|                strzelcy_gospodarz = <BR>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (66')
|                            wyniki = 0:1<BR>1:1
|              kartki_czerwone_gosc =
|                  trener_gospodarz = [[Stefan Białas]]
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz = 4-3-3
|                    sklad_gospodarz = [[Marcin Cabaj|Cabaj]] (46' [[Sławomir Olszewski|Olszewski]])<BR> [[Krzysztof Radwański|Radwański]]<BR> [[Jacek Wiśniewski|Wiśniewski]]<BR> [[Łukasz Skrzyński|Skrzyński]] (46' [[Michał Karwan|Karwan]])<BR> [[Paweł Nowak|Nowak]]<BR> [[Arkadiusz Baran|Baran]] (71' [[Paweł Drumlak|Drumlak]])<BR> [[Piotr Giza|Giza]] (71' [[Marcin Zimoń|Zimoń]])<BR> [[Jacek Magiera|Magiera]] (77' [[Damian Niemczyk|Niemczyk]])<BR> [[Marcin Bojarski|Bojarski]]<BR> [[Piotr Bania|Bania]] (46' [[Tomasz Moskała|Moskała]])<BR> [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]] (46' [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]])
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Lech (46' Sapela)<BR> Grodzicki<BR> Strąk<BR> Popek (64' Boguski)<BR> Pietrasiak<BR> Fonfara<BR> Cecot<BR> Wróbel<BR> Jarzębowski (57' Kuranty)<BR> Matusiak (46' Bagnicki)<BR> Ujek
}}
===Opis meczu :===
Już pierwsza akcja Bełchatowa zakończyła się bramką. Radosław Matusiak wpadł w pole karne, minął [[Jacek Wiśniewski|Jacka Wiśniewskiego]] i strzałem w samo okienko nie dał najmniejszych szans na obronę [[Marcin Cabaj|Marcinowi Cabajowi]].
Linia 52: Linia 82:

Popełniliśmy dzisiaj sporo błędów. Mamy jeszcze tydzień czasu do meczu z Legią, aby nad nimi popracować. Po takim meczu jest jeszcze kilka zagadek personalnych.

Opis meczu :

Już pierwsza akcja Bełchatowa zakończyła się bramką. Radosław Matusiak wpadł w pole karne, minął Jacka Wiśniewskiego i strzałem w samo okienko nie dał najmniejszych szans na obronę Marcinowi Cabajowi.

Cracovia pierwszą groźniejszą akcję przeprowadziła w 20 minucie, gdy Magiera silnie uderzył z linii pola karnego tuż nad poprzeczką.

Bełchatów odpowiedział groźną kontrą prawą stroną boiska po której Strąk uderzył niecelnie. W miarę upływu czasu rosła przewaga Bełchatowa.

W 25 minucie Radosław Matusiak mógł zdobyć swoją drugą bramkę. Po indywidualnym rajdzie stanął sam na sam z Cabajem lecz jego strzał nie trafił w bramkę.

Chwilę później Popek w doskonałej sytuacji uderzył głową obok bramki, a Strąk bardzo silnie uderzył z dystansu, a piłka minęła górny róg bramki.

Pięć minut przed przerwą bardzo ładną indywidualną akcję przeprowadził Marcin Bojarski, który minął w polu karnym dwóch obrońców jednak Piotr Lech w bramce Bełchatowa nie dał się zaskoczyć.

Tuż przed przerwą Matusiak]] ponownie ograł Wiśniewskiego i wyszedł na czystą pozycję jednak w sytuacji sam na sam z Cabajem lepszy okazał się bramkarz Cracovii.

W przerwie meczu trener Stefana Białas dokonał czterech zmian w miejsce Cabaja, Skrzyńskiego, Bani i Pawlusińskiego na boisku pojawili się Olszewski, Karwan, Moskała i Szwajdych.

Na początku drugiej połowy Cracovia uzyskała lekką przewagę. W 52 minucie Moskała strzelał z bliska lecz bramkarz gości intuicyjnie obronił.

W 58 minucie kombinacyjną akcję przeprowadzili Marcin Bojarski z Piotrem Gizą lecz strzał tego ostatniego był niecelny.

W 66 minucie Arkadiusz Baran zagrał piłkę do Tomasza Moskały, a ten z kilkunastu metrów uderzył celnie z woleja tuż przy słupku zdobywają wyrównującą bramkę.

W 76 minucie Jacek Wiśniewski w niegroźnej sytuacji zagrał ręką i sędzia podyktował rzut karny. Ujek jednak nie zdołał z 11 metrów pokonać Sławomira Olszewskiego, który wyczuł intencje strzelca.

Po słabej pierwszej połowie i lepszej drugiej części Cracovia zremisowała 1-1 z GKS Bełchatów.

Źródło: Teraz Pasy! [1]

Trener o meczu

- W pierwszej połowie drużyna zagrała bardzo usztywniona - mówi dla Teraz Pasy! trener Stefan Białas.

- Zagraliśmy słabo, to fakt. Cracovia grała to z czym miałem problemy na początku przygotowań. Ciężar gry spoczywał na obrońcach, oni rozgrywali między sobą piłkę, podprowadzali pod linię środkową, napastnicy już wtedy byli pokryci i zostawało zbyt wąskie pole gry.

W drugiej połowie było już lepiej. Mieliśmy trochę sytuacji, bo w pierwszej połowie w zasadzie nie mieliśmy ani jednej. Po przerwie było też lepiej w grze obronnej bo zwróciłem uwagę, aby obrońcy nie kryli „na radar” tylko grali pressingiem.

Nieźle grała pomoc. Bardzo dobrze wszedł Moskała, który rozruszał atak i strzelił przepiękną bramkę po podaniu Arka Barana.

Dobrze grał w drugiej połowie Szwajdych, który bierze ciężar gry na siebie jednak zbyt mało z nim grano.

Magiera bardzo się usztywnił po dwóch zagraniach Radwańskiego na początku meczu, którymi spalił go w tym meczu. Najpierw Magiera dostał od Radwańskiego piłkę, gdy miał na plecach dwóch zawodników i musiał ją stracić, a zaraz potem dostał piłką w piersi. I było właściwie po zawodniku.