2018-03-21 Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4

Wersja z dnia 13:42, 5 kwi 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:1; 1:1; 2:1; 0:1)

Sędzia: Włodzimierz Marczuk, Patryk Pyrskała (główni) - Patryk Kasprzyk, Daniel Lipiński (liniowi)

61:01 Michalski (Biezais, Zapała)

10 min. 12 min.

Hokej. "Szarotki" bliżej brązowego medalu, Cracovia musi się obudzić

Podhale Nowy Targ wygrało - po dogrywce - w Krakowie pierwszy mecz o brąz i w piątek we własnej hali może postawić kropkę nad i.

Po porażce w Katowicach w krakowskim zespole trener Rudolf Rohaczek postawił w bramce na Michała Łubę. Na lodzie nie pojawili się chory Teddy Da Costa, mający krwiaka na nodze Damian Kapica, nie grali też kontuzjowani Maciej Kruczek i Bartosz Dąbkowski.

Od pierwszych minut widać było, że gracze Podhala są bardziej zdeterminowani. Już w 3 min objęli prowadzenie. Żaden z krakowskich obrońców nie krył pod bramką Siergieja Ogorodnikowa, który z trzech metrów trafił do siatki. Na początku drugiej tercji na ławkę kar powędrował Damian Tomasik, więc Cracovia ostrzeliwała bramkę Przemysława Odrobnego, ale ten był jak skała. Co nie udało się gospodarzom powiodło się gościom. W 26 min wykorzystali grę w przewadze i Oskar Jaśkiewicz atomowym strzałem podwyższył na 2:0. W połowie tercji „Pasy” wykorzystały wreszcie osłabienie rywala i Tomas Sykora z bliska posłał krążek do siatki. W odpowiedzi uderzał Marcin Kolusz, ale trafił w słupek.

Na początku ostatniej odsłony Petr Sinagl precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. W 52 min „Pasy” grały w przewadze, ale krążek przechwycili goście i Łotysz Elvijs Biezais pokonał Łubę. Jednak już w dwie minuty później był remis po mocnym strzale Sykory.

Konieczna była dogrywka, ale w niej do rozstrzygnięcia doszło już w 65 sekundzie. W bliższy róg celnie strzelił Mateusz Michalski.

W walce o trzecie miejsce „Szarotki” prowadzą 1:0. Jeśli w piątek (mecz o godz. 18) ponownie pokonają „Pasy” na swoim lodzie, sięgną po brązowe medale.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 21 marca 2018 [1]

"Złoty gol Michalskiego. Podhale blisko brązu" -

Złoty gol Michalskiego. Podhale blisko brązu

TatrySki Podhale Nowy Targ pokonało Comarch Cracovię 4:3 po dogrywce w pierwszym meczu o brązowy medal. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 2. minucie doliczonego czasu gry Mateusz Michalski. Nowotarskie "Szarotki" do ostatecznego tryumfu potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Krakowianie przystąpili do meczu bez kilku podstawowych zawodników. Już wcześniej ze składu wypadli Maciej Kruczek i Bartosz Dąbkowski, a teraz z powodu niedyspozycji zabrakło Damiana Kapicy i Teddyego Da Costy. Pierwszy narzeka na uraz biodra, natomiast Francuza z polskim paszportem dopadła grypa żołądkowa. W bramce "Pasów" nie wystąpił ponadto Rafał Radziszewski, któremu trener Rudolf Roháček dał odpocząć, a do gry desygnował Michaela Lubę.

Spotkanie już od początku układało się po myśli gości. W 3. minucie Marcin Kolusz idealnie dograł do Siergieja Ogorodnikowa, a ten z bliska wpakował gumę do siatki. Pierwszy atak Podhala był dziś najbardziej widoczny na lodzie i chwilę później ponownie duet Kolusz - Ogorodnikow mógł podwyższyć prowadzenie. Krakowianie również mieli swoje szanse. W 5. minucie Maciej Urbanowicz próbował pokonać Przemysława Odrobnego w sytuacji sam na sam, a następnie z ostrego kąta uderzył Petr Kalus. Górą jednak był bramkarz gości.

Drugi gol dla gości padł w 26. minucie, gdy karę odsiadywał Petr Šinágl, a z dystansu celnie uderzył Oskar Jaśkiewicz. Siedem minut później miejscowi wrócili jednak z dalekiej podróży. W zamieszaniu podbramkowym Odrobnemu wypadł kij, a krążek do siatki skierował Tomáš Sýkora. Dwie minuty po wznowieniu gry w trzeciej tercji krakowianie doprowadzili do remisu, a a strzelcem gola tuż przy słupku był Šinágl. W 50. minucie na ławkę kar odesłany został Krzysztof Zapała, ale to... "Szarotki" mogły cieszyć się z gola. Po jednej z kontr Ogorodnikow zagrał do Elvijsa Biezaisa, a Łotysz nie zmarnował dogodnej sytuacji.

Krakowianie usilnie dążyli jednak do zmiany niekorzystnego wyniku i udało im się to na niespełna cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Pawieł Worobjow idealnie obsłużył Sýkorę, a ten z przestrzeni międzybulikowej uderzył pod poprzeczkę i na tablicy świetlnej - której dzałanie pozostawiało tego dnia wiele do życzenia - znów był remis. Sędziowie zarządzili więc dwudziestominutową dogrywkę. W doliczonym czasie gry to goście od początku rzucili się do ataku i krążek z bliska do bramki skierował Mateusz Michalski, zapewniając swej drużynie zwycięstwo. Drugi mecz odbędzie się w piątek 23 marca w Nowym Targu i jeśli Podhale ponownie pokona rywali to zapewni sobie brązowy medal.