2016/17, sięgając z drużyną w tej edycji rozgrywek po wicemistrzostwo Polski.

Teraz 44-letni szkoleniowiec dołącza do drużyny Cracovii. Mamy nadzieję, że uda mu się z „Pasami" sięgać po same sukcesy!

Źródło: Cracovia.pl [1]

Trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. sportowych! - 15.01.2019

We wtorek w Centrum Treningowym Cracovii przy ul. Wielickiej 101 odbyła się konferencja prasowa z udziałem prof. Janusza Filipiaka oraz trenera Pasów Michała Probierza połączona z prezentacją nowych nowych zawodników Cracovii: Sergiu Hancy oraz Bojana Čečaricia. W trakcie konferencji prof. Janusz Filipiak poinformował zgromadzonych o tym, iż trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. Sportowych!

Dzisiejsza konferencja prasowa została podzielona na dwie części. Na pierwszej z nich zaprezentowani zostali nowi zawodnicy Pasów: Sergiu Hanca oraz Bojan Čečarić. Obaj z rąk trenera Michała Probierza otrzymali trykoty Cracovii.

- Zdecydowałem się kontynuować swoją karierę w Polsce, gdyż wiem, że jest tu dobry poziom sportowy i organizacyjny. Wybrałem Cracovię, bo to klub bardzo poukładany z wielkim potencjałem - powiedział po prezentacji Sergiu Hanca.

- Wiem, że byłem obserwowany przez Cracovię od dłuższego czasu i cieszę się, że mogę tutaj grać. Jest to duży krok w mojej karierze - mówił Bojan Čečarić.

Druga część konferencji prasowej została poświęcona sprawom organizacyjnym klubu. Prof. Janusz Filipiak zabrał głos jako pierwszy i poinformował, że trener Michał Probierz został włączony do zarządu klubu w roli Wiceprezesa ds. Sportowych!

- Nie jest tak, że w klubie nie było dyrektora sportowego. Tych nazwisk było sporo, natomiast moje doświadczenie jako prezesa, którym jestem już 15 lat, było w tej kwestii negatywne. Zawsze mieliśmy konflikt między dyrektorem sportowym, a trenerem. Nauczyłem się, że lepszy jest angielski model menadżera, który w pełni dobiera sobie zawodników i współpracowników, oraz ma jednoosobową odpowiedzialność za prowadzenie sekcji piłki nożnej. Kierując się tym i patrząc na ilość pracy, jaką wykonuje trener Michał Probierz, zwróciłem się do niego z prośbą, aby objął obowiązki członka zarządu w randze Wiceprezesa ds. Sportowych. Trener przystał na moją propozycję - powiedział na konferencji prasowej prof. Janusz Filipiak.

- Dziękuję profesorowi za zaufanie. Będzie to dla Cracovii duża zmiana, bo jak do tej pory żaden klub czegoś takiego nie wprowadził. Mam nadzieję, że sprostam wymaganiom - kontynuował trener Michał Probierz.

W dalszej części swojej wypowiedzi szkoleniowiec Pasów mówił o klubowej strukturze i organizacji pionu sportowego, począwszy od pierwszej drużyny, aż po grupy młodzieżowe Cracovii. Trener zapowiedział również powrót zespołu rezerw.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Michał Probierz odchodzi z Cracovii 9 listopad 2021

Wraz z dniem 9 listopada 2021 roku funkcje I Trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii przestał sprawować Michał Probierz.

Szkoleniowiec żegna się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce po ponad czterech latach współpracy. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron.

49-letni trener objął zespół Pasów 23 czerwca 2017 roku, zastępując na tym stanowisku Jacka Zielińskiego. Po niemal dwóch latach pracy, w styczniu 2019 został również członkiem zarządu Klubu, odpowiadającym za sprawy sportowe. Rozwiązanie umowy jest równoznaczne z odejściem także z tej funkcji.

Przez 1603 dni pracy w Cracovii Michał Probierz poprowadził Pasy w 175 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Dwukrotnie doprowadził zespół do kwalifikacji do europejskich pucharów - za pierwszym razem zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych, za drugim zaś zdobywając historyczne trofeum Pucharu Polski.

Jako zdobywca krajowego pucharu Cracovia pod wodzą Trenera Probierza miała możliwość rywalizacji o Superpuchar, który również dołączył do pasiastej gabloty z trofeami.

"Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi za całe wsparcie i zaufanie, na które mogłem liczyć przez cały czas pracy. Dziękuję także Kibicom oraz wszystkim pracownikom Klubu. To był dobry czas, mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze będę miło wspominał te lata." - powiedział nam szkoleniowiec.

Trenerze, dziękujemy za zaangażowanie, historyczne chwile oraz całą pracę, wykonaną w najstarszym klubie sportowym w Polsce! Życzymy powodzenia w dalszej karierze.


Źródło: Cracovia.pl [3]

  • Michał Probierz był 2 dni trenerem od 6 do 8 stycznia 2022 r..
Poprzednik
Jacek Zieliński
Pierwszy Trener przez 1603 dni
21 czerwca 2017 - 09 listopada 2021
Następca
Jacek Zieliński