2009-01-24 Cracovia - Górnik Wieliczka 4:1: Różnice pomiędzy wersjami

m
Linia 44: Linia 44:
'''4:0''' - [[Michał Karwan]] bardzo skutecznie dośrodkował do nie pilnowanego [[Bartosz Ślusarski|Bartosza Ślusarskiego]], który wpakował piłkę głową do bramki.<br>
'''4:1''' - [[Piotr Gruszka|Gruszka]] z rzutu karnego dobrze przymierzył i mocno strzelił w środek bramki nie dając szans [[Marcin Cabaj|Cabajowi]].
===Opis meczu===
====Cracovia już strzela - Interia.pl 24.01.2009====
Cracovia rozpoczęła zimowe sparingi od wysokiego "C"! Piłkarze "Pasów" w swoim pierwszym meczu kontrolnym wysoko pokonali drugoligowego Górnika Wieliczka 4:1! Dwie bramki zdobył młody Jakub Kaszuba, po jednej dołożyli Marek Wasiluk i "debiutant" Bartosz Ślusarski.
W pierwszej połowie drużyna Cracovii złożona w głównej mierze z zawodników rezerwowych i występujących w Młodej Ekstraklasie długo męczyła się z niżej notowanym Górnikiem. Podopieczni Artura Płatka kontrolowali grę, stwarzali sobie sytuacje, lecz nie mogli pokonać Sotnickiego. Worek z bramkami rozwiązał się jednak pod koniec pierwszej części gry. W odstępie minuty dwa trafienia na swoim koncie zapisał Kaszuba. Pierwszy gol to prawdziwy majstersztyk - napastnik uderzył z 40 metrów, wykorzystując złe ustawienie golkipera gości, a piłka wpadła w same "widły" jego bramki. Chwilę po tym, wystawiony na listę transferową zawodnik strzelił drugiego gola, wykorzystując dobre podanie Witkowskiego.
Po zmianie stron, na boisko wybiegła inna jedenastka Cracovii, zbliżona do podstawowego składu. I również padły bramki.
Na 3:0 podwyższył Marek Wasiluk, kierując głową piłkę do siatki po centrze Moskały. Czwarty gol, to debiutanckie trafienie w "Pasach" Bartosza Ślusarskiego, który został obsłużony dośrodkowaniem przez Michała Karwana.
Honorową bramkę dla wieliczan zdobył... były zawodnik Cracovii - Piotr Gruszka. Pomocnik Górnika mocnym strzałem z rzutu karnego nie dał szans Marcinowi Cabajowi.
W Cracovii nie wystąpiło dwóch nowy zawodników - Maciej Murawski dostał wolne od trenera, natomiast Mariusz Sacha jest lekko kontuzjowany. Artur Płatek zwolnił też z udziału w dzisiejszym meczu Sławomira Olszewskiego, Krzysztofa Radwańskiego, Arkadiusza Barana, Pawła Nowaka, Dariusza Pawlusińskiego i Karola Kostrubałę, którzy wezmą udział w turnieju halowym z okazji 100-lecie JKS Jarosław.
Mimo zwycięstwa swojej drużyny, trener Cracovii nie był do końca zachwycony poziomem gry.
- Ciężkie konie biegały po boisku i to było widać. Mogę być zadowolony z pierwszej połowy. Młodzież stworzyła sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki, a wykorzystała dwie i to po bardzo ładnych akcjach. Klepnęli to, co ćwiczyliśmy na treningach. Po przerwie tego zabrakło - przyznał szkoleniowiec.

4-4-2

Widzów: ok. 200 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 200.

Jak padły bramki

1:0 - Kaszuba po krótkim rajdzie z piłką na ok. 20 metrze postanowił oddać strzał na bramkę. Jego uderzenie zaskoczyło bramkarza, który wyszedł z bramki i został przelobowany.
2:0 - Kamil Witkowski po bardzo ładnym i efektownym przejściu kilku zawodników Górnika wrzucił piłkę na ok. 4-5 metr, a Kaszubie nie pozostało nic innego, jak tylko wepchnąć futbolówkę do "siatki".
3:0 - Moskała wykonując rzut wolny z ok. 30 metrów, wrzucił piłkę w środek pola karnego, gdzie Marek Wasiluk lekko ją trącił, a ta wpadła do bramki.
4:0 - Michał Karwan bardzo skutecznie dośrodkował do nie pilnowanego Bartosza Ślusarskiego, który wpakował piłkę głową do bramki.
4:1 - Gruszka z rzutu karnego dobrze przymierzył i mocno strzelił w środek bramki nie dając szans Cabajowi.