2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0: Różnice pomiędzy wersjami

(New page: <center> '''27 kolejka 13 V 2007'''<br> '''Cracovia - Wisła Kraków 0:0''' </center><br> Bramki: -<br> Sędziował: Jacek Granat z Warszawy <br> Żółte kartki: Wacek, [...)

m
Linia 10: Linia 10:
'''Wisła''':  Dolha - Dudka, Cleber, Głowacki, Zieńczuk - Gołoś, Burns, Cantoro (60' Małecki), Piotr Brożek (74' Chiacu) - Paweł Brożek, Dawidowski (46' Penksa)<br>

===Opis meczu===
'''Cracovia zremisowała bezbramkowo z Wisłą w 173. piłkarskich derbach Krakowa, zamykających zmagania 27. kolejki Orange Ekstraklasy.'''
"[[Wisła Kraków|Biała Gwiazda]]" utrzymała w ten sposób dwupunktową przewagę w tabeli nad zespołem "Pasów".
W pierwszej części "[[Wielkie Derby|świętej wojny]]" bliżej zdobycia bramki była Wisła, ale w 7. minucie, po świetnym zagraniu Piotra Brożka, doskonałej okazji nie wykorzystał Tomasz Dawidowski. Później inicjatywa należała do "Pasów" jednak podopieczni [[Stefan Majewski|Stefana Majewskiego]] nie potrafili poważniej zagrozić bramce Emiliana Dolhy.
W 34. minucie kibice obu drużyn zaczęli się obrzucać racami i służby ochroniarskie w celu przywrócenia porządku użyły gazu łzawiącego. Sędzia postanowił przerwać mecz. Gra została wznowiona po pięciominutowej przerwie, po której do końca pierwszej połowy na boisku nie było większych emocji.
Ci, którym wydawało się, że w drugiej odsłonie zobaczą więcej walki i zaangażowania, srogo się zawiedli. Dolha i [[Marcin Cabaj|Cabaj]] interweniowali jedynie po uderzeniach [[Paweł Nowak|Pawła Nowaka]] i Jacoba Burnsa. Nie pomogły zmiany dokonywane przez obu trenerów, nie pomógł również gorący doping fanów.
W doliczonym czasie gry [[Marcin Cabaj|Marcina Cabaja]] groźnym strzałem głową postraszył jeszcze Dariusz Dudka, ale to było zdecydowanie za mało, jak na rangę takiego spotkania. O 173. derbach Krakowa wszyscy będą więc chcieli jak najszybciej zapomnieć.<br>
===Zobacz też===
*[[2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków - informacje przedmeczowe|Informacje przedmeczowe]]

Wersja z 22:46, 13 maj 2007

27 kolejka 13 V 2007
Cracovia - Wisła Kraków 0:0

Bramki: -
Sędziował: Jacek Granat z Warszawy
Żółte kartki: Wacek, Baran, Wiśniewski – Cantoro, Piotr Brożek, Dawidowski, Chiacu
Widzów: 6500

Cracovia: Cabaj - Wacek, Skrzyński, Radwański - Kłus, Baran (70' Wiśniewski) – Pawlusiński (85' Dudzic), Giza (74' Bania), Nowak - Bojarski, Moskała

Wisła: Dolha - Dudka, Cleber, Głowacki, Zieńczuk - Gołoś, Burns, Cantoro (60' Małecki), Piotr Brożek (74' Chiacu) - Paweł Brożek, Dawidowski (46' Penksa)

"Biała Gwiazda" utrzymała w ten sposób dwupunktową przewagę w tabeli nad zespołem "Pasów".

W pierwszej części "świętej wojny" bliżej zdobycia bramki była Wisła, ale w 7. minucie, po świetnym zagraniu Piotra Brożka, doskonałej okazji nie wykorzystał Tomasz Dawidowski. Później inicjatywa należała do "Pasów" jednak podopieczni Stefana Majewskiego nie potrafili poważniej zagrozić bramce Emiliana Dolhy.

Ci, którym wydawało się, że w drugiej odsłonie zobaczą więcej walki i zaangażowania, srogo się zawiedli. Dolha i Cabaj interweniowali jedynie po uderzeniach Pawła Nowaka i Jacoba Burnsa. Nie pomogły zmiany dokonywane przez obu trenerów, nie pomógł również gorący doping fanów.

W doliczonym czasie gry Marcina Cabaja groźnym strzałem głową postraszył jeszcze Dariusz Dudka, ale to było zdecydowanie za mało, jak na rangę takiego spotkania. O 173. derbach Krakowa wszyscy będą więc chcieli jak najszybciej zapomnieć.
Źródło: interia.pl