4-4-2
Mecz następnego dnia:

2009-01-25 Cracovia (ME) - Bruk-Bet Nieciecza 3:2

Jak padły bramki

1:0 - Kaszuba po krótkim rajdzie z piłką na ok. 20 metrze postanowił oddać strzał na bramkę. Jego uderzenie zaskoczyło bramkarza, który wyszedł z bramki i został przelobowany.
2:0 - Kamil Witkowski po bardzo ładnym i efektownym przejściu kilku zawodników Górnika wrzucił piłkę na ok. 4-5 metr, a Kaszubie nie pozostało nic innego, jak tylko wepchnąć futbolówkę do "siatki".
3:0 - Moskała wykonując rzut wolny z ok. 30 metrów, wrzucił piłkę w środek pola karnego, gdzie Marek Wasiluk lekko ją trącił, a ta wpadła do bramki.
4:0 - Michał Karwan bardzo skutecznie dośrodkował do nie pilnowanego Bartosza Ślusarskiego, który wpakował piłkę głową do bramki.
4:1 - Gruszka z rzutu karnego dobrze przymierzył i mocno strzelił w środek bramki nie dając szans Cabajowi.

Interia.pl

Cracovia już strzela

Cracovia rozpoczęła zimowe sparingi od wysokiego "C"! Piłkarze "Pasów" w swoim pierwszym meczu kontrolnym wysoko pokonali drugoligowego Górnika Wieliczka 4:1! Dwie bramki zdobył młody Jakub Kaszuba, po jednej dołożyli Marek Wasiluk i "debiutant" Bartosz Ślusarski.

W pierwszej połowie drużyna Cracovii złożona w głównej mierze z zawodników rezerwowych i występujących w Młodej Ekstraklasie długo męczyła się z niżej notowanym Górnikiem. Podopieczni Artura Płatka kontrolowali grę, stwarzali sobie sytuacje, lecz nie mogli pokonać Sotnickiego. Worek z bramkami rozwiązał się jednak pod koniec pierwszej części gry. W odstępie minuty dwa trafienia na swoim koncie zapisał Kaszuba. Pierwszy gol to prawdziwy majstersztyk - napastnik uderzył z 40 metrów, wykorzystując złe ustawienie golkipera gości, a piłka wpadła w same "widły" jego bramki. Chwilę po tym, wystawiony na listę transferową zawodnik strzelił drugiego gola, wykorzystując dobre podanie Witkowskiego.

Po zmianie stron, na boisko wybiegła inna jedenastka Cracovii, zbliżona do podstawowego składu. I również padły bramki.

Na 3:0 podwyższył Marek Wasiluk, kierując głową piłkę do siatki po centrze Moskały. Czwarty gol, to debiutanckie trafienie w "Pasach" Bartosza Ślusarskiego, który został obsłużony dośrodkowaniem przez Michała Karwana.

Honorową bramkę dla wieliczan zdobył... były zawodnik Cracovii - Piotr Gruszka. Pomocnik Górnika mocnym strzałem z rzutu karnego nie dał szans Marcinowi Cabajowi.

W Cracovii nie wystąpiło dwóch nowy zawodników - Maciej Murawski dostał wolne od trenera, natomiast Mariusz Sacha jest lekko kontuzjowany. Artur Płatek zwolnił też z udziału w dzisiejszym meczu Sławomira Olszewskiego, Krzysztofa Radwańskiego, Arkadiusza Barana, Pawła Nowaka, Dariusza Pawlusińskiego i Karola Kostrubałę, którzy wezmą udział w turnieju halowym z okazji 100-lecie JKS Jarosław.

Mimo zwycięstwa swojej drużyny, trener Cracovii nie był do końca zachwycony poziomem gry.

- Ciężkie konie biegały po boisku i to było widać. Mogę być zadowolony z pierwszej połowy. Młodzież stworzyła sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki, a wykorzystała dwie i to po bardzo ładnych akcjach. Klepnęli to, co ćwiczyliśmy na treningach. Po przerwie tego zabrakło - przyznał szkoleniowiec.

Źródło: Interia.pl [1]

W meczu z drugoligowym Górnikiem Wieliczka trener Artur Płatek wystawił dwie jedenastki, które rozegrały po 45 minut. Z uwagi na kontuzje (Murawski, Sacha i Tupalski) oraz udział 6 piłkarzy (Baran, Kostrubała, Nowak, Olszewski, Pawlusiński, Radwański) w turnieju z okazji 100-lecia JKS Jarosław trener Cracovii sięgnął po zawodników z Młodej Ekstraklasy.

I o dziwo, szkoleniowiec Pasów bardziej był zadowolony z postawy młodzieży, która stanowiła trzon zespołu grającego w pierwszej połowie. - Jeśli popatrzymy na nazwiska i ilość rozegranych meczów to skład w drugiej połowie był na pewno dużo lepszy, ale nie było tego widać na boisku. Młodzi rozegrali kilka fajnych akcji i dlatego nie zamykam przed nikim drogi do pierwszej drużyny - mówił po meczu trener Artur Płatek.

Od pierwszych minut Cracovia posiadała wyraźną przewagę, ale ciekawe akcje kończone strzałami Witkowskiego, Kaszuby czy Klicha długo nie zmieniały wyniku spotkania. Dopiero dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Jakub Kaszuba w ciągu kilkudziesięciu sekund dwa razy znalazł drogę do siatki rywala.

Szczególnie pierwsza bramka była znamienitej urody. Jakub Kaszuba dostrzegł, że bramkarz Górnika nieco wyszedł z bramki i zaskakującym strzałem z ponad 30 metrów wpakował piłkę w samo okienko! - Chyba strzeliłem tego gola ze złości, bo byłem bardzo zły na siebie, że wcześniej poślizgnąłem się i nie wykorzystałem znakomitej okazji do zdobycia gola - mówił szczęśliwy strzelec.

Kibice, którzy w liczbie blisko 500 przyszli na Wielicką, jeszcze nie zdążyli wymienić radosnych uwag po przepięknym golu, gdy Kaszuba drugi raz trafił do siatki. Tym razem strzałem z trzech metrów zakończył świetną indywidualną akcję Kamila Witkowskiego i do przerwy Cracovia prowadziła 2:0.

Zdobyte przez Jakuba Kaszubę bramki, podobnie jak nie wykorzystana sytuacja nie uszły uwagi trenera. - Tak jak zaprezentował się nieźle przy dwóch bramkach, tak wcześniej przy 200 albo 300 procentowej sytuacji zachował się fatalnie. Ale strzelił dwie bramki i ja się z tego cieszę. Jest to waleczny chłopak. - mówił trener Płatek, i zaraz dodał. - Inni młodzi zawodnicy też nieźle się zaprezentowali.

W drugiej połowie w drużynie Cracovii zagrała już zupełnie inna drużyna oparta na doświadczonych zawodnikach Cracovii i czterech piłkarzach (Misan, Murawski, Sasin i Ślusarski), którzy zimą przyszli do Cracovii.

Zdecydowanie większe doświadczenie i indywidualne umiejętności piłkarzy Cracovii sprawiły, że mecz był jednostronny. Trener Płatek nie był jednak zadowolony. - Nie jestem zadowolony ponieważ chyba tylko o dwóch akcjach można powiedzieć, że były to akcje przemyślane, a reszta to była taka wielka improwizacja - oceniał grę zespołu trener Płatek podkreślając szczególnie brak zgrania nowych piłkarzy z resztą zespołu.

W 53 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Tomasza Moskałę, do piłki doszedł Marek Wasiluk i przedłużył strzał "Moskita" czym całkowicie zaskoczył bramkarza Górnika. 3:0 dla Cracovii.

W 73 minucie pierwszego gola w Cracovii, strzałem głową z dwóch metrów zdobył Bartosz Ślusarski. Ale nie ten gol, a poprzedzająca go akcja Michała Karwana była - obok pierwszego gola Kaszuby - ozdobą tego spotkania.

Stoper Cracovii, niczym rasowy skrzydłowy przedarł się lewą stroną boiska i spod linii końcowej posłał idealną piłkę w pole bramkowe wprost na głowę Ślusarskiego. - Dostałem bardzo ładną piłkę i uderzyłem głową. Bardzo ucieszyła mnie ta bramka. Bramki zawsze cieszą, a to dodatkowo mój pierwszy gol w Cracovii. - cieszył się były snajper West Bromwich Albion, ale zaraz dodał. - Od napastnika wymaga się strzelania bramek, ale gdybym dzisiaj nie strzelił to przecież też nic by się nie stało. Dzisiaj strzeliłem, ale... "jedna jaskółka wiosny nie czyni". - dodał skromnie.

Z postawy Ślusarskiego zadowolony był trener Płatek. - Bartosz strzelił ładną bramkę głową, w swoim stylu. W dwóch innych sytuacjach bardzo dobrze zgrał piłkę i gdyby koledzy zachowali się lepiej to mogło być coś z tych akcji - mówił szkoleniowiec Cracovii i podkreślał, że w grze napastnika widać było duże obciążenia treningowe jakim został poddany w minionym tygodniu.

Trener komplementował nie tylko strzelca czwartego gola, ale również asystenta, Michała Karwana, który był najpewniejszym ogniwem obrony Cracovii. - Michał zagrał bardzo dobre zawody, jest to chłopak na którego zawsze mogę liczyć. Ma duże szanse, żeby wygrać rywalizację i grać w pierwszym składzie - oceniał trener.

Pięć minut przed końcem meczu Cracovia straciła bramkę, co bardzo poirytowało trenera Płatka. - Takich bramek nie możemy tracić - mówił trener komentując sytuację w której Przemysław Kulig faulował w polu karnym napastnika rywali, a jedenastkę wykorzystał Piotr Gruszka ustalając wynik meczu na 4:1 dla Cracovii.

Był to pierwszy z serii czterech sparingów jakie Cracovia rozegra przed wyjazdem na obóz do Hiszpanii. - Wejdziemy w następny tydzień, który na pewno będzie kryzysowy. Zagramy sparing w środę (o 17 z Przebojem Wolbrom) i dwa sparingi w sobotę. Na pewno pojawienie się starych krakusów [sześciu zawodników, którzy grali w Jarosławiu - przyp. Crac] sprawi, że nasze akcje nabiorą rozmachu szczególnie jeśli chodzi o akcje oskrzydlające - twierdzi trener Artur Płatek.

Crac

Źródło: TerazPasy.pl [2]

Dwa trafienia Jakuba Kaszuby, pierwszy gol Bartosza Ślusarskiego

W Cracovii zabrakło sześciu graczy (Barana, P. Nowaka, Pawlusińskiego, Radwańskiego, Olszewskiego, Kostrubały), którzy za zgodą Płatka pojechali na turniej halowy do Jarosławia z okazji 100-lecia macierzystego klubu Barana JKS. Brakowało kontuzjowanych Tupalskiego, Sachy (wznawiają treningi), nie grał Murawski, który po ciężkich treningach ma lekki obrzęk kolana.

Do przerwy młodzież Cracovii uzupełniona Szeligą i Witkowskim, zaprezentowała się bardzo korzystnie, podyktowała mocne tempo. Sporo było ciekawych akcji, "Pasy" wypracowały kilka pozycji bramkowych, trzy zostały zmarnowane (Kaszuba - nie trafił do pustej bramki, Witkowski, Dudzic). Potem Kaszuba pokazał, że ma snajperski instynkt. Najpierw, widząc, iż Sotnicki stoi na 8 metrze, precyzyjnym lobem posłał piłkę pod poprzeczkę, minutę później, po centrze Witkowskiego, dostawił nogę na 5 metrze i było 2-0.

W drugiej połowie mocniejszy zespół Cracovii też strzelił dwa gole, ale w grze za dużo było niedokładności, brakowało płynności akcji. W 52 min po wrzutce Moskały Wasiluk z bliska posłał piłkę do siatki, a w 72 min swoją pierwszą bramkę dla "Pasów" zdobył głową Ślusarski po dokładnym dośrodkowaniu Karwana. Goście walczyli do końca ambitnie o jak najkorzystniejszy wynik, w 84 min Kulig, w niegroźnej sytuacji faulował w polu karnym Leśniowskiego i Gruszka z "jedenastki" ustalił wynik meczu.

Trudno po jednym sparingu wystawiać oceny zawodnikom. Widać, że oba zespoły są w trakcie ciężkiego treningu ("Pasy" ostro trenują na swoich obiektach, Górnik przyjechał z obozu w Zawoi), graczom brakowało szybkości, świeżości. Miłym zaskoczeniem jest dobra gra graczy Cracovii występujących w ME, czyżby chcieli udowodnić trenerowi Płatkowi, że nie są gorsi od niektórych zakupionych graczy? Słowa uznania należą się Kaszubie, Klichowi, całemu blokowi defensywnemu. Z pozyskanych przez "Pasy" graczy najwyżej trzeba ocenić Ślusarskiego, choć sam piłkarz nie do końca był zadowolony ze swojej gry.

Andrzej Stanowski

Źródło: Dziennik Polski

Gazeta Wyborcza

Bartosz Ślusarski już trafia

W pierwszym sparingu przed sezonem Cracovia wyraźnie pokonała trzecioligowy Górnik Wieliczka 4:1. Największe brawa od kibiców zebrał Bartosz Ślusarski - za pierwszą bramkę po powrocie z Anglii.

Do przerwy wydarzeniem był jednak przepiękny gol Jakuba Kaszuby, który uderzył z 30 metrów, a pika wylądowała w okienku bramki Waldemara Sotnickiego. Za moment młody napastnik wykorzystał podanie Kamila Witkowskiego i wślizgiem zaliczył drugie trafienie. Tym samym zrehabilitował się za dwie okazje zmarnowane w pierwszych minutach sparingu. Najpierw nie trafił z kilku metrów do pustej bramki, a potem fatalnie przyjął piłkę.

- Strzeliłem gola ze złości. Przy pierwszej sytuacji poślizgnąłem się na śliskiej murawie. Absolutnie nie składam broni i zrobię wszystko, by powrócić do pierwszego składu - zapewniał piłkarz.

Wypożyczeniem Kaszuby zainteresowane były kluby z zaplecza ekstraklasy - Stal Stalowa Wola, Motor Lublin i Tur Turek. - Z każdego otrzymałem po jednym telefonie i zapadła cisza. Kluby z pierwszej ligi są w ciężkiej sytuacji finansowej i decyzję o zmianie klubu trzeba mocno przemyśleć - mówi Kaszuba.

Napastnika nie ma w kadrze na obóz do Hiszpanii, ale Artur Płatek, trener Cracovii, jeszcze niczego nie przesądza: - Nie wykluczam możliwości dokooptowania Jakuba w miejsce innego piłkarza.

W pierwszej połowie Płatek wystawił skład z Młodej Ekstraklasy i był bardzo zadowolony z gry, a przede wszystkim z tempa prowadzonych akcji. Narzekał za to na doświadczonych piłkarzy, którzy wyszli po zmianie stron. - Ciężkie konie biegały po boisku, widoczny był brak zgrania. Podobały mi się może ze dwie akcje z lewej strony, reszta to była improwizacja - ocenił Płatek.

Kwadrans przed końcem akcję meczu przeprowadził Michał Karwan. Stoper pokazał niespotykaną wcześniej szybkość. Lewą stroną przebiegł niemal całe boisko, minął dwóch rywali i precyzyjnie zacentrował na głowę Ślusarskiego. - Bardzo się cieszę z gola, nie jestem przesądny i gdybym nie trafił, nic by się nie stało - stwierdził były napastnik West Bromwich Albion.

Ślusarski nie lubi grać na sztucznej nawierzchni. Podkreślił za to dobrą atmosferę panującą w szatni Cracovii. - W Anglii nie zawsze rozumiałem dowcipy lub zaistniałą sytuację. Tutaj nie mam wrogów, choć różnie wcześniej w Polsce bywało - zdradził 27-letni napastnik.

Górnik przyjechał na sparing prosto z obozu w Zawoi. - Trochę było żal patrzeć na chłopców, bo wcześniej wykonali ciężką pracę. Zieloną trawę to widzieliśmy tylko na playstation i DVD - żartował Robert Kasperczyk, trener wieliczan.

Honorowego gola zdobył Piotr Gruszka, który wykorzystał rzut karny za faul Przemysława Kuliga na Mateuszu Leśniowskim. - Do takich sytuacji nie może dochodzić, nasza gra wyglądała blado - pieklił się Płatek.

Spotkanie z boku obserwował Maciej Murawski. Pod wpływem ciężkich treningów posłuszeństwa odmówiło operowane kilka miesięcy wcześniej kolano. W poniedziałek obrońca ma być gotowy do zajęć. Nie wystąpili kontuzjowani Łukasz Tupalski i Mariusz Sacha. Zabrakło też Arkadiusza Barana i pięciu jego kolegów grających w halowym turnieju w Jarosławiu.

Waldemar Kordyl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Oczekiwany debiut czterech muszkieterów

Z sześciu nowych twarzy, jakie Cracovia pozyskała w tym okienku transferowym, 4 zaprezentowały się na sztucznym boisku przy ul. Wielickiej.

Bartosz Ślusarski, Łukasz Mierzejewski, Damian Misan i Paweł Sasin zagrali 45 minut. Maciej Murawski oglądał spotkanie z boku (był przeciążony po treningach, lekko spuchło mu kolano), a Mariusz Sacha uległ drobnej kontuzji.

On, jak również Łukasz Tupalski, którego zabrakło, rozpoczną treningi dzisiaj. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z szóstki zawodników, którzy wybrali się do Jarosławia na turniej z okazji 100-lecia JKS. Zabrakło Barana, Pawlusińskiego, Radwańskiego, Kostrubały, Nowaka i Olszewskiego. Notabene ten team, wzmocniony zawodnikami Ruchu Chorzów, wygrał jarosławską imprezę.

Do przerwy mecz miał wyrównany charakter, a na uwagę zasługuje zwłaszcza bramka Kaszuby zdobyta po strzale z 30 m w okienko. Ten zawodnik zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenie, gdy zmarnował znakomitą okazję. Po chwili wykończył ładną akcję Witkowskiego.

Po przerwie wyjadacze z "Pasów" grali mniej dynamicznie od młodzieży, ale dominowali. Wasiluk przedłużył strzał z wolnego w wykonaniu Moskały, a Ślusarski wykorzystał głową idealne podanie od Karwana, który zrobił akcję meczu - szarżując lewym skrzydłem.

Goście honorową bramkę zdobyli po rzucie karnym. Bezsensowny faul na Leśniowskim popełnił Kulig, a jedenastkę udanie wykonał Gruszka. - Jestem zadowolony po tym sparingu - stwierdził trener Cracovii Artur Płatek. - Ale do gry mam pewne zastrzeżenia. Młodzież zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, kilka razy udało się jej to, co ćwiczymy na treningach. Kaszuba w kadrze I zespołu? Kadra jest płynna, ktoś może z niej wypaść, a ktoś wskoczyć. Kaszuba ma szansę, ale jednej doskonałej sytuacji nie wykorzystał. Po przerwie nie graliśmy tak, jak bym tego oczekiwał od tak doświadczonych zawodników. Trzeba oceniać ich inaczej niż młodzież. Wyglądało to, jakby po boisku biegały "ciężkie konie".

Źródło: Gazeta Krakowska

Artur Płatek, trener Cracovii:

-Jesteśmy w okresie ciężkich treningów, dlatego widać było, że „konie" ciężko biegają po boisku. Zadowolony jestem z postawy młodej drużyny w pierwszej połowie, skonstruowała kilka ciekawych akcji. Gra zespołu występującego w 2. połowie nie zadowoliła mnie. Brakowało akcji oskrzydlających, płynności w akcjach, widać było brak zgrania, bo na boisku było 4 nowych graczy. Cieszy pierwsza bramka Ślusarskiego, który miał jeszcze kilka dobrych zagrań. Czy przekonały mnie dwie bramki Kaszuby? Podałem 26 nazwisk podstawowej kadry, ale nie jest ona zamknięta. Dzisiejszy sparing pokazuje, że rywalizacja będzie trwać aż do wyjazdu do Hiszpanii.

Robert Kasperczyk, trener Górnika:

- Przyjechaliśmy na ten mecz wprost z obozu w Zawoi. Wynik nie może cieszyć, ale z postawy chłopców jestem zadowolony. Włożyli w sparing dużo serca. Pozytywnie oceniam występ pozyskanego z Cracovii Jelenia, do naszego zespołu powrócił z wypożyczenia Miękina i też wypadł dobrze. Nie grał kontuzjowany Wacek, ale jego uraz nie jest groźny.

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2008/09

Okocimski Brzesko 2008-06-17 Okocimski Brzesko - Cracovia 3:2  Szachtior Soligorsk 2008-06-21 Cracovia - Szachtior Soligorsk 1:2  Kmita Zabierzów 2008-06-25 Kmita Zabierzów - Cracovia 0:1  Szachtior Soligorsk 2008-06-29 Szachtior Soligorsk - Cracovia 3:0  Hajduk Split 2008-07-02 Hajduk Split - Cracovia 2:0  NK Zadar 2008-07-06 NK Zadar - Cracovia 2:0  Varteks Varaždin 2008-07-08 Varteks Varaždin - Cracovia 3:1  MFK Ružomberok 2008-07-09 MFK Ružomberok - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-07-12 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:2  Arka Gdynia 2008-07-15 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2008-07-17 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Polonia Bytom 2008-07-26 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Śląsk Wrocław 2008-08-01 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Cracovia_herb 2008-08-06 Cracovia - Cracovia (ME) 4:1  Piast Gliwice 2008-08-09 Piast Gliwice - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008-08-12 Cracovia - Cracovia (ME) 0:3  ŁKS Łódź 2008-08-15 Cracovia - ŁKS Łódź 2:0  Lechia Gdańsk 2008-08-24 Lechia Gdańsk - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008-08-28 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Wisła Kraków 2008-08-31 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Piast Gliwice 2008-09-03 Piast Gliwice - Cracovia 1:2  Śląsk Wrocław 2008-09-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Ruch Chorzów 2008-09-12 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2008-09-19 Cracovia - Legia Warszawa 0:3  Górnik Łęczna 2008-09-23 Górnik Łęczna - Cracovia 2:3  Śląsk Wrocław 2008-09-28 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:1  Polonia Bytom 2008-10-03 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2008-10-09 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2008-10-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Polonia Warszawa 2008-10-17 Polonia Warszawa - Cracovia 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-10-25 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 0:0  ŁKS Łódź 2008-10-28 Cracovia - ŁKS Łódź 3:0  Jagiellonia Białystok 2008-11-02 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:0  GKS Bełchatów 2008-11-07 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 3:0  Arka Gdynia 2008-11-11 Cracovia - Arka Gdynia 0:0  Górnik Zabrze 2008-11-16 Górnik Zabrze - Cracovia 0:2  Śląsk Wrocław 2008-11-19 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2008-11-22 Cracovia - Lech Poznań 0:1  Wisła Kraków 2008-11-26 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Jagiellonia Białystok 2008-11-29 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  Arka Gdynia 2008-12-07 Arka Gdynia - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2009 Trening Noworoczny  Górnik Wieliczka 2009-01-24 Cracovia - Górnik Wieliczka 4:1  Przebój Wolbrom 2009-01-28 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:0  Stal Stalowa Wola 2009-01-31 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:2  Start Otwock 2009-01-31 Cracovia - Start Otwock 2:0  FC Timişoara 2009-02-04 FC Timişoara - Cracovia 2:1  Sparta Praga 2009-02-06 Sparta Praga - Cracovia 3:1  Górnik Łęczna 2009-02-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:5  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2009-02-14 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0  GKS Katowice 2009-02-18 Cracovia - GKS Katowice 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2009-02-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Piast Gliwice 2009-02-28 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  ŁKS Łódź 2009-03-06 ŁKS Łódź - Cracovia 4:3  Lechia Gdańsk 2009-03-14 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:1  Polonia Warszawa 2009-03-18 Polonia Warszawa - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2009-03-22 Wisła Kraków - Cracovia 4:1  MŠK Žilina 2009-03-28 MŠK Žilina - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2009-04-04 Cracovia - Ruch Chorzów 0:0  Polonia Warszawa 2009-04-07 Cracovia - Polonia Warszawa 2:2  Legia Warszawa 2009-04-11 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Śląsk Wrocław 2009-04-17 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2009-04-24 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2009-05-03 Cracovia - Polonia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2009-05-09 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 2:1  GKS Bełchatów 2009-05-16 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 1:0  Górnik Zabrze 2009-05-23 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2009-05-30 Lech Poznań - Cracovia 2:2  Widzew Łódź 2009-06-05 Widzew Łódź - Cracovia 1:2  JKS Jarosław 2009-06-06 JKS Jarosław - Cracovia 1:0