35:52 Procházka (Karlíček, Bordowski) 5/4
2:0
3:0
4:0
5:0

2 min Kogut (Zahaczanie)
2 min Urbanowicz (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Dudaš (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min D.Laszkiewicz (Zahaczanie)
2 min Valčak (Zahaczanie)
2 min L.Laszkiewicz (Nadmierna ostrość w grze)
2 min Dudaš (Przeszkadzanie)

Wracamy do Krakowa

Piąty mecz finału miał niespodziewanie jednostronny charakter. W poniedziałek na lodowisku w Jastrzębiu strzelali tylko gospodarze, a biało-czerwoni zmarnowali wszystkie swoje sytuacje, łącznie z rzutem karnym. Dzięki dwóm kolejnym zwycięstwom gracze JKH przedłużyli rywalizację do co najmniej sześciu gier. Już w środę 27 marca mecz w Krakowie. Początek spotkania o godzinie 19:30.

Można się było spodziewać że drugie z rozgrywanych dzień po dniu spotkań obie ekipy rozpoczną uważnie, koncentrując się w pierwszej kolejności na grze obronnej. W konsekwencji obaj bramkarze nie mieli początkowo zbyt wiele okazji do interwencji. W 3. minucie po kapitalnym prostopadłym podaniu Jarosława Kłysa, sam na sam z Kosowskim wyszedł Damian Słaboń ale przegrał ten pojedynek. W 9. minucie Cracovia grała w przewadze ale po minucie i przewinieniu Dudaša siły na lodzie wyrównały się. Wynik spotkania uległ zmianie już podczas gry 5 na 5. W 13. minucie uderzał Kulas, a do odbitego krążka rzucił się Kapica i leżąc wepchnął go do bramki. W końcówce tercji nasi gracze nie wykorzystali kolejnego okresu gry w przewadze i na pierwszą przerwę zjechali przy wyniku 1:0 dla JKH.

Początek drugiej tercji to jedyny okres w tym spotkaniu kiedy Cracovia przeważała. Groźnie uderzał Besh, Leszek Laszkiewicz, dwa razy próbował Fojtik. W 27. minucie przewagę Pasów zakończyła sytuacja Michała Piotrowskiego. Chwilę później Zaťko przedarł się po skrzydle i minimalnie spóźniony Zieliński nie miał już szans zatrzymać gracza gospodarzy, który pokonał Radziszewskiego. Zrobiło się 2:0, a po chwili 3:0. Podobnie jak przy pierwszej bramce pokazali się młodzi gracze Jastrzębia. Kogut popisał się sprytną asystą, po której Salamon znalazł się sam przed „Radzikiem” i nie zmarnował okazji. W końcówce tercji Procházka wykorzystał okres gry w przewadze i po 40. minutach gospodarze prowadzili 4:0.

Na początku trzeciej tercji sędziowie wykluczyli z gry najpierw Valčaka, a pod koniec tej kary odesłali do boksu także Leszka Laszkiewicza. Mimo gry w osłabieniu biało-czerwoni mieli swoje sytuacje. Najpierw Kosowskiego sprawdził Besch, a w 44. minucie Valčak był faulowany w sytuacji sam na sam i sędziowie podyktowali rzut karny. Niestety czeski napastnik zagubił się w dryblingu i nie pokonał Kosowskiego. Cracovia przetrwała prawie cztery minuty gry w osłabieniu po czym straciła piąta bramkę po uderzeniu Labrygi. O tym jak bardzo nie był to mecz Cracovii może świadczyć sytuacja z 49. minuty. Kosowski po szarży Michała Piotrowskiego stracił kij, który leżąc na linii bramkowej zatrzymał dwie kolejne dobitki...

Cracovia przegrała więc drugi mecz w serii i decydującego zwycięstwa w walce o tytuł musi poszukać w kolejnym meczu. Warto zauważyć, że jak dotąd w finale to gospodarze są stroną dominującą i tylko Pasy w pierwszym spotkaniu (rozgrywanym w Jastrzębiu) zdołały zneutralizować atut własnego lodowiska. Szóste, i jak wierzą kibice biało-czerwonych, ostatnie starcie finału odbędzie się w Krakowie we środę 27 marca. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:30.
Źródło: TerazPasy.pl 25 marca 2013 [1]

"Hokeiści Cracovii prowadzą już tylko 3-2" -

Hokeiści Cracovii prowadzą już tylko 3-2

W piątym meczu o mistrzostwo Polski hokeiści JKH Jastrzębie wygrali wysoko z Cracovią 5-0 i w rywalizacji play-off "Pasy" prowadzą już tylko 3-2. Szóste spotkanie finałowe odbędzie się w środę w Krakowie o godz. 19.30.

JKH GKS JASTRZĘBIE - COMARCH CRACOVIA 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

1:0 - Kapica - Kulas - Mat. Rompkowski 12:23 (5/5)

2:0 - Zatko - Dąbkowski 28:22 (5/5)

3:0 - Salamon - Kogut 29:48

4:0 - Prochažka - Karliček 35:52 (5/4)

5:0 - Salamon - Labryga - Kogut 46:52 (5/5)

JKH GKS: Kosowski (Sopko) - Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Prochažka - Mat. Rompkowski, Karliček, Lipina, Zdenek, Bordowski - Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz (2), Salamon, Kapica - Labryga, Pastryk, Kogut (2), Marzec, Kulas.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) - Dudaš (4), Besch, L. Laszkiewicz (2), S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (2) - A. Kowalówka, Noworyta, Dvořak, Valčak (2), Fojtik - Zieliński, Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kostecki, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik.