2010 Trening Noworoczny

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Go-left.png sezon 2009/10 Go-right.png

grano 2x20 minut


Herb_Cracovia

Trener:
Orest Lenczyk
pilka_ico
mecz towarzyski
boisko trawiaste przy ul.Wielickiej, piątek, 1 stycznia 2010, 12:00

Cracovia - Cracovia (ME)

3
:
0

(0:0)Herb_Cracovia (ME)

Trener:
Marcin Sadko
Skład:
Cabaj
Urbański
Polczak
Baran
Szeliga
Snadny
Klich
Cebula
Sacha
Pawlusiński
Kurowski

Ustawienie:
4-5-1

Sędzia: Bartłomiej Zaręba z Krakowa
Widzów: ok. 3 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 3000.

bramki Bramki
Pawlusiński (23')
Kurowski (27')
Klich (31')
1:0
2:0
3:0
Skład:
Napieracz (21’ Feluś)
Wieczorek (21’ Romanek)
Sosnowski
Grzesiak
Kupiec (21’ Filip)
Polek (21’ Szkotak)
Kostrubała
Kiełb (21’ Witek)
Dynarek
Tomczuk (21’ Szatan)
Dudzic

Ustawienie:
4-5-1Opis meczu

"DARIUSZ PAWLUSIŃSKI ROZPOCZĄŁ STRZELANIE!" -
Cracovia.pl

DARIUSZ PAWLUSIŃSKI ROZPOCZĄŁ STRZELANIE!

W 23. minucie Dariusz Pawlusiński znalazł się na 16. metrze i technicznym strzałem przelobował stojącego w bramce Młodej Ekstraklasy Bartłomieja Felusia. Tak właśnie padł pierwszy gol w Nowym Roku! Dziś na terenie centrum treningowego przy ulicy Wielickiej 101 odbył się tradycyjny Trening Noworoczny!

- To był mój czwarty Trening Noworoczny w Cracovii i czwarta strzelona bramka. Ale pierwsza jako..pierwsza - przyznaje popularny „Plastik”. - Jest radość z tego faktu, ale jakoś nie przywiązuję aż takiej uwagi. Wychodziłem na murawę przede wszystkim po to, aby pograć, pobiegać, wypocić trochę kalorii i nie doznać żadnego urazu. To mi się w stu procentach udało - dodaje.

Dzisiejszy Trening Noworoczny rozpoczął Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, który podał piłkę do kierownika drużyny, Macieja Madei. Wcześniej Prezydent zwrócił się w stronę kibiców: - Bardzo dziękuję, że po tak ciężkiej nocy jesteście tutaj. Życzę sobie i wam, abyśmy w przyszłym roku spotkali się na nowym, pięknym stadionie Cracovii, we właściwym miejscu. Życzę też, aby wyniki zespołu były dużo lepsze.

Spotkanie obejrzały prawdziwe tłumy fanów Cracovii i zaprzyjaźnionych z „Pasami” klubów. W obrębie boiska zgromadziło się około trzech tysięcy kibiców, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę. W pierwszej połowie nie zobaczyli jednak goli, choć okazji ku temu - po obu stronach - było co nie miara.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po zmianie stron. Rozpoczął Pawlusiński, potem na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Sebastian Kurowski, a wynik ustalił Mateusz Klich. Pierwsza drużyna wygrała z Młodą Cracovią 3:0. - Nawet, gdy śnieg jest po kolana, przychodzimy na ten Trening, by troszkę się poruszać - mówi Pawlusiński, ktory tłumaczy absencję kilku zawodników pierwszego zespołu. - Wiadomo, że są koledzy, którzy mieszkają w Białymstoku, czy 400 kilometrów stąd. Nie ma sensu, by jechali cały dzień. Na Trening zjawili się ci, którzy byli na miejscu.

Na boisku pojawił się m.in. Karol Kostrubała, który wrócił z wypożyczenia do Wisły Płock. - Z chęcią przyszedłem, bo to fantastyczna tradycja. To był mój drugi Trening Noworoczny w karierze - wyjaśnia. „Kostek”, podobnie jak debiutujący w Treningu Radosław Grzesiak, wystąpił w drużynie, która przegrała. - Ten mecz będę pamiętał do końca życia, mam świetne wrażenia - przyznaje młody Grzesiak.

W zespole zwycięskim zagrał z kolei m.in. Konrad Cebula, wychowanek „Pasów”. - Kiedyś, jeszcze jako junior wystąpiłem w Treningu, więc ten był moim drugim - zaznacza i zauważa pewne podobieństwo. - W obu przypadkach na boisku zalegał śnieg, było więc sporo przypadku. Cieszę się, że udało nam się teraz wygrać.
Dariusz Guzik
Źródło: Cracovia.pl 1 stycznia 2010 [1]


"Pawlusiński pierwszym strzelcem 2010 roku" -
Sportowe Tempo

Pawlusiński pierwszym strzelcem 2010 roku

1-0 Pawlusiński 23

2-0 Kurowski 26 (karny) 3-0 Klich 37

Sędziował Bartłomiej Zaręba. Widzów 3 tys.

Cracovia: Cabaj - Urbański, Polczak, Baran, Szeliga - Snadny, Klich, Cebula, Sacha, Pawlusińskiego - Kurowski. Młoda Cracovia: Napieracz - Wieczorek, Sosnowski, Grzesiak, Kupiec - Polek, Kostrubała, Kiełb, Dynarek, Tomczuk - Dudzic oraz Feluś, Filip, Szkotak, Romanek, Szatan, Witek.

Po raz pierwszy Trening Noworoczny odbył się na obiektach przy ul. Wielickiej (trwa budowa stadionu przy ul. Kałuży). Zjawiła się tu rzesza wiernych fanów Cracovii, którzy urządzali sobie zabawę śnieżkami, wielu było jeszcze w sylwestrowych nastrojach...

Tradycyjnie gościem "Pasów" był prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Wspólnie z kierownikiem drużyny Cracovii Maciejem Madeją, który przebija wszystkich stażem w noworocznej tradycji Cracovii (uczestniczył w nich jako sędzia od 1960 roku) i Arkadiuszem Baranem rozpoczęli trening. - Życzę Państwu i sobie, abyśmy przyszły rok powitali już we właściwym miejscu, na nowym pięknym stadionie. Życzę Cracovii, aby osiągane wyniki sportowe były coraz lepsze - mówił do kibiców prezydent Krakowa , po czym pozwolił sobie na dość niefortunne w Krakowie życzenie: - Nigdy nie zejdźmy na psy!, co oczywiście kibice Cracovii przyjęli z euforią. Mogą jej nie podzielić fani Wisły ...


Pierwszego gola przyniosła dopiero druga połowa gierki, toczonej w dwóch częściach po 20 minut. W 24. minucie gry Dariusz Pawlusiński z 16. metrów pięknym lobem pokonał stojącego w bramce juniora Bartłomieja Felusia! Pawlusiński, dla którego był to czwarty Trening Noworoczny spędzony na boisku (w 2006 roku z powodu kontuzji był tylko kibicem) strzelał już w nich gole, ale nigdy nie był zdobywcą pierwszego. Po nim na noworoczną listę strzelców wpisali się Sebastian Kurowski i Mateusz Klich.

Trener Orest Lenczyk nie wymagał obecności od zawodników pierwszej drużyny spoza Krakowa. Na pierwszych zajęciach zbiorą się 4 stycznia, ale obowiązkowe są dopiero zajęcia 5 stycznia.


Dariusz Pawlusiński: Czwarty trening, czwarta bramka

- To był mój czwarty Trening Noworoczny w Cracovii i czwarta strzelona bramka. Ale pierwsza ... pierwsza. Jest radość z tego faktu, ale jakoś nie przywiązuję do niego aż takiej uwagi. Wychodziłem na murawę przede wszystkim po to, aby pograć, pobiegać, wypocić trochę kalorii i nie doznać żadnego urazu. To mi się w stu procentach udało. Nawet, gdy śnieg jest po kolana, przychodzimy na ten Trening, by troszkę się poruszać, ale wiadomo, że są koledzy, którzy mieszkają w Białymstoku, czy 400 kilometrów stąd. Nie ma sensu, by jechali cały dzień. Na trening zjawili się ci, którzy byli na miejscu.
Źródło: Sportowe Tempo 1 stycznia 2010 [2]


"Prezydenckie życzenia: Nigdy nie zejdźmy na psy Cracovia." -
Dziennik Polski

Prezydenckie życzenia: Nigdy nie zejdźmy na psy Cracovia.

Trening noworoczny AD 2010: boisko przy ul Wielickiej, niewiele ponad pół godziny gry i... niefortunna wypowiedź Jacka Majchrowskiego

Ponad dwa tysiące kibiców Cracovii na meczu - tego w tym sezonie jeszcze nie było, bo w tym sezonie piłkarze „Pasów” jeszcze w Krakowie nie grali. Rekord padł na treningu noworocznym, który po latach wspominany będzie jako „ten przy Wielickiej” albo „ten, w którym pierwszą bramkę strzelił Pawlusiński”. Albo „ten, na którym prezydent Majchrowski mówił o psach”...

Być może był to też trening najkrócej trwający w całej 85-letniej historii pasiastych, pierwszostyczniowych sparingów. W każdym razie Maciej Madeja w tak krótkim jeszcze nie uczestniczył... - To był mój 55. lub 56. noworoczny trening - mówił wczoraj kierownik I drużyny „Pasów”, który w przeszłości sędziował te mecze. - Pamiętam, jak w 1979 roku, gdy była sakramencka zima, graliśmy dwa razy 20 minut. Tym razem Madeja zasugerował krótką, 40-minuto-wą grę Bartłomiejowi Zarębie, który arbitrem noworocznego sparingu był pierwszy raz. -Kiedy rano, o w pól do dziesiątej, wszedłem na boisko, stwierdziłem, że pod śniegiem jest jeden wielki lód. Powiedziałem, żeby odśnieżono tylko linie pola karnego, linie końcowe i boczne. Bałem się, żeby jakimś nieszczęściem się nie skończyło -wyjaśniał kierownik „Pasów”.

Zawodnicy - pierwsza drużyna zmierzyła się z Młodą Cracovią - krzywdy sobie nie zrobili, a pobiegali po boisku zaledwie 32 i pół minuty. 12 i pół trwała bowiem druga część sparingu. Zakończyła się przedwcześnie, bo na boisko weszli kibice, obrzucający się śnieżkami. Na placu gry pojawili się tuż po tym, gdy Dariusz Pawlusiński ładnym lobem zdobył pierwszego gola (23 minuta gry, godzina 12.35) - a więc ta najważniejsza sprawa została załatwiona...

- Nie wiem, kto wygrał, ale Pawlusiński bramkę strzelił, więc chyba wygrała Cracovia - żartował trener Orest Lenczyk, debiutant w noworocznym meczu. - Bardzo dziękuję tym wszystkim piłkarzom, którzy przyszli na ten trening, a sympatykom tym bardziej, bo bez nich byłoby dzisiaj bardzo smutno.

Kibice na boisku byli już przed pierwszym gwizdkiem, wtedy jak najbardziej legalnie. Reprezentacja stowarzyszenia Tylko Cracovia otrzymała wówczas od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego duży, symboliczny klucz do stadionu, który budowany jest przy ul. Kałuży, a na którym „Pasy” mają grać w przyszłym sezonie. Jak zwykle były prezydenckie życzenia - ale z mocno zaskakującym zakończeniem. - Nigdy nie zejdźmy na psy -powiedział Jacek Majchrowski, posiłkując się wersem z hymnu Cracovii Macieja Maleńczuka. Słuchający prezydenta zareagowali wybuchem entuzjazmu. Dlaczego? Bo „psami” kibice Cracovii nazywają kibiców Wisły. A o tym, jak ogromna jest niechęć do rywalki zza Błoń, przypominały wczoraj płonące na ogrodzeniu boiska wiślackie szaliki.

Niefortunna wypowiedź prezydenta bez echa pewnie nie przejdzie. Zgrzyty jednak zostawmy - i wróćmy do sportu...

- Fajna zabawa. Jeżeli miesiąc temu byłem przeciwny temu, by robić taki normalny trening, to dzisiaj muszę absolutnie powiedzieć, że tradycja jest tradycją, trzeba ją uszanować - mówił Orest Lenczyk. Dziękował zawodnikom za przybycie, bo wyraźnie zaznaczył wcześniej, że obecność na tym meczu nie jest obowiązkowa To dlatego większość piłkarzy I drużyny (biało-czerwone koszulki) była wczoraj nieobecna W ekipie Młodej Ekstraklasy (czarne stroje) zagrało kilku juniorów. Nowych twarzy nie zobaczyliśmy, jedynie powracającego po wypożyczeniu do Wisły Płock Karola Kostrubałę. Nie było nowego napastnika Krzysztofa Kaliciaka (przychodzi z GKS Katowice), na dodatek dowiedzieliśmy się, że skomplikowała się sprawa pozyskania Wojciecha Łuczaka z holenderskiego Willem II Tilburg. Okazuje się bowiem, że na tym transferze chcą zarobić także dwa poprzednie kluby 20-letniego piłkarza.

Z Cracovią, przypomnijmy, rozstali się już Dariusz Kłus, Kamil Witkowski i Damian Mi-san, a Jakub Grzegorzewski został wypożyczony do Odry Wodzisław. Niewykluczone, że przynajmniej na jakiś czas pożegna się z krakowskim klubem Bartłomiej Dudzic, o którego pyta Wisła Płock. Dziś i jutro piłkarze „Pasów” jeszcze odpoczywają, 4 stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. W następny poniedziałek, 11 stycznia, wy-jadą na zgrupowanie do Spały, po którym - 20 stycznia - rozegrają pierwszy sparing, z Polonią Bytom. Potem będą mecze z Zagłębiem Sosnowiec, Resovią i Sandecją, a 8 lutego - wylot na drugi obóz, na Cypr.

Aha, jeszcze wynik wczorajszego sparingu: 3-0 dla pierwszej drużyny. Tak z kronikarskiego obowiązku.
TOMASZ BOCHENEK
Źródło: Dziennik Polski 2 stycznia 2010


Zobacz też

1923 • ... • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • ... • 1946194719481949 • ... • 195619571958195919601961196219631964196519661967196819691970197119721973197419751976197719781979198019811982198319841985198619871988198919901991199219931994199519961997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024


Mecze sezonu 2009/10

CF Monterrey 2009-07-05 CF Monterrey - Cracovia 2:0  Przebój Wolbrom 2009-07-08 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2009-07-11 Cracovia - Bruk-Bet Nieciecza 2:0  Okocimski Brzesko 2009-07-11 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:1  Hutnik Kraków 2009-07-15 Cracovia - Hutnik Kraków 5:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2009-07-15 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2009-07-18 Cracovia - Górnik Zabrze 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2009-07-18 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2009-07-22 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  GKS Katowice 2009-07-25 Cracovia - GKS Katowice 3:0  Śląsk Wrocław 2009-08-01 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Lechia Gdańsk 2009-08-07 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:6  Legia Warszawa 2009-08-15 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2009-08-23 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2009-08-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Śląsk Wrocław 2009-09-05 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Arka Gdynia 2009-09-12 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Ruch Chorzów 2009-09-19 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Piast Kobylin 2009-09-23 Piast Kobylin - Cracovia 1:1 k.2:4  Jagiellonia Białystok 2009-09-26 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2009-10-02 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2009-10-10 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Polonia Bytom 2009-10-17 Cracovia - Polonia Bytom 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2009-10-25 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2009-10-30 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:1  Cracovia_herb 2009-11-04 Cracovia - Cracovia (ME) 1:2  Polonia Warszawa 2009-11-07 Polonia Warszawa - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2009-11-14 Ruch Chorzów - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2009-11-22 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2009-11-25 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2009-11-28 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Śląsk Wrocław 2009-12-05 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Lechia Gdańsk 2009-12-12 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2010 Trening Noworoczny  Polonia Bytom 2010-01-20 Polonia Bytom - Cracovia 3:0  Zagłębie Sosnowiec 2010-01-30 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 0:6  Resovia Rzeszów 2010-02-03 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3  FK Chimki 2010-02-10 Cracovia - FK Chimki 0:0  Slovan Liberec 2010-02-13 Cracovia - Slovan Liberec 2:0  Skonto Ryga 2010-02-14 Skonto Ryga - Cracovia 1:0  Dynamo Kijów U-21 2010-02-19 Dynamo Kijów U-21 - Cracovia 1:0  Urał Jekaterynburg 2010-02-20 Urał Jekaterynburg - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2010-02-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  GKS Katowice 2010-02-27 Cracovia - GKS Katowice 4:0  Lech Poznań 2010-03-06 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Korona Kielce 2010-03-13 Cracovia - Korona Kielce 3:0  Arka Gdynia 2010-03-19 Arka Gdynia - Cracovia 2:0  Ruch Chorzów 2010-03-27 Cracovia - Ruch Chorzów 1:4  Jagiellonia Białystok 2010-04-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Zagłębie Lubin 2010-04-09 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 2010-04-15 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Zagłębie Sosnowiec 2010-04-15 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1  Polonia Bytom 2010-04-24 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2010-04-27 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  GKS Bełchatów 2010-04-30 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 3:0  Polonia Warszawa 2010-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 1:2  Wisła Kraków 2010-05-11 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Piast Gliwice 2010-05-15 Piast Gliwice - Cracovia 0:1  


Mecze sezonu 2009/10 (Cracovia (ME) )

Śląsk Wrocław (ME) 2009-08-02 Cracovia (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 3:1  Lechia Gdańsk (ME) 2009-08-10 Lechia Gdańsk (ME) - Cracovia (ME) 2:3  Legia Warszawa (ME) 2009-08-16 Cracovia (ME) - Legia Warszawa (ME) 0:2  Lech Poznań (ME) 2009-08-26 Lech Poznań (ME) - Cracovia (ME) 2:2  Korona Kielce (ME) 2009-08-30 Cracovia (ME) - Korona Kielce (ME) 1:2  Śląsk Wrocław (ME) 2009-09-05 Śląsk Wrocław (ME) - Cracovia (ME) 2:5  Arka Gdynia (ME) 2009-09-13 Arka Gdynia (ME) - Cracovia (ME) 3:1  Ruch Chorzów (ME) 2009-09-20 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 1:2  Jagiellonia Białystok (ME) 2009-09-27 Cracovia (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 3:1  Zagłębie Lubin (ME) 2009-10-03 Zagłębie Lubin (ME) - Cracovia (ME) 3:0  Lechia Gdańsk (ME) 2009-10-11 Cracovia (ME) - Lechia Gdańsk (ME) 3:1  Polonia Bytom (ME) 2009-10-18 Polonia Bytom (ME) - Cracovia (ME) 2:3  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2009-10-26 Cracovia (ME) - Odra Wodzisław Śląski (ME) 2:1  GKS Bełchatów (ME) 2009-10-31 GKS Bełchatów (ME) - Cracovia (ME) 2:2  Cracovia_herb 2009-11-04 Cracovia - Cracovia (ME) 1:2  Polonia Warszawa (ME) 2009-11-08 Cracovia (ME) - Polonia Warszawa (ME) 1:2  Piast Gliwice (ME) 2009-11-15 Piast Gliwice (ME) - Cracovia (ME) 4:3  Wisła Kraków (ME) 2009-11-23 Cracovia (ME) - Wisła Kraków (ME) 1:0  Cracovia_herb 2010 Trening Noworoczny  Kmita Zabierzów 2010-01-20 Cracovia (ME) - Kmita Zabierzów 2:4  LKS Śledziejowice 2010-01-27 Cracovia (ME) - LKS Śledziejowice 4:2  Karpaty Krosno 2010-01-30 Cracovia (ME) - Karpaty Krosno 0:1  Bocheński Bochnia 2010-02-03 Cracovia (ME) - Bocheński Bochnia 2:3  MZKS Alwernia 2010-02-06 Cracovia (ME) - MZKS Alwernia 4:3  Karpaty Siepraw 2010-02-10 Cracovia (ME) - Karpaty Siepraw 7:2  Okocimski Brzesko 2010-02-14 Cracovia (ME) - Okocimski Brzesko 3:2  Korona Kielce (ME) 2010-02-20 Cracovia (ME) - Korona Kielce (ME) 1:0  Sparta Kazimierza Wielka 2010-03-03 Cracovia (ME) - Sparta Kazimierza Wielka 1:2  Arka Gdynia (ME) 2010-03-21 Cracovia (ME) - Arka Gdynia (ME) 2:1  Korona Kielce (ME) 2010-03-25 Korona Kielce (ME) - Cracovia (ME) 2:3  Ruch Chorzów (ME) 2010-03-29 Ruch Chorzów (ME) - Cracovia (ME) 1:1  Jagiellonia Białystok (ME) 2010-04-01 Jagiellonia Białystok (ME) - Cracovia (ME) 2:1  Cracovia_herb 2010-04-15 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Zagłębie Lubin (ME) 2010-04-20 Cracovia (ME) - Zagłębie Lubin (ME) 1:0  Polonia Bytom (ME) 2010-04-25 Cracovia (ME) - Polonia Bytom (ME) 2:3  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2010-04-28 Odra Wodzisław Śląski (ME) - Cracovia (ME) 1:0  GKS Bełchatów (ME) 2010-05-01 Cracovia (ME) - GKS Bełchatów (ME) 2:0  Polonia Warszawa (ME) 2010-05-08 Polonia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 2:1  Lech Poznań (ME) 2010-05-12 Cracovia (ME) - Lech Poznań (ME) 0:3  Wisła Kraków (ME) 2010-05-23 Wisła Kraków (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Piast Gliwice (ME) 2010-05-26 Cracovia (ME) - Piast Gliwice (ME) 1:0  Legia Warszawa (ME) 2010-05-30 Legia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 1:1