|                    IV_piatka_gospodarz =
|                bramkarz_gosc = [[Jan Maciejko|Maciejko]]
|                II_piatka_gosc = [[Adam Kowalski|"Roch" Kowalski]]<br>[[Andrzej Wołkowski|Wołkowski]]<br>[[Czesław Marchewczyk|Marchewczyk]]
|              III_piatka_gosc = Gorlicki<br>[[Władysław Michalik|Michalik]]<br>[[Zbigniew Balcer]]
|                IV_piatka_gosc =
|                      hokej_kobiet =
Linia 73: Linia 73:
Lechja uzyskała prowadzenie w pierwszej tercji przez Trusza, w drugim strzelcem był Sokołowski po ładnej akcji solowej. Już w pierwszych minutach trzeciej tercji Trusz podwyższa wyniki na 3:0, w parę mi¬nut później Gӧtz uzyskuje czwartą bramko. Strzelcem honorowej bramki dla Cracovii był Wołkowski.<BR>
W szeregach Lechji na specjalne wyróżnienie zasłużyli Sokołowski, Trusz i Katała. Po stronie Cracovii wszyscy grali poniżej swej formy, a specjalnie słabo wypadła trójka obronna.

"Czarni mistrzem hokejowym Polski. Lechja zwycięża Cracovię 4:1." -

Czarni mistrzem hokejowym Polski. Lechja zwycięża Cracovię 4:1.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Sensacje stanowił przebieg drugiego spotkania Lechia — Cracovia 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Spotkanie to miało zadecydować o tegorocznem mistrzostwie.

Zwycięstwo Cracovii przesądziłoby sprawę na jej korzyść, remis pociągnąłby za sobą konieczność rozegrania dodatkowego spotkania Cracovii z Czarnymi, porażka zaś Cracovii zrównałaby punktowo Lechię z Czarnymi, tak że między temi dwiema drużynami doszłoby do decydującej rozgrywki.
Ta najmniej prawdopodobna ewentualność nastąpiła właściwie, Lechia potrafią strzelić najpoważniejszemu kandydatowi i mistrza 4 bramki spychając Cracovię na na zwycięstwo drużyny lwowskiej obok impetu ofensywnego, z jakim ustawicznie parła naprzód, złożyła się bardzo słaba tym razem gra drużyny krakowskiej. Wprawdzie niezbyt dobry lód utrudniał napadowi Cracovii, przeprowadzanie dokładnych akcyi kombinacyjnych, niezalżenie od tego jednak brak było w szeregach drużyny krakowskiej zapału i woli zwycięstwa, jakich w decydującem spotkaniu należało oczekiwać od najpoważniejszego kandydata na mistrza. W dodatku Cracovia stosowała niezrozumiałą taktyko atakowania tylko dwoma graczami.
Dopiero pod koniec spotkania, gdy Lechja prowadziła 4.0, Cracovia zaczęła grać trój¬ką. W tym okresie też uzyskuje Cracovia jedną bramkę.

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 73 z 14 marca 1930