2022-11-18 Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Zagłębie Sosnowiec | gospodarz_owczesna_nazwa = Comarch Cracovia | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 21 | runda = 3 | etap = I | sezon = 2022/23 | rozgrywki = Polska Hokej Liga - hokej mężczyzn |…")

|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Tomasz Radzik, Mateusz Niżnik (główni) - Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi)
|                            sedzia = Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni) - Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi)
|                            widzow = 500
|                            widzow = 750
|                strzelcy_gospodarz = 32:25 [[Vojtěch Polák|Polák]] ([[Patryk Wronka|Wronka]], [[Aleš Ježek|Ježek]])<br>36:07 [[Štěpán Csamangó|Csamangó]] ([[Sebastian Brynkus|Brynkus]])<br>36:52 [[Roman Rác|Rác]] ([[Radosław Sawicki|Sawicki]])
|                strzelcy_gospodarz = 14:27 [[Patryk Wronka|Wronka]] ([[Vojtěch Polák|Polák]], [[Alan Łyszczarczyk|Łyszczarczyk]]) 5/4<br>30:24 [[Martin Kasperlík|Kasperlík]] ([[Roman Rác|Rác]])<br>35:17 [[Erik Němec|Němec]] ([[Marek Račuk|Račuk]], [[Alan Łyszczarczyk|Łyszczarczyk]])<br>35:25 [[Vojtěch Tomi|Tomi]] ([[Mateusz Michalski|Michalski]], [[Sebastian Brynkus|Brynkus]])<br>38:07 [[Damian Kapica|D. Kapica]] ([[Jiří Gula|Gula]], [[Patryk Wronka|Wronka]]) 5/4<br>48:07 [[Patryk Wronka|Wronka]] ([[Vojtěch Polák|Polák]], [[Alan Łyszczarczyk|Łyszczarczyk]])<br>49:16 [[Roman Graborenko|Graborenko]] ([[Marek Račuk|Račuk]], [[Daniel Krejčí|Krejčí]]) 5/4
|                            wyniki = 1:0<br>2:0<br>3:0
|                            wyniki = 1:0<br>2:0<br>3:0<br>4:0<br>5:0<br>6:0<br>7:0
|                      strzelcy_gosc =
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
|                    kary_gospodarz = 10 min.
|                    kary_gospodarz = 2 min.
|                          kary_gosc = 10 min.
|                          kary_gosc = 18 min.
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = Grzegorz Klich
|                        trener_gosc = [[Piotr Sarnik]]
|                bramkarz_gospodarz = [[Rok Stojanovič|Stojanovič]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Saku Kinnunen|Kinnunen]]<br>[[Daniel Krejčí|Krejčí]]<br>[[Martin Kasperlík|Kasperlík]]<br>[[Roman Rác|Rác]]<br>[[Radosław Sawicki|Sawicki]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Saku Kinnunen|Kinnunen]]<br>[[Mico Luoto|Luoto]]<br>[[Martin Kasperlík|Kasperlík]]<br>[[Roman Rác|Rác]]<br>[[Radosław Sawicki|Sawicki]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Jakub Šaur|Šaur]]<br>[[Jiří Gula|Gula]]<br>[[Patryk Wronka|Wronka]]<br>[[Vojtěch Polák|Polák]]<br>[[Aleš Ježek|Ježek]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Jakub Šaur|Šaur]]<br>[[Jiří Gula|Gula]]<br>[[Patryk Wronka|Wronka]]<br>[[Vojtěch Polák|Polák]]<br>[[Damian Kapica|D. Kapica]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Patrik Husák|Husák]]<br>[[Martin Bdžoch|Bdžoch]]<br>[[Erik Němec|Němec]]<br>[[Marek Račuk|Račuk]]<br>[[Mateusz Michalski|Michalski]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Aleš Ježek|Ježek]]<br>[[Roman Graborenko|Graborenko]]<br>[[Erik Němec|Němec]]<br>[[Marek Račuk|Račuk]]<br>[[Alan Łyszczarczyk|Łyszczarczyk]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Antoni Dziurdzia|Dziurdzia]]<br>[[Sebastian Brynkus|Brynkus]]<br>[[Štěpán Csamangó|Csamangó]]<br>[[Robert Arrak|Arrak]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Daniel Krejčí|Krejčí]]<br>[[Antoni Dziurdzia|Dziurdzia]]<br>[[Sebastian Brynkus|Brynkus]]<br>[[Mateusz Michalski|Michalski]]<br>[[Vojtěch Tomi|Tomi]]
|                      bramkarz_gosc = Spěšný
|                      bramkarz_gosc = Spěšný (41' Szczepkowski)
|                      I_piatka_gosc = Naróg<br>Kotlorz<br>Bernacki<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]<br>Witecki
|                      I_piatka_gosc = Motloch<br>Kotlorz<br>Friberg<br>Blomqvist<br>Nahunko
|                    II_piatka_gosc = Khoperia<br>Andrejkiw<br>Pawlenko<br>Rzeszutko<br>Nahunko
|                    II_piatka_gosc = Krawczyk<br>Naróg<br>Pawlenko<br>Bucenko<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]
|                    III_piatka_gosc = Krawczyk<br>Michałowski<br>Danyłenko<br>Bucenko<br>Sikora
|                    III_piatka_gosc = Michałowski<br>Andrejkiw<br>Witecki<br>Rzeszutko<br>Piotrowicz
|                    IV_piatka_gosc = Gniewek<br>Luszniak<br>Rzekanowski<br>Dubinin<br>Stuchlík
|                    IV_piatka_gosc = Dubinin<br>Khoperia<br>Bernacki<br>Sikora<br>Kogut
|                Skan =
|      Tytul_artykulu = Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec. "Pasy" śrubują rekord zwycięstw
|      Tytul_artykulu = Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec. Faworyt pokazał moc, bardzo udany mecz "Pasów"
|              Autor = Jacek Żukowski
|              Tresc = '''Comarch Cracovia wygrała kolejny mecz z rzędu. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka triumfowali już w ośmiu kolejnych spotkaniach. Znów zagrali bez Kapicy, ale wygrali dość pewnie.'''
|              Tresc = '''W pierwszym meczu fazy play-off Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pewnie pokonała Zagłębie Sosnowiec. Gra się do czterech zwycięstw. Kolejny mecz w czwartek o godz. 18.30 również w Krakowie.'''

Choć pierwsza tercja nie zapowiadała „spacerku”. Goście pierwsi mogli objąć prowadzenie, ale pomylił się Dubinin. Potem „Pasy” nie wykorzystały gry w przewadze. Z kolei w 13 min Nahuńko pojechał z kontrą i zakończył ją strzałem w spojenie słupka i poprzeczki. Gospodarze mieli wyraźną przewagę w strzałach - 11:3, ale niewiele z tego wynikało.
Comarch Cracovia w sezonie zasadniczym wygrała z Zagłębiem cztery mecze i jeden przegrała po dogrywce. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego mierzył się z ósmym. Faworyt był więc oczywisty.

Goście drugą tercję zaczęli od gry w osłabieniu, gospodarze starali się wykorzystać tę sytuacje – strzelali: Kasperlik, Nemec, ale górą był Spesny. Bramkarz sosnowiczan był bohaterem swej drużyny i zachowywał czyste konto. Do czasu. Wreszcie strzałem z przestrzeni miedzybulikowej pokonał go Polak i Comarch Cracovii grało się lżej. Gdy w ciągu 45 sekund gospodarze zdobyli kolejne dwa gole stało się jasne, że „Pasy” odniosą kolejne zwycięstwo. Najpierw Csamango dobrze zachował się pod bramką, wymieniając krążek z Brynkusem, a następnie Rac precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie po skutecznym kontrataku.
Na początku posypały się kary. Cracovia grała przez chwilę 4 na 3, ale nie wykorzystała tego. Przed kapitalną szansą stanął Nemec, ale nie trafił do pustej bramki. Po chwili po dwójkowej akcji z Sawickim gola nie zdobył Kasperlik, bo udaną interwencją popisał się Spesny.

Trzecią tercję krakowianie zaczęli od gry w osłabieniu, ale spokojnie przetrwali ten czas. Stojanović nie miał wiele pracy, ale musiał być bardzo skoncentrowany, bo od czasu do czasu musiał coś obronić. „Pasy” mogły zaś podwyższyć wynik, ale po strzale Sawickiego w sytuacji sam na sam krążek trafił w poprzeczkę. W pewnym momencie gospodarze musieli grać 3 na 5. Ale nawet takiej okazji nie potrafili wykorzystać sosnowiczanie. }}
Gospodarze osiągnęli miażdżącą przewagę, ale brakowało wykończenia. Gdy miejscowi grali ponownie w przewadze trwał obstrzał bramki Zagłębia, ale Spesny był niepokonany. Do czasu… Strzelał Polak – odbił bramkarz, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Wronka. Comarch Cracovia wygrywała skromnie, ale miała pełną kontrolę nad meczem.

Goście próbowali coś zrobić, strzelał np. Friberg w 22 min, ale Stojanović obronił. „Pasy” szukały drugiego trafienia, bliski powodzenia był Wronka, ale sosnowiecki bramkarz dokonywał cudów. Po chwili sam na sam był Łyszczarczyk, ale golkiper był górą. Nemec też przegrał z nim pojedynek. Ale w 31 min znalazł wreszcie na niego sposób Kasperlik. Gospodarze poszli za ciosem. W ciągu 8 sekund zdobyli dwa gole! Najpierw Nemec zrehabilitował się za wcześniejsze pudło, a potem Tomi dobił rywali. W kolejnej przewadze D. Kapica mógł unieść ręce w geście triumfu po kolejnym golu.

Na trzecią tercję goście zmienili bramkarza – ale i Szczepkowski wkrótce musiał wyciągnąć krążek z siatki, gdy krakowianie „rozklepali” obronę gości. „Pasy” nie miały litości i po ponad minucie zdobyły kolejnego gola.}}

{{Artykul
{{Artykul
Linia 77: Linia 81:
|      Tytul_artykulu = Druga tercja zadecydowała o zwycięstwie Cracovii
|      Tytul_artykulu = Kompletna dominacja Cracovii, która wychodzi na prowadzenie w serii z Zagłębiem!
|              Autor = Łukasz Czuba
|              Tresc = '''Comarch Cracovia długo nie potrafiła sforsować defensywy Zagłębia Sosnowiec mimo przewagi od początku spotkania. Ta sztuka udała im się pod koniec drugiej tercji i w dużej mierze przyczyniła się do zdobycia kompletu punktów przez gospodarzy.'''
|              Tresc = '''W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Comarch Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec żadnych szans nie dali krakowianie sosnowiczanom, którzy dzielnie walczyli tylko w pierwszej tercji.'''

Od początku spotkania stroną przeważającą byli hokeiści Comarch Cracovii, którzy jednak nie potrafili wykorzystać swojej przewagi i zdobyć gola w pierwszej tercji. Mecz toczył się w żywym tempie zwłaszcza przez pierwsze dziesięć minut. W tym czasie gospodarze raz zagrali w przewadze liczebnej. Druga część pierwszej tercji przyniosła nam znacznie więcej niedokładności po obu stronach. Dymytro Danyłenko w 13. minucie był najbliżej zdobycia trafienia dla Zagłębia Sosnowiec, ale krążek po jego strzale zatrzymał się na poprzeczce. W 16. minucie sędziowie postanowili wrócić do tej sytuacji i udali się do boksu technicznego na wideoweryfikację, która trwała dość długo. W powtórkach było wyraźnie widać, że guma obiła się od poprzeczki, więc zastanawiające jest, dlaczego tak długo arbitrzy analizowali tę sytuację.
Od początku pierwszej tercji dominowali hokeiści Comarch Cracovii, ale zdecydowanie brakowało im skuteczności. W połowie pierwszej odsłony gracze Zagłębia Sosnowiec odsunęli na dłuższy czas grę od swojej bramki i próbowali swoich sił w ofensywie. Nikita Bucenko w 13. minucie wylądował na ławce kar za zahaczanie, a chwilę później Cracovia objęła prowadzenie.Vojtěch Polák uderzył po lodzie, jednak z tym strzałem poradził sobie PatrikSpěšny, ale krążek trafił na kij Patryk Wronki a ten dopełnił formalności i bramkarz gości zmuszony był do kapitulacji.

W drugiej tercji od samego początku "Pasy" miały sporo okazji na objęcie prowadzenia. Chwilę po rozpoczęciu na ławkę kar został odesłany Jakub Witecki, który otrzymał karę podwójną za grę wysokim kijem. Jego koledzy znakomicie radzili sobie w defensywie i odparli ataki gospodarzy. W 25. minucie NIkita Butsenko udał się do boksu kar, ale ponownie krakowianie byli nieskuteczni. Jednak od 32. minuty trafiali tylko gracze Cracovii. Na początek Vojtech Polak wykończył składną trójkową akcję po odebraniu krążka w tercji sosnowiczan. Następnie Stephan Csamangó w 36. minucie wraz z Sebastianem Brynkusem rozmontowali defensywę Zagłębia, a kilkanaście sekund później kropkę nad "i" postawił Roman Rac, który w pojedynkę postanowił sfinalizować kontrę swojego zespołu. Pod koniec drugiej części gry przyjezdni pierwszy raz mieli okazję do rozgrywania przewagi, ale jej nie wykorzystali. Druga szansa nadarzyła się chwilę później, jednak po raz drugi bezskutecznie.
W drugiej tercji "Pasy" wyregulowały celowniki, a strzelanie rozpoczął Martin Kasperlik, który popisał się indywidualną akcją zakończoną precyzyjnym uderzeniem. W 35. minucie na listę strzelców wpisał sięErik Němec, który na raty pokonałSpěšnego. Minęło zaledwie kilka sekund, a krakowianie mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. Tym razem gospodarze odebrali gumę w tercji sosnowiczan i całą akcję finalizowałVojtěch Tomi. Nie był to jeszcze koniec popisów strzeleckich gospodarzy, bo w 39. minucie Damian Kapica zmienił tor lotu krążka i ulokował go między parkanami bramkarza gości.

Na trzecią tercję gospodarze wyjechali w osłabieniu po karze pod koniec drugiej tercji Daniela Krejčígo. Sosnowiczanie nie wykorzystali tej przewagi i w tym meczu wciąż musieli pracować na pierwsze trafienie. Ostatecznie, to Rok Stojanović zakończył spotkanie z czystym kontem, a Cracovia z wygraną. W ostatnich dwudziestu minutach nie oglądaliśmy bramek, a cały mecz stał pod znakiem niewykorzystanych przewag. Zagłębie miało pięć szans na zdobycia gola w przewadze liczebnej, a Cracovia cztery, ale żadnej z ekip ta sztuka się nie udała.}}
W trzeciej tercji spotkanie zakończyło się dlaSpěšny a jego miejsce między słupkami zajął Mikołaj Szczepkowski. Rezerwowy golkiper przez 9. minut zdołał utrzymać czyste konto. Pierwszy receptę na Szczepkowskiego znalazł Patryk Wronka, który wykończył składną trójkową akcję. Ostatnie słowo należało do Romana Graborenki, który zachował się najprzytomniej pod bramką Zagłębia i umieścił krążek w bramce. RokStojanovič nie miał w tej rywalizacji zbyt wiele pracy, ale może się cieszyć z pierwszego czystego konta w tegorocznych play-off.}}

(1:0; 4:0; 2:0)

Sędzia: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni) - Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi)

7:0

2 min. 18 min.