54:48 Marcin Biały (Rąpała, Kostecki) 5/4
4:1
5:1
6:1

21:22 Rutkowski (Piotrowski, Galant) 5/5

6 min. 22 min. ( w tym 10 min. dla Adriana Kowalówki)

Porażka w Sanoku

Wobec groźnie wyglądającej kontuzji Michała Piotrowskiego porażka w Sanoku wydaje się najmniej ważna. Jeśli jednak dodamy do tego rozcięty łuk brwiowy Jarosława Kłysa i karę meczu dla trenera Rudolfa Rohačka, to wyjazd do Sanoka zaprezentuje się jak jedna wielka porażka.

Wynik spotkania już w pierwszej minucie otworzył Vozdecký. Sanocki napastnik uderzył pod przeskakującym nad krążkiem Šináglem i zasłonięty Rafał Radziszewski nie zdołał zatrzymać uderzenia. Chwilę wcześniej Šinágl rzucił na bandę Jarosława Kłysa. Obrońca Pasów zjechał do boksu z rozciętym łukiem brwiowym i już nie powrócił na lód. Mecz w pierwszej tercji toczył się w szybkim tempie ale rezultat utrzymał się do pierwszej syreny.

Druga tercja dobrze rozpoczęła się dla mistrzów Polski. W 22. minucie Michał Piotrowski wprowadził krążek do tercji ataku i dograł go do nadjeżdżającego Łukasza Rutkowskiego, który pomimo asysty obrońcy uderzył backhandem i krążek wskoczył do bramki między parkanami Murraya. Niestety gospodarze dość szybko odpowiedzieli. W 24. minucie po wygranym wznowieniu Pociecha uderzył z klepki spod niebieskiej i trafił pod poprzeczkę. W 30. minucie na 3:1 podwyższył po kontrze Aquino, a wynik po 40. minutach ustalił Kloz wykorzystując okres gry w przewadze. Po dwóch tercjach było 4:1 i na trzecią cześć spotkania obie drużyny wyjechały z dużo mniejszym animuszem niż na pierwsze dwie tercje. Niestety w 54. minucie doszło do groźnego zdarzenia z udziałem Michała Piotrowskiego. Nasz zawodnik został przypadkowo podcięty przez Vojtěcha Kloza, a rozpędzony Robert Kostecki bardzo groźnie upadł na przewracającego się gracza trzeciej piątki Pasów. Michał opuścił tafle na noszach oraz w kołnierzu ortopedycznym na szyi i z dużym niepokojem będziemy nasłuchiwać wieści ze szpitala. Niestety kontuzja Michała wywołała sporą nerwowość na tafli, ale trudno zrozumieć dlaczego sędzia Pachucki odesłał do szatni trenera naszej drużyny. Posypały się kary i w końcówce spotkania gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki, co ustaliło wynik spotkania na 6:1.

W najbliższy wtorek 19 listopada Cracovia zagra w Jastrzębiu z JKH GKS. Kolejny mecz przy Siedleckiego w następny piątek. 22 listopada gościć będziemy ekipę GKS Tychy.
Źródło: TerazPasy.pl 17 listopada 2013 [1]