2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3

Herb_Stal Kraśnik

Marcin Wróbel
III liga grupa: IV (Cracovia II) , 14 kolejka
Kraśnik, Stadion MOSiR, ul. Żwirki i Wigury 2, sobota, 10 października 2020, 15:00

Marcin Wróbel, trener Stali Kraśnik

Na pewno będziemy dobrze zmotywowani na najbliższego rywala. Wiemy, co mamy robić na murawie. Nie ukrywam, że ta sytuacja z meczami u siebie musi już siedzieć w głowach zawodników. Minęło sporo czasu od ostatniej wygranej. Zaczęliśmy jednak nowy rozdział i wydaje mi się, że rozpocząłem pracę w Kraśniku całkiem nieźle. Chcę to kontynuować. Jeżeli marzymy o tym, żeby coś osiągnąć w tej lidze, to nie ma co ukrywać, że trzeba zacząć wygrywać na swoim stadionie. Chciałbym, żeby Kraśnik stał się twierdzą nie do zdobycia. W sobotę postaramy się zostawić te poprzednie mecze za sobą i udowodnić, że potrafimy wygrywać przed własną publicznością. }}

"Stadion nadal zaczarowany" -
Dziennik Wschodni

Stadion nadal zaczarowany

Plakat meczowy na mieście w Kraśniku
Już od ponad roku kibice w Kraśniku nie oglądali na swoim stadionie wygranej Stali. I wygląda na to, że jeszcze będą musieli poczekać na przełamanie. Wydawało się, że świetną okazją na przerwanie fatalnej passy będzie mecz z rezerwami Cracovii. Niestety, „Pasy” wygrały sobotnie zawody 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem trener Marcin Wróbel wierzył, że od spotkania z krakowskim zespołem zła karta w Kraśniku wreszcie się odwróci.

– Ta sytuacja trwa już tak długo, że na pewno siedzi chłopakom w głowach. Pracujemy jednak nad tym, żeby nasz stadion stał się twierdzą nie do zdobycia – mówił szkoleniowiec.

Niestety, okazało się, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Niebiesko-żółci przegrywali od 23 minuty po golu Matheusa. Goście dowieźli korzystny rezultat do przerwy. A po zmianie stron długo na tablicy wyników nic się nie zmieniało.

Niestety, w końcówce zamiast wyrównania to Cracovia II upewniła się, że zabierze do domu wszystkie punkty. W przeciągu 180 sekund dwa razy na listę strzelców wpisał się Patryk Zaucha i podopieczni Piotra Gizy wygrali w Kraśniku aż 3:0.

I tym samym goście przerwali swoją, kiepską passę na boiskach rywali. Do tej pory w dziewięciu meczach na obcych stadionach zanotowali: trzy remisy i sześć porażek. Za dziesiątym razem zgarnęli jednak pierwszy, wyjazdowy komplet punktów w tym sezonie.
Źródło: Dziennik Wschodni 10 października 2020 [1]