Patryk Wajda

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Patryk Wajda
Patryk Wajda.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Patryk Wajda
Data urodzenia 20 maja 1988
Miejsce urodzenia Polska
Pozycja Obrońca
Wzrost 179 cm
Waga 72 kg
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia
Numer 20
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2006/07
2007/08
2008/09

W/G/A - wystepy/gole/asystyInformacje klubowe

PATRYK WAJDA ZAWODNIKIEM CIARKO PBS BANK SANOK 27.04.2012

Patryk Wajda po sześciu latach gry w Comarch Cracovii rozstał się z klubem. Od nowego sezonu reprezentacyjny obrońca będzie bronił barw mistrza Polski - Ciarko PBS Bank Sanok.

Od wielu tygodni prasa spekulowała się na temat tego, że Patryk Wajda opuści Comarch Cracovię i przeniesie się do ekipy aktualnego mistrza Polski. W piątek transfer stał się faktem.

- Tak, mogę to już potwierdzić: od nowego sezonu PLH będę grał w Sanoku. Z Ciarko podpisałem kontrakt na rok - przyznaje w rozmowie z cracovia.pl były już zawodnik Pasów.

Patryk Wajda grał w Cracovii w latach 2006-2012. W tym czasie wychowanek MMKS Podhale Nowy Targ zdobył z drużyną Pasów trzy mistrzostwa kraju (2008, 2009 i 2011), dwa srebrne medale (2010, 2012) oraz jeden brązowy krążek mistrzostw Polski (2007).

Dziękujemy Patryk za lata spędzone w Krakowie, dziękujemy za ogromny wkład w sukcesy Comarch Cracovii! Jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów w nowym zespole i... do zobaczenia!

Źródło: Cracovia.pl [1]

PATRYK WAJDA WRACA DO COMARCH CRACOVII! 26.11.2013

Obrońca reprezentacji Polski - Patryk Wajda wraca po półtorej roku do Comarch Cracovii. Hokeista związał się naszym Klubem umową obowiązującą do końca obecnych rozgrywek. 25-latek grał w zespole aktualnego Mistrza Polski przez sześć sezonów, w tym czasie z Comarch Cracovią trzykrotnie zdobywał złote medale.

Patryk Wajda początek sezonu spędził w 1928 KTH Krynica, jednak z powodu problemów organizacyjnych rozstał się z kryniczanami - O moim powrocie do Comarch Cracovii zdecydował sentyment do miasta i Klubu - powiedział obrońca kilka chwil po podpisaniu kontraktu.

Patryk, witamy ponownie i życzymy samych sukcesów!

Wkrótce zamieścimy krótką rozmowę video z naszym nowym zawodnikiem. Źródło: Cracovia.pl [2]

PATRYK, DZIĘKUJEMY! 06.04.2018

Od nowych rozgrywek Polskiej Hokej Ligi Patryk Wajda nie będzie już zawodnikiem Comarch Cracovii. 29-letni obrońca przez jedenaście sezonów reprezentował barwy Pasów i pięciokrotnie był członkiem mistrzowskiej drużyny. Patryk, dziękujemy Ci za wszystko, co wniosłeś do najstarszego klubu sportowego w Polsce!

Patryk Wajda przeniósł się do Comarch Cracovii w sezonie 2006/07, bezpośrednio po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Występował w barwach Pasów przez jedenaście lat, z dwiema krótkimi przerwami na grę w Sanoku i Krynicy. Pasiasty trykot zakładał ponad 400 razy i choć jako obrońca do jego głównych zadań należała defensywa, to potrafił także zagrażać bramce rywali zdobywając w swojej karierze ponad 100 punktów dla Comarch Cracovii. W dorobku Patryka Wajdy znajduje się pięć tytułów mistrzowskich wywalczonych z Pasami, które uzupełniają dwa srebrne i jeden brązowy krążek oraz dwa Puchary Polski i trzy Superpuchary.

Patryk, dziękujemy Ci za czas spędzony w Cracovii i postawę, która przyczyniła się do wielu sukcesów! Źródło: Cracovia.pl [3]