2006-03-14 Cracovia - GKS Tychy 3:2: Różnice pomiędzy wersjami

'''W barwach Cracovii wystąpili:''' [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Daniel Kachniarz|Kachciarz]]) - [[Marian Csorich|Csorich]], [[Patrik Ščibran|Scibran]], [[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]], [[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Karel Horny|HornĂ˝]] - [[Mariusz Dulęba|Dulęba]], [[Oktawiusz Marcińczak|Marcińczak]], [[Martin Potočny|Potočny]], [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]], [[Sebastian Witowski|Witowski]] - [[Paweł Kozendra|Kozendra]], [[Bartłomiej Piotrowski|B. Piotrowski]], [[Michał Piotrowski|M. Piotrowski]], [[Martin Voznik|Voznik]], [[Piotr Sarnik|Sarnik]] - [[Daniel Galant|Galant]], [[Grzegorz Gąska|Gąska]], [[Krzysztof Śliwa|Śliwa]], [[Marcin Cieślak|Cieślak]], [[Adrian Chabior|Chabior]]<br>

'''W barwach GKSu Tychy wystąpili:''' Sobecki (Elżbieciak) - Gonera, Gwiżdż, Bacul, Parzyszek, Bagiński - Majkowski, Śmiełowski, Belica, Cychowski, Justka - Kuc, Gretka, Gawlina, Bober, Woźnica - Król, Ślusarczyk, inka, Skoś<br>
'''W barwach GKSu Tychy wystąpili:''' Sobecki (Elżbieciak) - Gonera, Gwiżdż, Bacul, Parzyszek, Bagiński - Majkowski, Śmiełowski, Belica, Cychowski, Justka - Kuc, Gretka, Gawlina, Bober, Woźnica - Król, Ślusarczyk, Inka, Skoś<br>

'''Sędziowali:''' P. Kępa (Nowy Targ); T. Radzik, T. Przyborowski (Krynica)<br>
'''Widzów:''' 2500<br>

===Prasa===
====Finał play off w PLH - Sposób "Pasów" na GKS Tychy - Gazeta Wyborcza 15.03.2006====
Jeżeli ktoś przed sezonem powiedziałby, że drugi atak Comarchu/Cracovii występować będzie w finale w składzie: [[Martin Potočny|Potočny]] - [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]] - [[Sebastian Witowski|Witowski]], powątpiewano by nie tyle w jego zasób wiedzy hokejowej, co stan umysłu.
Tymczasem ta formacja zadecydowała o pierwszej wygranej "Pasów", nie odmawiając bynajmniej pozostałym równie wielkiego udziału. A jak powiedział strzelec dwóch goli - [[Martin Potočny]] - Tworzymy teraz "crazy linie" i należy się nas bać.
Już po pierwszym spotkaniu nie ma wątpliwości, że o tytuł mistrzowski walczą dwie najlepsze drużyn w kraju. Wczoraj kibice mogli oglądać wszystko to, co jest najlepsze w hokeju. Dramaturgię do ostatnich sekund, niesamowicie twardą walkę, długimi momentami zawrotne tempo akcji i oczywiście efektowne parady bramkarzy.

Chociaż już w 25 sekundzie [[Leszek Laszkiewicz|Laszkiewicz]] trafił w leżącego Sobeckiego, to jednak pierwsi powody do radości mieli goście. Krakowianie zgubili krążek w tercji rywali. Bacul błyskawicznie podał do Bagińskiego, ruszyła akcja dwóch na jednego, a Bagiński oddał mocny strzał i krążek tuż przy słupku znalazł się w bramce [[Rafał Radziszewski|Radziszewskiego]].

Potem krakowianie grali aż 103 sekundy z przewagą dwóch graczy, ale krążek po strzałach [[Patrik Scibran|Scibran]] (dwukrotnie) i [[Leszek Laszkiewicz|Laszkiewicza]] nie znalazł drogi do siatki. W 9 min [[Mariusz Dulęba|Dulęba]] oddał strzał z lewej strony w tercji rywali, krążek odbił się od obrońcy, a dobitka [[Martin Potočny|Potočnego]] była skuteczna. W 12 min kiedy do końca kary [[Oktawiusz Marcińczak|Marcińczak]] pozostała jedna sekunda, Gonera uderzył z niebieskiej linii, [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] był zasłonięty, a krążek koziołkując wpadł do siatki nad parkanem krakowskiego golkipera. Odpowiedź "Pasów" była prawie natychmiastowa. Po 57 sekundach [[Leszek Laszkiewicz|Laszkiewicz]] idealnie wystawił krążek przed bramkę [[Martin Potočny|Potočnemu]], obrońcy się pogubili i Czech wyrównał stan meczu.

Druga tercja toczyła z przewagą Cracovii, ale skończyło się tylko na jednej bramce (znakomite sytuacje mieli jeszcze [[Karel Horny|HornĂ˝]], [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]] i [[Krzysztof Śliwa|Śliwa]]). W 29 min kontrę wyprowadzili gospodarze. Doszło do "kotłowaniny" pod bramką Sobeckiego, ale najszybszy był [[Piotr Sarnik|Sarnik]], który strzałem po lodzie posłał krążek do siatki. Goście mieli jedną, ale znakomitą okazją do wyrównania. W 37 min Belica (po błędzie [[Patrik Scibran|Scibran]]) znalazł się sam na sam z [[Rafał Radziszewski|Radziszewskim]], który fantastycznie obronił jego strzał.
Ostatnia tercja to frontalny atak gości, którzy przez pięć minut prawie zamknęli krakowian w ich strefie, a [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] obronił około 10 strzałów. Potem gospodarze przejęli inicjatywę, ale do końca rywale starali doprowadzić do remisu, wycofując na 52 sek. przed końcem meczu z bramki Sobeckiego. Ponownie znakomicie bronił [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]], ale też na 18 sek. przed końcową syreną Potoczny minimalnie przestrzelił.

[[Kategoria: Play-off (2005/06 Ekstraliga)|2006-03-14 Cracovia - GKS Tychy 3:2]]
[[Kategoria: GKS Tychy|2006-03-14 Cracovia - GKS Tychy 3:2]]

Wersja z 21:17, 15 mar 2007

Cracovia - GKS Tychy 3:2 ( 2:2; 1:0; 0:0 )
Bramki zdobyli: 0:1 Bagiński (2), 1:1 Potočny (9), 1:2 Gonera (12), 2:2 Potočny (13), 3:2 Sarnik (29)

W barwach Cracovii wystąpili: Radziszewski (Kachciarz) - Csorich, Scibran, L.Laszkiewicz, Słaboń, HornĂ˝ - Dulęba, Marcińczak, Potočny, Pasiut, Witowski - Kozendra, B. Piotrowski, M. Piotrowski, Voznik, Sarnik - Galant, Gąska, Śliwa, Cieślak, Chabior

W barwach GKSu Tychy wystąpili: Sobecki (Elżbieciak) - Gonera, Gwiżdż, Bacul, Parzyszek, Bagiński - Majkowski, Śmiełowski, Belica, Cychowski, Justka - Kuc, Gretka, Gawlina, Bober, Woźnica - Król, Ślusarczyk, Inka, Skoś

Sędziowali: P. Kępa (Nowy Targ); T. Radzik, T. Przyborowski (Krynica)
Widzów: 2500

Prasa

Finał play off w PLH - Sposób "Pasów" na GKS Tychy - Gazeta Wyborcza 15.03.2006

Jeżeli ktoś przed sezonem powiedziałby, że drugi atak Comarchu/Cracovii występować będzie w finale w składzie: Potočny - Pasiut - Witowski, powątpiewano by nie tyle w jego zasób wiedzy hokejowej, co stan umysłu. Tymczasem ta formacja zadecydowała o pierwszej wygranej "Pasów", nie odmawiając bynajmniej pozostałym równie wielkiego udziału. A jak powiedział strzelec dwóch goli - Martin Potočny - Tworzymy teraz "crazy linie" i należy się nas bać. Już po pierwszym spotkaniu nie ma wątpliwości, że o tytuł mistrzowski walczą dwie najlepsze drużyn w kraju. Wczoraj kibice mogli oglądać wszystko to, co jest najlepsze w hokeju. Dramaturgię do ostatnich sekund, niesamowicie twardą walkę, długimi momentami zawrotne tempo akcji i oczywiście efektowne parady bramkarzy.

Chociaż już w 25 sekundzie Laszkiewicz trafił w leżącego Sobeckiego, to jednak pierwsi powody do radości mieli goście. Krakowianie zgubili krążek w tercji rywali. Bacul błyskawicznie podał do Bagińskiego, ruszyła akcja dwóch na jednego, a Bagiński oddał mocny strzał i krążek tuż przy słupku znalazł się w bramce Radziszewskiego.

Potem krakowianie grali aż 103 sekundy z przewagą dwóch graczy, ale krążek po strzałach Scibran (dwukrotnie) i Laszkiewicza nie znalazł drogi do siatki. W 9 min Dulęba oddał strzał z lewej strony w tercji rywali, krążek odbił się od obrońcy, a dobitka Potočnego była skuteczna. W 12 min kiedy do końca kary Marcińczak pozostała jedna sekunda, Gonera uderzył z niebieskiej linii, Radziszewski był zasłonięty, a krążek koziołkując wpadł do siatki nad parkanem krakowskiego golkipera. Odpowiedź "Pasów" była prawie natychmiastowa. Po 57 sekundach Laszkiewicz idealnie wystawił krążek przed bramkę Potočnemu, obrońcy się pogubili i Czech wyrównał stan meczu.

Druga tercja toczyła z przewagą Cracovii, ale skończyło się tylko na jednej bramce (znakomite sytuacje mieli jeszcze HornĂ˝, Pasiut i Śliwa). W 29 min kontrę wyprowadzili gospodarze. Doszło do "kotłowaniny" pod bramką Sobeckiego, ale najszybszy był Sarnik, który strzałem po lodzie posłał krążek do siatki. Goście mieli jedną, ale znakomitą okazją do wyrównania. W 37 min Belica (po błędzie Scibran) znalazł się sam na sam z Radziszewskim, który fantastycznie obronił jego strzał. Ostatnia tercja to frontalny atak gości, którzy przez pięć minut prawie zamknęli krakowian w ich strefie, a Radziszewski obronił około 10 strzałów. Potem gospodarze przejęli inicjatywę, ale do końca rywale starali doprowadzić do remisu, wycofując na 52 sek. przed końcem meczu z bramki Sobeckiego. Ponownie znakomicie bronił Radziszewski, ale też na 18 sek. przed końcową syreną Potoczny minimalnie przestrzelił.