2011-11-25 Cracovia - Rubin Tiumen 1:6

Wersja z dnia 11:33, 17 lis 2019 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (drobne redakcyjne)

46:21 Voloshenko (Zhmayev)

10 min. 8 min.

Inny Świat...

Cracovia wyraźnie uległa Rosjanom na inaugurację półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego w Doniecku. Ambicja i zaangażowanie nie wystarczyły, aby zniwelować widoczna różnicę w umiejętnościach.

Cracovia rozpoczęła mecz od uważnej i wysuniętej do przodu defensywy. Dzięki temu udało się zniwelować rysującą się już od początku przewagę Rosjan w jeździe na łyżwach. Niestety nie udało się uniknąć fauli i najpierw Dulęba (w 4. minucie), a potem Rutkowski (7. minuta) powędrowali na ławkę kar. Pierwszą grę w osłabieniu udało się wybronić, jednak podczas drugiej gry w przewadze Rosjanie skutecznie rozegrali zamek i w zamieszaniu, po strzale z niebieskiej, Gusev wepchnął krążek do bramki z najbliższej odległości. Niestety na 9 sekund przed syrena kończącą pierwszą tercję Rosjanie strzelili bramkę na 0:2 i trzeba przyznać że uderzenie Vasilieva było najwyższej próby. Skrzydłowy czwartej formacji Rubina niczym baseballista trafił kijem w krążek i umieścił go w siatce obok zdezorientowanego "Radzika".

Druga tercja pomimo wciąż wyraźnej przewagi Rosjan na początku wyglądała znacznie lepiej, a kiedy w 8. minucie Leszek Laszkiewicz popisał się spektakularnym rajdem przez całe lodowisko i z klepy zapakował krążek obok zasłoniętego Sudnitsina zrobiło się nawet obiecująco. Jednak Rosjanie w zbyt wielu elementach górowali nad naszymi zawodnikami co pozwalało im wygrywać pojedynki indywidualne i tak padła bramka na 1:3, a potem na 1:4. Najpierw Zmahaev wygrał pojedynek bark w bark z Patrikiem Prokopem i zmieścił krążek w rogu bramki Rafała Radziszewskiego. Z kolei bramka na 1:4 padła w ostatniej minucie drugiej tercji. Stasyuk wygrał starcie bark w bark przy bandzie i świetnie dograł krążek do Voloshenki który trafił na pustaka.

W trzeciej części gry Rosjanie kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie i zwiększyli rozmiary zwycięstwa do 1:6. Piąta bramka padła w czasie kiedy w boksie kar przebywał Nick Sucharski, a wynik spotkania ustalił Voloshenko, który zaskoczył "Radzika" strzałem z zerowego kąta.

"Inny świat" - tak Gustaw Herling-Grudziński zatytułował swoje wspomnienia z pobytu w rosyjskim łagrze. Inny hokej tak o tym co prezentowali hokeiści Rubina Tiumien mówili po meczu zgodnie Damian Słaboń i trener Rudolf Rohaček. Cracovia wyraźnie uległa Rosjanom na inaugurację półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego w Doniecku. Ambicja i zaangażowanie nie wystarczyły, aby zniwelować widoczna różnicę w umiejętnościach. Trzeba jednak zaznaczyć, że na wynik miały też wpływ indywidualne błędy w obronie, które gracze lidera WHL bezwzględnie wykorzystali.

W sobotę przed drużyną Rudolfa Rohačka równie wymagający przeciwnik. Pasy od 17,30 (polskiego czasu) zagrają z gospodarzami drużyną Donbass Donieck. Ukraińcy w drugim piątkowym meczu pokonali Metalurga Lipawa 6:2.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]