2023-02-23 Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9:1

Kraków, ul. Siedleckiego 7, czwartek, 23 lutego 2023, 18:30

9
:
1

(2:1; 4:0; 3:0)

Sędzia: Przemysław Gabryszak, Marcin Polak (główni) - Michał Gerne, Andrzej Nenko (liniowi)

4:04 Friberg (Blomqvist, Bernacki)

8 min. 6 min.

Rzekanowski

"Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec. Powtórka z rozrywki, "Pasy" nie miały litości" -
gazetakrakowska.pl

W drugim meczu hokejowego play-off Comarch Cracovia wysoko pokonała Zagłębie Sosnowiec. Krakowianie prowadzą 2:0 w serii i do awansu do półfinału potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw. Kolejne dwa mecze w niedzielę (17) i poniedziałek (19) w Sosnowcu.

Zaczęło się planowo, bo już po 101 sekundach było 1:0. Spesny obronił strzał Łyszczarczyka, ale wobec dobitki Racuka był bezradny. Sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania w 5 min – Friberg znalazł lukę między słupkiem, a bramkarzem. Gości natchnęła ta bramka i mecz stał się wyrównany. Potem „Pasy” grały 5 na 4, ale nie wykorzystały przewagi. Następnie po ładnej akcji Wronki uderzał Kapica, ale golkiper poradził sobie z tym strzałem. W 17 min znów bramkarz był górą po strzale Wronki. Po chwili było jednak 2:1 po mierzonym strzale Guli.

Kapitalnie zaczęła się II tercja od znakomitego strzału Kapicy – z backhandu, który posłał krążek pod poprzeczkę. W 23 min Kasperlik był sam na sam, lecz górą był golkiper, podobnie jak przy strzale Racuka. Sekundy później Wronka przymierzył po lodzie na 4:1. Cracovia w tej tercji mogła też przećwiczyć grę w osłabieniu, po raz pierwszy w rywalizacji w play-off z Zagłębiem. A niebawem mogli znów przećwiczyć grę 5 na 4 i to zakończoną skutecznie – atomowym uderzeniem Raca.

III tercja zaczęła się tak jak dwie poprzednie – od trafienia „Pasów”. A potem gospodarze już się bawili. A potem gospodarze już się bawili. Nawet grając w osłabieniu zdobyli gola po dwójkowej akcji Brynkusa z Racem.
Źródło: gazetakrakowska.pl 23 lutego 2023 [1]

"Drugie jeszcze wyższe zwycięstwo Cracovii nad Zagłębiem!" -

Drugie jeszcze wyższe zwycięstwo Cracovii nad Zagłębiem!

W drugim spotkaniu serii pomiędzy Comarch Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec ponownie popis w ofensywie dali podopieczni Rudolfa Roháčka. Kolejna pewna wygra sprawiła, że do Sosnowca krakowianie udadzą się z dwumeczową zaliczką.

Znakomicie ułożyło się spotkanie dla hokeistów Comarch Cracovii, którzy w już 2. minucie za sprawą MarkaRačuka wyszli na prowadzenie. Tym razem gracze Zagłębia Sosnowiec zdołali odpowiedzieć, a zrobili to w 5. minucie meczu. Tim Fribeg uderzył z dużym impetem po bliższym słupku i zmusił RokaStojanoviča do kapitulacji po 65 minutach bez straty gola. Trafienie dało wiatru w żagle przyjezdnym do 18. minuty, bo wtedyJiří Gula wykorzystał rozkojarzenie graczy Zagłębia i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie jeszcze przed pierwszą przerwą.

W drugą tercję jeszcze lepiej weszły "Pasy". Damian Kapica po 40 sekundach drugiej odsłoniepięknym uderzeniem z bekhendu pokonał PatrikaSpěšnego. Urody bramki koledze z zespołu pozazdrościł Patryk Wronka, który w 24. minucie ulokował krążek w okienku bramki sosnowiczan. W 32. minucie znani ze znakomitych przewag krakowianie trafili do bramki gości w przewadze. RomanRác dostał podanie i mocnym strzałem z prawego bulika wpisał się na listę strzelców. Zdobywanie bramek dla Cracovii zakończył w drugiej tercjiVojtěch Polák, który dobrze odnalazł się pod bramkąSpěšnego.

Trzeci raz w tym meczu znakomicie w tercję weszli krakowianie. W 42. minucie Alan Łyszczarczyk wpisał się pierwszy raz na listę strzelców w fazie play-off po dobitce strzału Mico Luoto. W 51. minucie na trójkowy wypad zdecydował się tercet napastników z drugiej formacji, a całą akcję sfinalizował Kapica, który ustrzelił dublet. W 59. minucie strzelanie w tej rywalizacji zakończyłRác, który również może pochwalić się dwoma trafieniami w tym spotkaniu.