2008 Trening Noworoczny

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Go-left.png sezon 2007/08 Go-right.png

grano 30+25 minut


Herb_Cracovia

Trener:
Stefan Majewski
pilka_ico
mecz towarzyski
wtorek, 1 stycznia 2008, 12:00

Cracovia - Cracovia (ME)

4
:
4

(2:0)
karne
4:3


Herb_Cracovia (ME)


Skład:
Cabaj (Pączek)
Kulig
Skrzyński
Radwański
Pawlusiński
Baran
Kłus
Karwan
Nowak
Bojarski
Moskała

Ustawienie:
3-5-2

Sędzia: Sławomir Steczko (Kraków)
Widzów: 1 500

bramki Bramki
Bojarski (10')
Bojarski (26')


Bojarski (39')

Pawlusiński (52')
1:0
2:0
2:1
2:2
3:2
3:3
4:3
4:4


Dzwonek (34')
Wacek (38' k.)

Dzwonek (47')

Jeleń (55')
Skład:
Olszewski (Wróbel)
Łuczak
Urbański
Baliga
Szwajdych
Wacek
Świstak
Kostrubała
Jeleń
Witkowski (Tatara)
Dudzic
oraz
Dzwonek

Ustawienie:
3-5-2Przez pewien czas drużyna Cracovii (ME) grała w dwunastu.

Rzuty karne

1:0 Pawlusiński 1:1 Szwajdych
- -
2:1 Skrzyński 2:2 Tatara
3:2 Kłus 3:3 Dudzic
4:3 Baran -

Opis meczu

interia.pl

Punktualnie o godzinie 12.00 na stadionie przy ulicy Kałuży w Krakowie rozpoczął się tradycyjny trening noworoczny piłkarzy Cracovii.

Przed treningiem przemówienie wygłosił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który zapowiedział, że w połowie 2008 roku ruszy przebudowa stadionu Cracovii. Według planów ma ona potrwać do 2011.

Kulminacyjnym momentem jest mecz pierwszej drużyny "Pasów" z rezerwami. Gola numer jeden na polskich boiskach w 2008 roku zdobył Marcin Bojarski o godz. 12.11.

W regulaminowym czasie gry (grano 2x30 minut) był remis 4:4. W serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy pierwszego zespołu, którzy wygrali 4:3.

Tradycja meczów noworocznych Cracovii liczy ponad 80 lat.
Źródło: interia.pl [1]


onet.pl

Zespół Cracovii I wygrał, dopiero po serii rzutów karnych, z piłkarzami Cracovii II w trakcie tradycyjnego treningu noworocznego. Pierwsza bramka w 2008 roku padła o godz. 12.12, a jej strzelcem był Marcin Bojarski.

Nim piłkarze rozpoczęli grę, wysłuchali - wraz z kibicami - hejnału. Przed bramką Marcina Bojarskiego w 10. minucie - szansę na wpisanie się w historię tradycyjnego meczu mieli jego koledzy z zespołu Cracovii I. Jednak Dariusz Pawlusiński w trzeciej minucie nie wykorzystał dogodnej okazji, a Marcin Karwan w szóstej ładnie uderzył z ok. 25 metrów, ale tuż nad poprzeczką.

O godz. 12.12 Bojarski sfinalizował kontrę pierwszego zespołu "Pasów", po czym na kilka minut... opuścił plac gry. W tym czasie dał kilka wywiadów dziennikarzom, po czym wrócił do gry.

W trakcie pierwszej połowy kibice przeprowadzili między sobą wojnę... na śnieżki. Z kolei w trakcie serii rzutów karnych jeden z fanów wtargnął na murawę i podbiegł w kierunku mającego strzelać Marcina Bojarskiego. Ochrona nie chciała reagować nerwowo więc pozwoliła mu pozdrowić piłkarza, ale kibic nawet po tym nie chciał zejść z murawy. W tej sytuacji Bojarski zaoferował, że zniesie niesfornego fana na swoich plecach, na co ten przystał. Chwilkę później na trybunach zastanawiano się czy właśnie ten wysiłek zadecydował, że zawodnik Cracovii nie strzelił karnego. Jednak i tak pierwszy zespół "Pasów" wygrał karne.

Grano nietypowo. Pierwsza połowa trwała nieco ponad 27 minut, zaś druga 25 minut. Sędzia przerwał ją zaraz po golu na 4:4 Mateusza Jelenia. Według przedmeczowych założeń miano grać 2x30 min.

Tradycja noworocznego treningu "Pasów" narodziła się ponad 80 lat temu - w 1923 lub 1924 roku - gdy kilku piłkarzy Cracovii postanowiło zakończyć szaleństwa sylwestrowej nocy grą w piłkę nożną. Według klubowej legendy obrońca "Pasów" Ludwik Gintel zaproponował kolegom, aby zagrać na boisku Cracovii, na co ci przystali. Noworoczny trening odbywa się co roku 1 stycznia o godz. 12 na głównym boisku "Pasów".
Źródło: onet.pl [2]


gazeta.pl

Jak co roku dokładnie w południe 1 stycznia piłkarze Cracovii spotkali się na Treningu Noworocznym. W wewnętrznej grze pierwszy zespół wygrał dopiero po rzutach karnych z drużyną Młodej Ekstraklasy

Bohaterem spotkania został Marcin Bojarski, strzelec trzech bramek, a także autor pierwszego trafienia w nowym roku.

A wszystko zaczęło się 85 lat temu. W grudniu 1922 roku Cracovia wyjechała na międzynarodowy turniej do Paryża. W sylwestra zagrała ze szwajcarskim Servette Genewa, a dzień później zmierzyła się z miejscowym zespołem Red Star. Rok później piłkarze Cracovii bawili się pod Wawelem i przypomnieli sobie, jak dobrze grało się po sylwestrowych szaleństwach. Wybrali się więc na boisko i w lakierkach postanowili pokopać piłkę.

Źródła historyczne niewiele mówią o tradycji grania w piłkę przy Kałuży w kolejnych latach. Piłkarze Cracovii przychodzili w Nowy Rok na stadion, ale tylko po to, by spotkać się z kibicami i złożyć sobie życzenia. Pierwszy oficjalny mecz miał miejsce 1 stycznia 1953 roku. Wtedy równo z hejnałem z wieży Mariackiej rozpoczęło się spotkanie pierwszego zespołu Cracovii z drużyną ligowych weteranów.

Tak jak 55 lat temu grano również wczoraj. Mecz rozpoczął symbolicznie kopnięciem piłki prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. A kiedy na zegarze była godz. 12.12 wynik otworzył Bojarski. Napastnik Cracovii pierwszego gola podczas Treningu Noworocznego strzelił także w 2004 i 2006 roku. - Wspaniała tradycja i superzabawa dla nas i kibiców. Forma na boisku zależy od tego, kto ile wypił w sylwestra. W moim przypadku to było pół litra finlandii, ale ostatniego drinka tuż po północy. Później położyłem się spać i o ósmej rano wsiadłem w samochód i pojechałem z Częstochowy do Krakowa - powiedział Bojarski.

Zespół z Młodej Ekstraklasy nie ustępował starszym kolegom. Gol Mateusza Jelenia w ostatniej minucie meczu (grano 2 x 25 min), spowodował, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Frekwencja na trybunach była niewiele mniejsza jak podczas meczów ligowym. Dla niektórych kibiców pobyt na stadionie był kontynuacją sylwestrowych szaleństw. Jeden z kibiców, który wypił o wiele za dużo, tak bardzo dziękował Bojarskiemu za popisy strzeleckie, że nie chciał mu pozwolić strzelić karnego. Napastnik Cracovii zniósł go na plecach z boiska i dopiero wtedy podszedł do jedenastki.

Piłkarze Cracovii mają teraz dwa tygodnie przerwy. W tym czasie każdy ma indywidualnie dbać o swoją formę, by na treningu 14 stycznia być w dobrej dyspozycji. - Jeśli chodzi o nowych zawodników, to prowadzimy rozmowy, ale za wcześnie mówić o szczegółach. Rozegramy serię sparingów, a 6 lutego lecimy na Cypr - stwierdził Stefan Majewski, trener Cracovii.
Źródło: gazeta.pl [3]


TerazPasy.pl

Na trybunach wypełnionych blisko 3 tysięcznym tłumem kibiców mimo noworocznego, wręcz urzędowego optymizmu trudno było nie dostrzec niepokoju związanego głównie z fatalną sytuacją drużyny piłkarskiej. Stąd też życzenia były bardzo powściągliwe i umiarkowane. Życzono sobie, aby późną wiosną, gdy dobiegnie końca kontrakt obecnego szkoleniowca Pasów zostawił on Cracovię taką jaką zastał. Pierwszoligową...

W obecności Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego Marcin Bojarski o godzinie 12.11 zdobył pierwszą bramkę w 2008 roku, a pierwszy zespół Cracovii zwyciężył po rzutach karnych zespół oparty na zawodnikach Młodej Ekstraklasy – to najważniejsze informacje z Treningu Noworocznego AD 2008.

Dobrą, liczącą już blisko 10 lat tradycją noworocznych spotkań na stadionie przy ul. Kałuży jest obecność na Treningu Noworocznym najważniejszej osoby w mieście: Prezydenta Miasta Krakowa.

Złym zwyczajem staje się natomiast noworoczna absencja władz Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia, które jak widać nie czują ani potrzeby ani obowiązku powitania Prezydenta Jacka Majchrowskiego, który (cytując Prezesa Janusza Filipiaka - zobacz: "Na straży tradycji...:") „osobiście przyczynił się do tego, że wreszcie uregulowano sprawę własności gruntów, że otrzymaliśmy warunki zabudowy terenu, że został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs na przebudowę stadionu, a teraz zabezpieczył w budżecie środki na niezbędne prace w przyszłym roku”...

Niezręczną sytuację podczas części oficjalnej Treningu Noworocznego pogorszyła dodatkowo fatalna niezręczność spikera, który bardziej z niekompetencji i braku umiejętności niż w sposób zamierzony wywołał falę gwizdów na trybunach witając Prezydenta nie na stadionie, ale „na skansenie Cracovii” opatrując całość bezsensownym, wykraczającym daleko poza kompetencje spikera, a przede wszystkim niestosownym w takiej chwili komentarzem...

Na szczęście Cracovia ma takich ludzi jak Pan Maciej Madeja, który jak mógł ratował sytuację w sposób godny, kulturalny i pełen szacunku witając Prezydenta Jacka Majchrowskiego, kibiców i dziennikarzy zamazując na ile to tylko możliwe niesmak wywołany przez spikera...

Prezydent Jacek Majchrowski przypomniał pokrótce działania Miasta zmierzające do wyremontowania hali lodowej i gruntownej przebudowy stadionu. – Cały czas ze środków Miasta remontowane jest lodowisko, skończyły się problemy prawne związane z przygotowaniem stadionu do przebudowy, został rozstrzygnięty konkurs na projekt stadionu i najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku rozpoczną się pierwsze prace. Życzę Cracovii wszystkiego dobrego, aby drużyna lepiej niż dotąd spisywała się w pierwszej lidze – zakończył swoje krótkie wystąpienie Prezydent Jacek Majchrowski.

Część oficjalną zakończyły życzenia noworoczne złożone przez Pana Macieja Madeję: - Szanowne Panie, szanowni Panowie. Chciałbym w imieniu własnym życzyć wszelkiej pomyślności w 2008 roku. Mam nadzieję, że marzenia nas wszystkich spełnią się w tym roku. I tak jak Pan Prezydent powiedział, małymi krokami, ale konsekwentnie pójdziemy do przodu, tak w tabeli ligowej jak i z modernizacją boiska. Życzę także wszystkiego najlepszego aktorom dzisiejszego widowiska. Mam nadzieję, że runda wiosenna ułoży się lepiej niż jesienna – mówił Pan Maciej Madeja.

Noworocznych życzeń - co jest nową jakością podczas Treningu Noworocznego - nie złożył kibicom trener Cracovii...

Po części oficjalnej Prezydent Jacek Majchrowski i Pan Maciej Madeja pierwszym kopnięciem piłki rozpoczęli Trening Noworoczny AD 2008.

Naprzeciw pierwszej drużyny Cracovii stanęła jedenastka złożona głównie z piłkarzy występujących w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy wzmocnionej starszymi piłkarzami m.in. Sławomirem Olszewskim, Pawłem Szwajdychem i Tomaszem Wackiem.

Nie grali, choć byli obecni na Treningu Jacek Wiśniewski i Łukasz Szczoczarz. „Wiśnia” nie wybiegł na boisko ponieważ zażywał antybiotyki, zaś „Szczota” przebrał się w strój piłkarski, ale po rozgrzewce odezwała się niedawna kontuzja (złamany palec u nogi) i o grze nie było mowy.

Na pierwszą bramkę kibice Cracovii nie czekali długo. O godzinie 12.11 Tomasz Moskała zakręcił młodzieżowcami w polu karnym, dokładnie wystawił piłkę na dziesiąty metr do Marcina Bojarskiego, a ten lekkim, technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce! Była to pierwsza bramka zdobyta w 2008 roku!

To był dopiero początek snajperskiego pokazu Marcina Bojarskiego, który strzelił trzy bramki z czterech zdobytych przez jego zespół, ale nie to budziło największy entuzjazm najskuteczniejszego snajpera Treningu Noworocznego. – Zagrałem od początku meczu! To naprawdę wielkie szczęście grać od pierwszej minuty – ze śmiechem puszczał „oko” Marcin Bojarski niedwuznacznie nawiązując do wyznaczonej mu jesienią roli superrezerwowego.

Podczas Treningu Noworocznego najważniejsza jest oczywiście pierwsza bramka. - Po raz drugi strzelam pierwszą bramkę na Treningu Noworocznym – cieszył się strzelec gola Marcin Bojarski. – Poprzednio pierwszą bramkę roku zdobyłem w 2004 roku zaraz po przyjściu do Cracovii. 2004 rok był dla nas wyśmienity, awansowaliśmy do ekstraklasy, a potem w pierwszej lidze radziliśmy sobie znakomicie. Mam nadzieję, że ten gol to dobry znak na nadchodzący rok – wróżył Bojar.

Do przerwy pierwszoligowcy prowadzili 2:0, ale po przerwie młodzi piłkarze Cracovii grając w 12 (sic!) ambitnie dążyli do wyrównania co udawało się trzykrotnie na 2:2 po bramce Tomasza Wacka z karnego, na 3:3 po golu Rafała Dzwonka i w ostatnich sekundach meczu na 4:4 po prześlicznej bramce Mateusza Jelenia.

By wyłonić zwycięzcę sędzia spotkania, Sławomir Steczko zarządził więc serię rzutów karnych w których lepsi okazali się pierwszoligowcy. - Zwyciężył zespół który był bardziej trzeźwy – z humorem podsumował wynik noworocznej zabawy stoper Cracovii Łukasz Skrzyński.

Na trybunach wypełnionych blisko 3 tysięcznym tłumem kibiców mimo noworocznego, wręcz urzędowego optymizmu trudno było nie dostrzec niepokoju związanego głównie z fatalną sytuacją drużyny piłkarskiej. Stąd też życzenia były bardzo powściągliwe i umiarkowane.

Życzono sobie, aby późną wiosną, gdy dobiegnie końca kontrakt obecnego szkoleniowca Pasów zostawił on Cracovię taką jaką zastał. Pierwszoligową...
Źródło: TerazPasy.pl [4]


"Czarnych było dwunastu" -
Dziennik Polski

Czarnych było dwunastu

NOWOROCZNY TRENING „PASÓW". Pierwszego gola, o godzinie 12.11, strzelił Marcin Bojarski. Potem dołożył dwa następne. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywała I drużyna.

Była godzina 12.11, gdy Marcin Bojarski strzelił pierwszego gola. Potem w noworocznym treningu „Pasów” padło jeszcze bramek siedem, ale zwycięzcy nie udało się wyłonić. Finałem tradycyjnego sparingu na stadionie przy ul. Kałuży były więc rzuty karne, w których pierwsza drużyna (biało-czerwoni) pokonała drugą (czarni) 4-3. Zaczęło się oczywiście od stałych elementów scenariusza. Życzenia kibicom zło¬ żył prezydent Jacek Majchrowski, w imieniu klubu dobre słowo wygłosił kierownik drużyny Maciej Madeja. A gdy wybrzmiał hejnał, prezydent jako pierwszy kopnął piłkę.

- Takie mecze warto organizować. Tylu kibiców przyszło - z uznaniem kiwał głową trener Stefan Majewski. On w pierwszostyczniowym wydarzeniu wziął udział drugi raz. Na boisku trafili się jednak debiutanci - Kamil Witkowski i Przemysław Kulig. - Fajna sprawa, chociaż trzytygodniowy odpoczynek od piłki zrobił swoje - stwierdził Witkowski, grający w ekipie czarnych. W pierwszej części meczu kilka razy próbował pokonać Marcina Cabaja, lecz jego uderzenia mijały cel. - Celownik nie jest jeszcze nastawiony, zresztą nie jest dobrze nastawiony od dawna - uśmiechał się Kamil.

Snajperem dnia został Marcin Bojarski, zdobywca trzech goli. Dla czarnych dwie bramki strzelił Rafał Dzwonek - tę drugą poprzedził błyskotliwy drybling, którym Tomasz Wacek zaskoczył chyba wszystkich obecnych na stadionie. Rezerwiści doprowadzili do stanu 4-4 rzutem na taśmę (w ostatniej akcji meczu ładnie w okienko uderzył Mateusz Jeleń). Drugą połowę wygrali 4-2, ale trzeba pamiętać, że zadanie mieli nieco ułatwione: było ich na boisku dwunastu...

Takie rzeczy jednak w noworocznych treningach przechodzą. Upiekło się też kibicowi, który - mocno zmęczony witaniem Nowego Roku - wbiegł na boisko, gdy wykonywano rzuty karne. Za nim weszli ochroniarze, ale skończyło się na tym, że z placu gry zniósł delikwenta na swoich plecach Marcin Bojarski. Utorował sobie w ten sposób drogę do wykonania Jedenastki”, ale nie potrafił jej wykorzystać. Biało-czerwoni mimo wszystko wygrali te karne, bo Marek Pączek obronił strzały Karola Kostrubały i Mateusza Urbańskiego. Na stadionie przy ul. Kałuży zjawili się wszyscy piłkarze z kadry I drużyny Cracovii, choć Łukasz Szczoczarz i Jacek Wiśniewski tylko w roli widzów. „Wiśnia” to jeden z czterech graczy, których „Pasy” wystawiły na listę transferową. - Nikt z Cracovii nie odejdzie, dopóki ktoś nie przyjdzie - podkreślił trener Majewski. O nazwiskach zawodników, którzy mogą zasilić zespół, nie chciał mówić. Potwierdził tylko, że w kręgu zainteresowania „Pasów” są także gracze z ligi bułgarskiej. - Rozmawiamy z nimi - przyznał.

Kiedy pojawią się nowi? Majewski: - Myślę, że sprawy transferowe powinny być częściowo zrealizowane do momentu wyjazdu na Cypr. A na Cypr, na zgrupowanie do Ayia Napy, Cracovia wybiera się 6 lutego. Wcześniej drużyna trenować będzie w Krakowie. - Spotykamy się na pierwszym treningu 14 stycznia. Na najbliższe dwa tygodnie zawodnicy dostali indywidualne rozpiski treningowe - wiedzą, co mają robić i jak robić - powiedział szkoleniowiec. - Pamiętajmy jednak, że jest to okres przejściowy, okres, w którym zawodnicy przede wszystkim mają wypocząć.
TOMASZ BOCHENEK
Źródło: Dziennik Polski 2 stycznia 2008Cracovia Trening Noworoczny 2008

Linki zewnętrzne

Zobacz też

1923 • ... • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • ... • 1946194719481949 • ... • 195619571958195919601961196219631964196519661967196819691970197119721973197419751976197719781979198019811982198319841985198619871988198919901991199219931994199519961997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024


Mecze sezonu 2007/08

Chicago Fire 2007-06-22 Chicago Fire - Cracovia 1:0  Górnik Wieliczka 2007-06-30 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 4:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 0:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  BKS Bolesławiec 2007-07-10 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Cracovia 0:4  GKP Gorzów Wielkopolski 2007-07-10 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Rot-Weiß Erfurt 2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1  Plik:Mehrkam Pars Teheran herb.png 2007-07-15 Cracovia - Mehrcampars Teheran 2:1  VfL Osnabrück 2007-07-19 VfL Osnabrück - Cracovia 5:1  Sportfreunde Siegen 2007-07-20 Sportfreunde Siegen - Cracovia 2:1  Hamburger SV (U-23) 2007-07-21 Hamburger SV (U-23) - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2007-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2007-08-04 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Polonia Bytom 2007-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2007-08-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  ŁKS Łódź 2007-08-25 Cracovia - ŁKS Łódź 0:0  Górnik Zabrze 2007-09-01 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-09-15 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:1  Jagiellonia Białystok 2007-09-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:1  Widzew Łódź 2007-09-22 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Znicz Pruszków 2007-09-26 Znicz Pruszków - Cracovia 2:5  Zagłębie Sosnowiec 2007-09-29 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0  Widzew Łódź 2007-10-02 Cracovia - Widzew Łódź 3:2  Korona Kielce 2007-10-06 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków 2007-10-20 Cracovia - Wisła Kraków 1:2  Korona Kielce 2007-10-23 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Lech Poznań 2007-10-26 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Arka Gdynia 2007-10-31 Cracovia - Arka Gdynia 0:1  Zagłębie Lubin 2007-11-03 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2007-11-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2007-11-18 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:2  GKS Bełchatów 2007-11-24 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:2  Jagiellonia Białystok 2007-11-27 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Legia Warszawa 2007-11-30 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Widzew Łódź 2007-12-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 2007-12-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Piast Gliwice 2008-01-19 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Warta Sieradz 2008-01-19 Cracovia - Warta Sieradz 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-01-26 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 2:1  Górnik Wieliczka 2008-02-02 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:1  Stal Stalowa Wola 2008-02-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Rapid Bukareszt 2008-02-08 Rapid Bukareszt - Cracovia 2:1  Dnipro Dniepropietrowsk 2008-02-11 Dnipro Dniepropietrowsk - Cracovia 4:1  Crvena Zvezda Belgrad 2008-02-14 Cracovia - Crvena Zvezda Belgrad 2:1  Śląsk Wrocław 2008-02-16 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1  Górnik Zabrze 2008-02-27 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Jagiellonia Białystok 2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2008-03-05 Cracovia - Górnik Zabrze 0:2  ŁKS Łódź 2008-03-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2008-03-15 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2008-03-22 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Widzew Łódź 2008-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2008-04-05 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2008-04-12 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:1  Wisła Kraków 2008-04-20 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2008-04-26 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Zagłębie Lubin 2008-05-03 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-05-07 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 3:0  GKS Bełchatów 2008-05-10 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  


Mecze sezonu 2007/08 (Cracovia (ME) )

Nadwiślan Góra 2007-07-14 Nadwiślan Góra - Cracovia (ME) 1:1  MZKS Alwernia 2007-07-21 MZKS Alwernia - Cracovia (ME) 2:3  Legia Warszawa (ME) 2007-07-30 Cracovia (ME) - Legia Warszawa (ME) 3:1  Ruch Chorzów (ME) 2007-08-06 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 1:0  Polonia Bytom (ME) 2007-08-12 Cracovia (ME) - Polonia Bytom (ME) 4:1  Hutnik Kraków 2007-08-14 Hutnik Kraków - Cracovia (ME) 1:1  Jagiellonia Białystok (ME) 2007-08-19 Jagiellonia Białystok (ME) - Cracovia (ME) 2:1  ŁKS Łódź (ME) 2007-08-26 ŁKS Łódź (ME) - Cracovia (ME) 2:3  Górnik Zabrze (ME) 2007-09-02 Cracovia (ME) - Górnik Zabrze (ME) 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (ME) 2007-09-16 Groclin Grodzisk Wielkopolski (ME) - Cracovia (ME)  Zagłębie Sosnowiec (ME) 2007-09-30 Zagłębie Sosnowiec (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Korona Kielce (ME) 2007-10-07 Cracovia (ME) - Korona Kielce (ME) 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków (ME) 2007-10-22 Wisła Kraków (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Lech Poznań (ME) 2007-10-28 Cracovia (ME) - Lech Poznań (ME) 3:2  Zagłębie Lubin (ME) 2007-11-04 Zagłębie Lubin (ME) - Cracovia (ME) 3:1  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2007-11-11 Cracovia (ME) - Odra Wodzisław Śląski (ME) 3:0  GKS Bełchatów (ME) 2007-11-25 GKS Bełchatów (ME) - Cracovia (ME) 0:3  Legia Warszawa (ME) 2007-12-01 Legia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 2:2  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Unia Bieruń Stary 2008-01-19 Cracovia (ME) - Unia Bieruń Stary 6:1  Hutnik Kraków 2008-01-26 Hutnik Kraków - Cracovia (ME) 4:2  Nadwiślan Góra 2008-02-09 Cracovia (ME) - Nadwiślan Góra 6:0  Wieczysta Kraków 2008-02-16 Cracovia (ME) - Wieczysta Kraków 5:0  ŁKS Łódź (ME) 2008-03-09 Cracovia (ME) - ŁKS Łódź (ME) 2:1  Górnik Zabrze (ME) 2008-03-16 Górnik Zabrze (ME) - Cracovia (ME) 1:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (ME) 2008-03-19 Cracovia (ME) - Groclin Grodzisk Wielkopolski (ME) 0:0  Ruch Chorzów (ME) 2008-03-26 Ruch Chorzów (ME) - Cracovia (ME) 1:4  Zagłębie Sosnowiec (ME) 2008-04-06 Cracovia (ME) - Zagłębie Sosnowiec (ME) 1:2  Korona Kielce (ME) 2008-04-13 Korona Kielce (ME) - Cracovia (ME) 0:1  Wisła Kraków (ME) 2008-04-19 Cracovia (ME) - Wisła Kraków (ME) 0:3  Jagiellonia Białystok (ME) 2008-04-23 Cracovia (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 1:3  Lech Poznań (ME) 2008-04-27 Lech Poznań (ME) - Cracovia (ME) 0:0  Zagłębie Lubin (ME) 2008-05-04 Cracovia (ME) - Zagłębie Lubin (ME) 2:0  GKS Bełchatów (ME) 2008-05-11 Cracovia (ME) - GKS Bełchatów (ME) 2:1  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2008-05-14 Odra Wodzisław Śląski (ME) - Cracovia (ME) 1:2  Polonia Bytom (ME) 2008-05-18 Polonia Bytom (ME) - Cracovia (ME) 1:4