2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 13: Linia 13:
(II połowa) [[Marcin Cabaj|Cabaj]] - [[Mateusz Rzucidło|Rzucidło]], [[Tomasz Baliga|Baliga]], [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]]i (55 [[Jacek Wiśniewski|Wiśniewski]]), [[Paweł Nowak|Nowak]] - [[Marcin Zimoń|Zimoń]], [[Konrad Cebula|Cebula]], [[Karol Kostrubała|Kostrubała]] (60 [[Mateusz Jeleń|Jeleń]], 75 [[Łukasz Szczoczarz|Szczoczarz]]) - [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]], [[Piotr Bania|Bania]], [[Tomasz Moskała|Moskała]]. <BR>
===Opis meczu :===
Piłkarze Cracovii rozegrali w poniedziałek trzeci – a wliczając niedzielny mecz charytatywny – czwarty mecz kontrolny w trakcie przygotowań do nowego sezonu.
Piłkarze Cracovii rozegrali w poniedziałek trzeci – a wliczając [[2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9|niedzielny mecz charytatywny]] – czwarty mecz kontrolny w trakcie przygotowań do nowego sezonu.

W dotychczasowych sparingach podopieczni trenera [[Stefan Białas|Stefana Białasa]] zremisowali [[2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0|bezbramkowo]] z Górnikiem Zabrze, pokonali [[2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1|3:1]] drugoligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i rozgromili [[2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9|9:0]] w meczu charytatywnym beniaminka IV ligi Polan Żabno.
W dotychczasowych sparingach podopieczni trenera [[Stefan Białas|Stefana Białasa]] zremisowali [[2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0|bezbramkowo]] z [[Górnik Zabrze|Górnikiem Zabrze]], pokonali [[2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1|3:1]] drugoligowe [[KSZO Ostrowiec Świętokrzyski]] i rozgromili [[2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9|9:0]] w meczu charytatywnym beniaminka IV ligi [[MLKS Żabno|Polan Żabno]].

Tym razem rywalem Cracovii był KS Paradyż (dawniej Ceramika), który w minionym sezonie zajął 8 miejsce w grupie pierwszej III ligi.
Linia 31: Linia 31:
W 55 minucie kontuzji doznał [[Paweł Wojciechowski]] i ze złamanym nosem został odwieziony do szpitala.

W środę Cracovia rozegra w Straszęcinie dwa kolejne sparingi. O 16-tej (a nie jak wcześniej planowano o 11-tej) podopieczni trenera Stefana Białasa zmierzą się z III-ligową Stalą Rzeszów, a dwie godziny później z II-ligowym Piastem Gliwice.
W środę Cracovia rozegra w Straszęcinie dwa kolejne sparingi. O [[2006-07-12 Cracovia – Stal Rzeszów 3:1|16-tej]] (a nie jak wcześniej planowano o 11-tej) podopieczni trenera Stefana Białasa zmierzą się z III-ligową [[Stal Rzeszów|Stalą Rzeszów]], a [[2006-07-12 Cracovia – Piast Gliwice 1:1|dwie godziny później]] z II-ligowym [[Piast Gliwice|Piastem Gliwice]].

Cracovia:
(I połowa) Olszewski - Radwański, Karwan, Wiśniewski, Skrzyński - Magiera, Baran, Drumlak, Giza - Bojarski, Szwajdych.
(II połowa) Cabaj - Rzucidło, Baliga, Wojciechowskii (55 Wiśniewski), Nowak - Zimoń, Cebula, Kostrubała (60 Jeleń, 75 Szczoczarz) - Pawlusiński, Bania, Moskała.

Opis meczu :

W dotychczasowych sparingach podopieczni trenera Stefana Białasa zremisowali bezbramkowo z Górnikiem Zabrze, pokonali 3:1 drugoligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i rozgromili 9:0 w meczu charytatywnym beniaminka IV ligi Polan Żabno.

Podobnie jak w meczu z KSZO pierwszą bramkę zdobyli rywale Cracovii wykonując precyzyjnie rzut wolny w 10 minucie.

Wyrównanie padło w 32 minucie. Krzysztof Radwański wykonywał rzut wolny z ostrego kąta, posłał piłkę na długi słupek i Jacek Wiśniewski głową umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie trener Białas wystawił zupełnie nową jedenastkę. W tej części gry padły dwa gole dla Cracovii, oba zdobył Piotr Bania.

W 54 minucie minucie Bania wykorzystał dośrodkowanie po indywidualnej akcji Dariusza Pawlusińskiego.

Pawlusiński miał też udział przy trzeciej bramce zdobytej w 68 minucie. Po jego dośrodkowaniu piłkę przejął Tomasz Moskała, a następnie Piotr Bania, który z 6 metrów głową ustalił wynik meczu.

W 55 minucie kontuzji doznał Paweł Wojciechowski i ze złamanym nosem został odwieziony do szpitala.

Powiedzieli dla Teraz Pasy!

Trener Stefan Białas: - Tak jak w sparingu z KSZO najpierw straciliśmy gola, a potem zdobyliśmy trzy bramki. Cały czas szukam rozwiązań tak ofensywnych jak i defensywnych, dlatego zawodnicy w zasadzie w każdym meczu grają na innych pozycjach. Na przykład Skrzyński grał dzisiaj na lewej obronie, Radwański na prawej, a Szwajdych z Bojarskim w ataku. Mamy teraz ciężki program treningów. Rano trenujemy, a po południu gramy. Piłkarze grają wprawdzie tylko 45 minut, ale w sparingu, przy przeciwniku wymaga to dużego wysiłku. Odnoszę wrażenie, że piłkarze odczuwają już zmęczenie po rozegranych sparingach.

Łukasz Skrzyński: - W naszej grze może cieszyć przede wszystkim skuteczność. To dobry prognostyk, bo wiosną zdobywaliśmy bardzo mało bramek. Wygrywamy, ale na pewno nasza gra nie jest jeszcze na zadawalającym poziomie. W grze musimy wykazywać więcej spokoju i mocno popracować nad grą skrzydłami, bo to jest najsilniejsza broń Cracovii.

Źródło: Teraz Pasy! [1]