3:2 Kłus 3:3 Dudzic
4:3 Baran -

Interia.pl

Punktualnie o godzinie 12.00 na stadionie przy ulicy Kałuży w Krakowie rozpoczął się tradycyjny trening noworoczny piłkarzy Cracovii.

Przed treningiem przemówienie wygłosił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który zapowiedział, że w połowie 2008 roku ruszy przebudowa stadionu Cracovii. Według planów ma ona potrwać do 2011.

Kulminacyjnym momentem jest mecz pierwszej drużyny "Pasów" z rezerwami. Gola numer jeden na polskich boiskach w 2008 roku zdobył Marcin Bojarski o godz. 12.11.

W regulaminowym czasie gry (grano 2x30 minut) był remis 4:4. W serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy pierwszego zespołu, którzy wygrali 4:3.

Tradycja meczów noworocznych Cracovii liczy ponad 80 lat.

Źródło: Interia.pl [1]

Onet.pl

Zespół Cracovii I wygrał, dopiero po serii rzutów karnych, z piłkarzami Cracovii II w trakcie tradycyjnego treningu noworocznego. Pierwsza bramka w 2008 roku padła o godz. 12.12, a jej strzelcem był Marcin Bojarski. Nim piłkarze rozpoczęli grę, wysłuchali - wraz z kibicami - hejnału. Przed bramką Marcina Bojarskiego w 10. minucie - szansę na wpisanie się w historię tradycyjnego meczu mieli jego koledzy z zespołu Cracovii I. Jednak Dariusz Pawlusiński w trzeciej minucie nie wykorzystał dogodnej okazji, a Marcin Karwan w szóstej ładnie uderzył z ok. 25 metrów, ale tuż nad poprzeczką.

O godz. 12.12 Bojarski sfinalizował kontrę pierwszego zespołu "Pasów", po czym na kilka minut... opuścił plac gry. W tym czasie dał kilka wywiadów dziennikarzom, po czym wrócił do gry.

W trakcie pierwszej połowy kibice przeprowadzili między sobą wojnę... na śnieżki. Z kolei w trakcie serii rzutów karnych jeden z fanów wtargnął na murawę i podbiegł w kierunku mającego strzelać Marcina Bojarskiego. Ochrona nie chciała reagować nerwowo więc pozwoliła mu pozdrowić piłkarza, ale kibic nawet po tym nie chciał zejść z murawy. W tej sytuacji Bojarski zaoferował, że zniesie niesfornego fana na swoich plecach, na co ten przystał. Chwilkę później na trybunach zastanawiano się czy właśnie ten wysiłek zadecydował, że zawodnik Cracovii nie strzelił karnego. Jednak i tak pierwszy zespół "Pasów" wygrał karne.

Grano nietypowo. Pierwsza połowa trwała nieco ponad 27 minut, zaś druga 25 minut. Sędzia przerwał ją zaraz po golu na 4:4 Mateusza Jelenia. Według przedmeczowych założeń miano grać 2x30 min.

Tradycja noworocznego treningu "Pasów" narodziła się ponad 80 lat temu - w 1923 lub 1924 roku - gdy kilku piłkarzy Cracovii postanowiło zakończyć szaleństwa sylwestrowej nocy grą w piłkę nożną. Według klubowej legendy obrońca "Pasów" Ludwik Gintel zaproponował kolegom, aby zagrać na boisku Cracovii, na co ci przystali. Noworoczny trening odbywa się co roku 1 stycznia o godz. 12 na głównym boisku "Pasów".

Źródło: Onet.pl [2]