2004 Trening Noworoczny

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Go-left.png sezon 2003/04 Go-right.png

grano 2x30 minut


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
czwartek, 1 stycznia 2004, 12:00

Cracovia - Cracovia II

6
:
3

(4:1)Herb_Cracovia II


Skład:
Cabaj
Wacek
Skrzyński
Węgrzyn
Baster
Makuch
Baran
Giza
Nowak
Bania
Dudziński
oraz
Przytuła
Bojarski
Wróbel

Sędzia: Sławomir Steczko z Krakow
Widzów: 3 500

bramki Bramki

Bania (9')
Bania (15')
Dudziński (22')
Nowak (27')
Przytuła (38')
Wacek (43')
0:1
1:1
2:1
3:1
4:1
5:1
6:1
6:2
6:3
Bojarski (8')


Cabaj (46' k.)
Kaczor (53' k.)
Skład:
Zachariasz
Kożuch
Madoń
Świstak
Radwański
Bojarski
Przytuła
Szczoczarz
Czerwiec
Wróbel
Ankowski
oraz
Lizak
Socha
Raś
Suchan
Biegajło
Siemieniec
Kaczor
Kolasa
Mecze tego dnia:

2004 Trening Noworoczny
2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2Opis meczu

"Tłum jak na meczu" -
Gazeta Wyborcza

Tłum jak na meczu

Pierwszą bramkę w nowym 2004 roku strzelił o 12.18 pozyskany do drużyny Cracovii z GKS Katowice Marcin Bojarski. Trening swojej drużyny przyszło oglądać 3500 widzów - to rekord frekwencji.

Pierwszym kopnięciem mecz rozpoczął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. - Oby za rok to kopnięcie było już w pierwszej lidze i na stadionie przynajmniej w połowie wyremontowanym - życzył kibicom prezydent.

Właściciel Cracovii prof. Janusz Filipiak był zbudowany znakomitą frekwencją na widowni. - Jeżeli grę trudno, z powodu śniegu, nazwać piłką nożną, to frekwencja jest niesamowita - nie krył satysfakcji właściciel Cracovii prof. Janusz Filipiak.

- Życzę wszystkim kibicom Cracovii awansu, awansu i jeszcze raz awansu - wyznał głośno prezes Cracovii Paweł Misior.

Jeszcze lewoskrzydłowy
Noworoczny trening rozegrano na boisku pełnym śniegu, sypało także w czasie gry. Przed meczem (2 x 30 min) długoletni działacz i sympatyk Cracovii Adam Bednarski wręczył oficjalnie koszulki niedawno pozyskanym zawodnikom "Pasów": Marcinowi Bojarskiemu (nr 21), Stanisławowi Wróblowi (10) i Krzysztofowi Przytule (29). Obrońca Karol Piątek, który podpisał umowę z "Pasami" w piątek, witał Nowy Rok w Gdańsku i koszulki nie dostał.

- Na początku przyszłego tygodnia Cracovia podpisze ostatni kontrakt z lewoskrzydłowym piłkarzem ekstraklasy, który jest w trakcie rozwiązywania kontraktu z obecnym klubem - wyjawił trener "Pasów" Wojciech Stawowy, ale nie zdradził nazwiska tego zawodnika.

Wózek dla Stokłosy
Trening przyszedł oglądnąć najbardziej znany obecnie wychowanek Cracovii, grający w Partizanie Belgrad Tomasz Rząsa. - Zawsze mówiłem, że karierę chcę zakończyć w Krakowie, jeżeli tylko będzie taka okazja. Oczywiście, żadne rozmowy w tej sprawie nie były jeszcze z nikim prowadzone. Mam ważny kontrakt w Serbii i w najbliższym czasie nic się nie zmieni - mówił Rząsa.

Z USA do Krakowa przyleciał Andrzej Turecki, który przywiózł elektryczny wózek (dar amerykańskiej Polonii) dla Janusza Stokłosy, piłkarza Hutnika i Cracovii, od lat sparaliżowanego po wypadku. - Mam sentyment do Cracovii, ale 9 stycznia muszę wracać do Stanów. Mam swoje obowiązki, choćby względem studiującej córki - wyznał Turecki, który jako piłkarz "Pasów" uczestniczył w 15 noworocznych treningach.

Kibic bramkarzem
Piłkarze podeszli do treningu "na luzaka", tuż przed meczem obrzucili kibiców śnieżkami. Ci podjęli wyzwanie i na trybunach rozpoczęło rzucanie w kogo popadnie.

Dwie bramki (podobnie jak rok temu) strzelił Piotr Bania, który podkreślał fantastyczną atmosferę towarzyszącą spotkaniu. Zabrakło bramkarza Sławomira Olszewskiego, który spędzał sylwestra na Słowacji. W drugiej połowie Jana Zachariasza zastąpił w bramce...Robert Kolasa, któremu gola z karnego strzelił bramkarz Marcin Cabaj. Chwilę później Mirosław Kaczor strzelił gola kibicowi, który w bramce zastąpił Kolasę.

W przerwie Grupa 100 po raz kolejny zafundowała każdemu spragnionemu kubek szampana. Noworoczny trening zakończyli niecierpliwi kibice, którzy wbiegli na boisko, by pozbawić piłkarzy koszulek.
Waldemar Kordyl, MR
Źródło: Gazeta Wyborcza nr 4 wydanie krakowskie z 2 stycznia 2004


"Pierwsza liga!!!" -
Gazeta Krakowska

Pierwsza liga!!!

Takiej atmosfery, jaka panowała wczoraj na stadionie przy ul. Kałuży nie pamiętali najstarsi sympatycy "Pasów". Ani mocno padający śnieg, ani "zmęczenie" sylwestrowymi uciechami nie odwiodło ponad trzech tysięcy kibiców Cracovii by rozpocząć Nowy Rok wspólnie z piłkarzami.

Tradycja wspaniała, sięgająca połowy lat 20-tych XX wieku. Wczorajszy trening na długo utkwi w pamięci uczestników. Najpełniej dał temu wyraz nowo pozyskany z Dospelu Katowice, Marcin Bojarski, strzelec pierwszego gola w Nowym Roku (z kronikarskiego obowiązku informujemy, że pierwsza bramka padła o godzinie 12.20, a przed pierwszym gwizdkiem debiutującego w roli prowadzącego mecz noworoczny, Sławomira Steczki, koszulki z numerami zostały wręczone Marcinowi Bojarskiemu, Stanisławowi Wróblowi i Krzysztofowi Przytule).

- Teraz dopiero mam pełne wyobrażenie czym dla piłkarzy i kibiców Cracovii jest noworoczne spotkanie na stadionie - powiedział Marcin Bojarski - Niepowtarzalna atmosfera. Tysiące kibiców, fantastyczny doping i zabawa. A dla mnie szczególnie udane południe, gdyż strzeliłem swojego pierwszego gola w barwach Cracovii. Mam nadzieję, że jest to dobry dla mnie omen i tą bramką otworzę swoje konto strzeleckie dla "pasów". Cracovia to nie tylko klub. To jest instytucja. Chciałem tutaj grać i pomóc jej w awansie do I ligi, gdzie jest jej miejsce.

Wcześniej były oczywiście, jak nakazuje tradycja, noworoczne życzenia, składane przez prezydenta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego oraz marszałka Województwa Małopolskiego, Janusza Sepioła. Krótkie, bo tak po prawdzie wiadomo, czego można życzyć w obecnym roku "pasom".

- Oby za rok mogliśmy się spotkać nie tylko już jako pierwszoligowa Cracovia, ale i przynajmniej na w połowie wyremontowanym stadionie - życzył kibicom prezydent prof. Jacek Majchrowski.

Prezes MKS Cracovia SSA, Paweł Misior stwierdził jeszcze lakoniczniej - Awans, awans i jeszcze raz awans.

Kibice nie zapomnieli również o hokeistach, życząc im również awansu do hokejowej elity. Życzenia sprzed roku spełniły się w stuprocentach. Można sobie tylko wyobrazić fetę 1 stycznia 2005 roku jeżeli podobnie będzie z wczorajszymi.

A potem zarówno na trybunach jak i na boisku zapanowała znakomita zabawa. Trudne warunki mocno utrudniały piłkarzom grę, ale ci jednak zrobili wszystko, by kibice mogli zobaczyć sporo bramek. Na trybunach brzmiały nieprzerwanie śpiewy, walka na śnieżki, strzelały race i lał się szampan. Kibice już w przerwie składali życzenia piłkarzom, a pod koniec meczu (grano dwa razy po 30 minut) nastrój euforii był już tak silny, że to oni uprzedzili końcowy gwizdek arbitra, śpiesząc z gratulacjami i życzeniami do piłkarzy.
Źródło: Gazeta Krakowska 2 stycznia 2004


"Śnieżnie, ale szampańsko!" -
Tempo

Śnieżnie, ale szampańsko!

Przybyli tacy, którym czas dawno już skronie posrebrzył, byli także młodzi rodzice z dzieciakami w ramionach. Ludzie w bardzo różnym wieku, a także profesji najrozmaitszych. Stawili się wczoraj na stadionie Cracovii - mimo że śniegu w tym dniu nie poskąpiło - w sile trzech tysięcy głów.

Nie ma dwu zdań, pieczołowicie kultywowana jest ta niezwykła - i to w światowym wymiarze - tradycja. Czy to mróz trzaskający, czy słota niczym w listopadzie, w 1-styczniowe południe - kiedy zabrzmi Hejnał mariacki - futboliści „Pasów" rozpoczynają swój trening noworoczny, będący sparingiem pierwszego zespołu z rezerwami. Tak jest od lat bez mała osiemdziesięciu; jedyne odstępstwo od tej tradycji miało miejsce - bo mieć musiało - w czasach, kiedy stadion Cracovii był „Nur fuer Deutsche".

Mają te imprezy, z reguły, swych honorowych gości. Nie inaczej było wczoraj, przybył marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Zanim gospodarz podwawelskiego grodu, jako pierwszy, kopnął piłkę, dając sygnał do noworocznej gry - wypowiedział pod adresem Cracovii kilka ciepłych słów.

- Jeśli w przyszłym roku również mi przyjdzie wystąpić w takiej roli, wierzę, że będę już miał do czynienia z piłką l-ligową. Nadto życzę, by odbywało się to wszystko na stadionie już zmodernizowanym!

Na zaśnieżonym obiekcie „Pasów" było wczoraj szampańsko zarówno dosłownie, jak i w przenośni. W czasie przerwy - za sprawą Grupy 100 - każdy mógł wznieść lampkę szampana, a nadto nikt chyba nie dopuszczał myśli, że futboliści w biało-czerwonych kostiumach mogą zaprzepaścić szansę na awans.

- Wejdą na pewno, przyjmę gruby zakład, że tak właśnie będzie! - twierdził Jan Krzyżanowski (członek zarządu Koła Sympatyków - przyp. Crac), znany aktor scen krakowskich, który po raz pierwszy, jak wspomniał, oglądał noworoczny futbol na Cracovii w 1951 roku.

Z kolei Aleksander Makino-Kobyliński, klubowy bard, mówił nam o swoim pierwszym 1-styczniowym graniu - było to w 1972...

Piłkarze biegali wczoraj za piłką, która raz po raz zapodziewała się gdzieś pod kilkunastocentymetrową warstwą śniegu, zebrani na stadionie doceniali ich trud, ale jednocześnie wymieniali serdeczności. Raz po raz strzelały korki od szampana, a bodaj najwięcej życzeń wysłuchał trener Wojciech Stawowy, a co było ich leitmotivem - wiadomo...

W dzień Nowego Roku, jak zwykle zresztą, na stadionie nie zabrakło niegdysiejszych piłkarzy Cracovii. Ciepło przyjęci zostali Andrzej Turecki i Tomasz Rząsa, natomiast starsze pokolenie reprezentował między innymi Czesław Rajtar, który grywał w czasach dobrych dla „Pasów", bo I-ligowych.

- Kilkanaście razy uczestniczyłem w tym 1-styczniowym graniu, a później zawsze starałem się oglądać swoich następców - powiedział. - Dla mnie to coś w rodzaju powrotu do własnej młodości; a poza tym jest okazja, by spotkać się z kolegami z boiska. Szkoda tylko, że coraz rzadziej można ich wypatrzyć... Ale - stop, nuta nostalgii nie jest w tym dniu na miejscu.
Źródło: Tempo 2 stycznia 2004


Wywiad pomeczowy

- Walka o ekstraklasę będzie dla mnie najtrudniejszym sprawdzianem w karierze trenerskiej. Czy czuję presję kibiców? Trudno się im dziwić, że chcą miejsca w ekstraklasie, ale my jesteśmy uodpornieni. Jestem spokojny o rundę wiosenną. Co do meczu, to Marcin Bojarski wspaniale zadebiutował, strzelając pierwszego gola w Polsce. Myślę, że dla wszystkich była to dobra zabawa. Treningi rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz też

1923 • ... • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • ... • 1946194719481949 • ... • 195619571958195919601961196219631964196519661967196819691970197119721973197419751976197719781979198019811982198319841985198619871988198919901991199219931994199519961997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021


Mecze sezonu 2003/04

Widzew Łódź 2003-07-12 Cracovia - Widzew Łódź  Polar Wrocław 2003-08-09 Cracovia - Polar Wrocław 2:0  Ceramika Opoczno 2003-08-13 Stasiak Opoczno - Cracovia 2:0  Ruch Chorzów 2003-08-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  RKS Radomsko 2003-08-23 RKS Radomsko - Cracovia 1:1  Arka Gdynia 2003-08-30 Cracovia - Arka Gdynia 0:0  Jagiellonia Białystok 2003-09-03 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2003-09-07 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 3:2  Piast Gliwice 2003-09-13 Piast Gliwice - Cracovia 0:2  Zagłębie Lubin 2003-09-20 Cracovia - Zagłębie Lubin 3:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2003-09-27 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2003-10-04 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2003-10-12 Cracovia - GKS Bełchatów 0:0  Pogoń Szczecin 2003-10-17 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:0  Górnik Konin 2003-10-25 Cracovia - Aluminium Konin 6:1  Jutrzenka Zakopane 2003-10-29 Jutrzenka Zakopane - Cracovia 1:12  ŁKS Łódź 2003-11-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Tłoki Gorzyce 2003-11-15 Cracovia - Tłoki Gorzyce 3:0  Szczakowianka Jaworzno 2003-11-23 Szczakowianka Jaworzno - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2004 Trening Noworoczny  Ekranas Poniewież 2004-02-25 Ekranas Poniewież - Cracovia 2:0  Amkar Perm 2004-02-28 Amkar Perm - Cracovia 1:0  Randers FC 2004-03-02 Cracovia - Randers FC 2:0  Polar Wrocław 2004-03-13 Polar Wrocław - Cracovia 0:2  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2004-03-21 Cracovia - Stasiak/KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1  Ruch Chorzów 2004-03-27 Ruch Chorzów - Cracovia 0:0  RKS Radomsko 2004-04-03 Cracovia - RKS Radomsko 2:1  Arka Gdynia 2004-04-10 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2004-04-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Piast Gliwice 2004-04-29 Cracovia - Piast Gliwice 2:0  Zagłębie Lubin 2004-05-03 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2004-05-12 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2  GKS Bełchatów 2004-05-15 GKS Bełchatów - Cracovia 0:2  Pogoń Szczecin 2004-05-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Górnik Konin 2004-05-29 Aluminium Konin - Cracovia 0:3  ŁKS Łódź 2004-06-02 Cracovia - ŁKS Łódź 4:1  Tłoki Gorzyce 2004-06-06 Tłoki Gorzyce - Cracovia 1:0  Szczakowianka Jaworzno 2004-06-11 Cracovia - Szczakowianka Jaworzno 8:1  Górnik Polkowice 2004-06-19 Cracovia - Górnik Polkowice 4:0  Górnik Polkowice 2004-06-26 Górnik Polkowice - Cracovia 0:4  


Mecze sezonu 2003/04 (Cracovia II)

Dalin Myślenice 2003-08-10 Dalin Myślenice - Cracovia II 3:0  Garbarnia Kraków 2003-08-16 Cracovia II - Garbarnia Kraków 1:4  Świt Krzeszowice 2003-08-20 Świt Krzeszowice - Cracovia II 1:3  LKS Niedźwiedź 2003-08-23 LKS Niedźwiedź - Cracovia II 3:1  Pogoń Miechów 2003-08-30 Cracovia II - Pogoń Miechów 3:1  MKS Trzebinia-Siersza 2003-09-06 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 0:1  Puszcza Niepołomice 2003-09-10 Cracovia II - Puszcza Niepołomice 3:1  Orzeł Piaski Wielkie 2003-09-13 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 3:1  Jordan Sum Zakliczyn 2003-09-17 Jordan Sum Zakliczyn - Cracovia II 4:3  Górnik Brzeszcze 2003-09-20 Cracovia II - Górnik Brzeszcze 5:1  Garbarz Zembrzyce 2003-09-24 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 1:3  Kmita Zabierzów 2003-09-27 Cracovia II - Kmita Zabierzów 0:2  Skawa Wadowice 2003-10-04 Skawa Wadowice - Cracovia II 3:0  Karpaty Siepraw 2003-10-11 Karpaty Siepraw - Cracovia II 4:0  Bolesław Bukowno 2003-10-18 Bolesław Bukowno - Cracovia II 5:0  MZKS Alwernia 2003-10-25 Cracovia II - MZKS Alwernia 1:0  Skawinka Skawina 2003-11-02 Skawinka Skawina - Cracovia II 0:1  Clepardia Kraków 2003-11-08 Cracovia II - Clepardia Kraków 4:0  Cracovia_herb 2004 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2004-03-20 Garbarnia Kraków - Cracovia II 2:0  Pogoń Miechów 2004-04-10 Pogoń Miechów - Cracovia II 4:0  MKS Trzebinia-Siersza 2004-04-18 Cracovia II - MKS Trzebinia-Siersza 1:0  Puszcza Niepołomice 2004-04-21 Puszcza Niepołomice - Cracovia II 0:0  Orzeł Piaski Wielkie 2004-04-24 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 1:0  Dalin Myślenice 2004-04-28 Cracovia II - Dalin Myślenice 1:1  Górnik Brzeszcze 2004-05-01 Górnik Brzeszcze - Cracovia II 3:1  Garbarz Zembrzyce 2004-05-09 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 3:1  Świt Krzeszowice 2004-05-12 Cracovia II - Świt Krzeszowice 2:2  Kmita Zabierzów 2004-05-15 Kmita Zabierzów - Cracovia II 4:0  Skawa Wadowice 2004-05-22 Cracovia II - Skawa Wadowice 2:0  Karpaty Siepraw 2004-05-30 Cracovia II - Karpaty Siepraw 2:1  Bolesław Bukowno 2004-06-06 Cracovia II - Bolesław Bukowno 1:3  MZKS Alwernia 2004-06-09 MZKS Alwernia - Cracovia II 3:2  Skawinka Skawina 2004-06-12 Cracovia II - Skawinka Skawina 2:0  Clepardia Kraków 2004-06-19 Clepardia Kraków - Cracovia II 1:1