2023-12-20 Marma Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 1:7

Wersja z dnia 15:41, 29 gru 2023 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:1; 0:3; 1:3)

Sędzia: Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała (główni) - Wojciech Moszczyński, Michał Gerne (liniowi)

58:16 Vildumetz (Mocarski)

6 min. 18 min.

Grad goli w Sanoku. Hokeiści Comarch Cracovii pożegnali rok

Marma Ciarko STS Sanok przegrał z Comarch Cracovią 1:7. Dla Comarch Cracovii był to ostatni mecz w tym roku. Mecz z piątku z Energą Toruń rozegrała bowiem awansem. Zawodnicy zagrali w czarnych opaskach, by uczcić zmarłego w niedzielę prezesa Cracovii Janusza Filipiaka.

Świetnie dla podopiecznych trenera Rohaczka zaczęło się to spotkanie, bo już w 3 min Spacek pokonał Salamę. Był to pierwszy gol Czecha w nowych barwach, do zespołu trafił niedawno. Uderzył po lodzie, tuż przy słupku. Krakowianie grali nieźle, mogli podwyższyć prowadzenie, ale Vildumetz trafił w poprzeczkę.

„Pasy” poszły za ciosem w II tercji – Latal uderzył z bulika celnie. A 10 min później. Gdy grano czterech na czterech Cracovia skutecznie skontrowała. A po zespołowej akcji padł czwarty gol. W III tercji gdy gospodarze grali 5 na 3 zdobyli bramkę. Było wiele kar dla gości, ale spokojnie grali w obronie. Gospodarze wycofali bramkarza i stracili kolejnego gola. To był koniec ich nadziei. A „Pasy” dobiły ich jeszcze kolejnymi bramkami.
Źródło: gazetakrakowska.pl 20 grudnia 2023 [1]

"Popis skuteczności Cracovii. Sanoczanie bezlitośnie wypunktowani!" -

Popis skuteczności Cracovii. Sanoczanie bezlitośnie wypunktowani!

Hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok w 27. kolejce TAURON Hokej Ligi przegrali z Comarch Cracovią 1:7. Sanoczanie seryjnie marnowali klarowne sytuacje, a z przeciwnej strony bezlitośnie swoje akcje skutecznie wykorzystali krakowianie.

Przed meczem uczczono minutą ciszy niedawno zmarłego właściciela Comarch Cracovii profesora Janusza Filipiaka. Hokeiści z Krakowa wystąpili z czarnymi opaskami na ramieniu.

Już w pierwszej akcji goście zdobyli gola. W niegroźnej sytuacji uderzył po lodzie z okolicy bulika Marek Špaček i zaskoczył Dominika Salamę. Sanoczanie powinni wyrównać w 12 minucie, lecz sytuacji sam na sam nie wykorzystał Lauri Huhdanpää. Strzał i dobitkę fińskiego napastnika skutecznie zatrzymał Filip Krasanovský. Wynik mógł podwyższyć Tomáš Vildumetz, lecz jego strzał w 16 minucie zatrzymał się na poprzeczce.

W drugiej odsłonie mieliśmy festiwal niewykorzystanych sytuacji gospodarzy a hokeiści z Krakowa jak rasowy pięściarz punktowali rywala. Okazję marnowali Huhdanpää, Strzyżowski i Filipek. Zemściło się to w 25. minucie gdy Martin Látal przymierzył z okolicy bulika po krótkim rogu.

Sanoczanie dalej nacierali i dalej ... marnowali stuprocentowe okazje. Pod bramką "Pasów" co rusz się kotłowało. Okazję fatalnie marnowali Kallionkieli, Ceder, Fus czy Binner. Ponownie sie to zemściło gdy na ławce było po jednym z zawodników i zrobiło się więcej miejsca na lodzie. Kontra Látala z Younanem zakończyła się celnym trafieniem na pustą bramkę tego drugiego. Czwartego gola zdobył Tomáš Vildumetz gdy z bliska uderzył po lodzie.

W trzeciej tercji sanoczanie wreszcie przełamali bramkarza Comarch Cracovii. W zamieszaniu pod bramką trafił do siatki Marcus Kallionkieli. Sanoczanie zaczęli ponownie atakować, ale nie potrafili pokonać bramkarza gości. Po jednej z akcji aż złość kipiała Huhdanpy, który zmarnował kolejną sytuację. Trener Elmo Aittola próbował jeszcze manewru ze ściągnięciem bramkarza w 54. minucie a wykorzystał to Adam Raška strzałem do pustej bramki. Jeszcze w końcówce meczu, gdy sanoczanie wyraźnie odpuścili to bezlitośnie wykorzystali krakowianie. DO bramki trafił jeszcze Johan Lundgren i ponownie Tomáš Vildumetz.