4-4-2

2009-07-11 Cracovia - Bruk-Bet Nieciecza 2:0

"Sparing: Okocimski - Cracovia 1:1 (0:0)." -

Sparing: Okocimski - Cracovia 1:1 (0:0).

W meczu sparingowym rozegranym w Brzesku Cracovia zremisował 1:1 z drugoligowym Okocimskim.

W kadrze na mecz z drugoligowym Okocimskim Brzesko znaleźli się głównie młodzi piłkarze z Młodej Ekstraklasy wspieranie przez kilku doświadczonych zawodników, m.in. Arkadiusza Barana, Michała Karwana i Przemysława Kuliga.

Cracovia od początku narzuciła bardzo duże tempo i osiągnęła znaczną przewagę, stworzyła kilka sytuacji bramkowych, ale żadna z nich nie zakończyła się skutecznym strzałem. W miarę upływu czasu mecz się wyrównywał, ale gospodarze do przerwy praktycznie nie zagrażali bramce Cracovii.

Po przerwie piłkarze Okocimskiego częściej niż w pierwszych 45 minutach decydowali się na szybkie kontry i jedna z nich - w 72 minucie zakończyła się celnym strzałem Kisiela. W końcówce Cracovia ambitnie dążyła do wyrównania. Tuż przed końcem meczu w polu karnym faulowany był Bartłomiej Dudzic, a rzut karny pewnie wykorzystał Karol Kostrubała.

- Spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie. Obie drużyny przeprowadziły kilka bardzo ładnych akcji. Na pewno jest to zasłużony remis - ocenia spotkanie trener Cracovii Artur Płatek.

Ciekawostką jest to, że w pierwszej połowie na pozycji stopera w parze z Michałem Karwanem wystąpił kapitan Cracovii Arkadiusz Baran. - To może być dla nas jakaś alternatywa. Kiedyś przez przypadek postawiliśmy Arka na treningu na stoperze i bardzo dobrze się spisał. Dzisiaj w pierwszej połowie grał jako środkowy obrońca i bardzo dobrze dyrygował blokiem obronnym. W drugiej połowie wrócił już na swoją nominalną pozycję i grał jako defensywny pomocnik. Szukamy po prostu najlepszych rozwiązań - tłumaczy trener Płatek.

W meczu testowany był nigeryjski napastnik Charles Uchenna Nwaogu grający przez ostatnie dwa sezony w Odrze Opole i Zniczu Pruszków. - Jest to młody zawodnik, 19-latek i testowaliśmy go bardziej pod kątem Młodej Ekstraklasy. Znam tego chłopaka chyba od czterech lat, bo od kilku lat jest w Polsce. To szybki zawodnik, ale widać, że długo nie był w treningu. Nie zagrał dzisiaj rewelacyjnie, ale jest to piłkarz o dużym potencjale szczególnie szybkościowym. Będziemy mu się przyglądać. Nie jest jeszcze przesądzone czy z nami zostanie - mówi trener Cracovii.
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 11 lipca 2009 [1]

"Odkryciem Konrad Cebula" -

Odkryciem Konrad Cebula

W drugim sparingu grali głównie piłkarze z Młodej Ekstraklasy, wspierani przez kilku doświadczonych zawodników, m.in. Barana, Karwana i Kuliga.

Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Na początku Cracovia narzuciła duże tempo, miała przewagę, kilka sytuacji bramkowych. Po przerwie piłkarze Okocimskiego częściej atakowali. W72 min zdobyli gola po strzale Kisiela, chwilę później po uderzeniu Ogara piłka trafiła w poprzeczkę. Tuż przed końcem meczu w polu karnym faulowany był Dudzic, a "11" wykorzystał Kostrubała.

W Cracovii testowany był 19-letni nigeryjski napastnik Charles Nwaogu, który ostatnio grał w Odrze Opole. Z Okocimskim roczny kontrakt podpisał 32-letni Daniel Policht.
AS
Źródło: Dziennik Polski 13 lipca 2009 [2]

"Liga Mistrzów musi poczekać" -
Polska - Gazeta Krakowska

Liga Mistrzów musi poczekać

W środę Cracovia dowie się, w której lidze zagra. Dwa sparingi: 2:0 z Bruk-Betem, 1:1 z Okocimskim. W sobotę "Pasy" rozegrały dwa sparingi. Mocniejszy skład pokonał w Krakowie Bruk-Bet Nieciecza 2:0, a słabszy zremisował w Brzesku z Okocimskim 1:1. - Czy wszystko było OK? Gdyby wszystko było OK, to gralibyśmy w Lidze Mistrzów - żartował opiekun "Pasów".
Przemysław Franczak
Źródło: Polska - Gazeta Krakowska lipca 2009 [3]

"Cracovia męczyła się z drugoligowcami" -
Gazeta Wyborcza

Cracovia męczyła się z drugoligowcami

Choć Cracovia nie zdominowała w sparingu beniaminka II ligi z Niecieczy, to wygrała. Nie potrafiła za to pokonać Okocimskiego Brzesko. - Stać nas na dużo lepszą grę - przyznał pomocnik Paweł Sasin

Nigeryjczyk na testach

W Brzesku rywalem Cracovii był Okocimski, który w II lidze utrzymał się po barażach. Goście mogli prowadzić już po 10 min, lecz dośrodkowań nie wykorzystali Charles Nwaogu (testowany 19-letni napastnik Odry Opole) i Jakub Kaszuba. Gospodarzy czyhali na kontry, które jednak kończyły się przed linią pola karnego.

Pod koniec pierwszej części Cracovia zamknęła rywali na ich połowie, ale okazje seryjnie marnowali napastnicy lub dobrze bronił Jarosław Palej.

Trener Płatek w przerwie dokonał kilku zmian, które wniosły do zespołu nowe siły. W 53. min Arkadiusz Baran doskonale prostopadle podał do Bartłomieja Dudzica, który nie umiał przerzucić piłki nad bramkarzem.

Kolejne kontry Okocimskiego stawały się coraz śmielsze, a obrona krakowian nie ustrzegła się błędów. W 70. min jedną z nich wykończył Maciej Kisiel. 10 min później Tomasz Ogar z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Ta sytuacja otrzeźwiła krakowian. Wyrównującego gola po faulu na Dudzicu z rzutu karnego strzelił Karol Kostubała.

Wynik jest sprawiedliwy, co nie przynosi chluby Cracovii. Trener Płatek uważa jednak, że mecz stał na dobrym poziomie. - Pomimo okresu przygotowawczego, w jakim są zawodnicy, byłem pod wrażeniem zwłaszcza szybkości, w jakiej się mecz toczył - dodał Płatek.
Artur Gac
Źródło: Gazeta Wyborcza 13 lipca 2009 [4]

Zadaniem trenera

Artur Płatek, Cracovia:

- W zwycięskim meczu z Bruk-Betem pokazaliśmy kilka niezłych akcji, ale były też błędy w grze obronnej, za mało było dograń w pole karne, strzałów, za mało bramek. Nie będę porównywał gry Witkowskiego i Grzegorzewskiego po jednym sparingu. Pozytywnie oceniam występ Cebuli, widać, że to gracz niekonwencjonalny, potrafi dobrze dograć piłkę, nie boi się strzelać. Zostaje z nami. Okazuje się, że wypożyczenia do innych klubów to dobra droga dla młodych piłkarzy, którzy grając nabierają doświadczenia. W Brzesku mecz był ciekawy, rozgrywany w dobrym tempie. Próbujemy Barana na stoperze, bo to może być dla nas jakaś alternatywa. W pierwszej połowie grał jako środkowy obrońca i bardzo dobrze dyrygował blokiem obronnym. W drugiej połowie wrócił już na swoją nominalną pozycję i grał jako defensywny pomocnik. Testujemy Nigeryjczyka Nwaogu bardziej pod kątem Młodej Ekstraklasy. Będziemy mu się przyglądać. Nie jest jeszcze przesądzone czy z nami zostanie.

Mecze sezonu 2009/10

CF Monterrey 2009-07-05 CF Monterrey - Cracovia 2:0  Przebój Wolbrom 2009-07-08 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2009-07-11 Cracovia - Bruk-Bet Nieciecza 2:0  Okocimski Brzesko 2009-07-11 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:1  Hutnik Kraków 2009-07-15 Cracovia - Hutnik Kraków 5:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2009-07-15 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2009-07-18 Cracovia - Górnik Zabrze 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2009-07-18 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2009-07-22 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  GKS Katowice 2009-07-25 Cracovia - GKS Katowice 3:0  Śląsk Wrocław 2009-08-01 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Lechia Gdańsk 2009-08-07 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:6  Legia Warszawa 2009-08-15 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2009-08-23 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2009-08-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Śląsk Wrocław 2009-09-05 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Arka Gdynia 2009-09-12 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Ruch Chorzów 2009-09-19 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Piast Kobylin 2009-09-23 Piast Kobylin - Cracovia 1:1 k.2:4  Jagiellonia Białystok 2009-09-26 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2009-10-02 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2009-10-10 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Polonia Bytom 2009-10-17 Cracovia - Polonia Bytom 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2009-10-25 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2009-10-30 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:1  Cracovia_herb 2009-11-04 Cracovia - Cracovia (ME) 1:2  Polonia Warszawa 2009-11-07 Polonia Warszawa - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2009-11-14 Ruch Chorzów - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2009-11-22 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2009-11-25 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2009-11-28 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Śląsk Wrocław 2009-12-05 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Lechia Gdańsk 2009-12-12 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2010 Trening Noworoczny  Polonia Bytom 2010-01-20 Polonia Bytom - Cracovia 3:0  Zagłębie Sosnowiec 2010-01-30 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 0:6  Resovia Rzeszów 2010-02-03 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3  FK Chimki 2010-02-10 Cracovia - FK Chimki 0:0  Slovan Liberec 2010-02-13 Cracovia - Slovan Liberec 2:0  Skonto Ryga 2010-02-14 Skonto Ryga - Cracovia 1:0  Dynamo Kijów U-21 2010-02-19 Dynamo Kijów U-21 - Cracovia 1:0  Urał Jekaterynburg 2010-02-20 Urał Jekaterynburg - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2010-02-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  GKS Katowice 2010-02-27 Cracovia - GKS Katowice 4:0  Lech Poznań 2010-03-06 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Korona Kielce 2010-03-13 Cracovia - Korona Kielce 3:0  Arka Gdynia 2010-03-19 Arka Gdynia - Cracovia 2:0  Ruch Chorzów 2010-03-27 Cracovia - Ruch Chorzów 1:4  Jagiellonia Białystok 2010-04-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Zagłębie Lubin 2010-04-09 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 2010-04-15 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Zagłębie Sosnowiec 2010-04-15 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1  Polonia Bytom 2010-04-24 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2010-04-27 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  GKS Bełchatów 2010-04-30 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 3:0  Polonia Warszawa 2010-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 1:2  Wisła Kraków 2010-05-11 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Piast Gliwice 2010-05-15 Piast Gliwice - Cracovia 0:1