Michał Jaracz

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michał Jaracz
Michał Jaracz.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Michał Jaracz
Kraj Polska
Data urodzenia 11 grudnia 2002
Miejsce urodzenia Skawina ,Polska
Pozycja obrońca
Wzrost 174 cm
Waga 80 kg
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2018/19
2021/22
2023/24
PHL - 3/0/0
PHL - 19/0/0
PHL - 27/0/0
Kluby
Lata Klub W/G/A
2018/19- Cracovia Flaga POL.png

W/G/A - wystepy/gole/asystyMichał Jaracz - hokeista występujący na pozycji obrońcy.

  • dodatkowe informacje [1].

Informacje klubowe

WYCHOWANEK MICHAŁ JARACZ WŁĄCZONY DO KADRY PIERWSZEJ DRUŻYNY 31.08.2020

17-letni defensor Michał Jaracz oficjalnie został włączony do pierwszego zespołu i będzie reprezentował Pasy w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. To trzeci wychowanek Akademii Hokejowej Cracovii w seniorskiej drużynie 12-krotnych mistrzów Polski! Michał Jaracz urodził się 11 grudnia 2012 roku w podkrakowskiej Skawinie w rodzinie o hokejowych tradycjach. Pasję do hokeja zaszczepił mu tata Jarosław, który w przeszłości reprezentował barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce i wywalczył z drużyną czwarte miejsce w rozgrywkach ekstraklasy, a następnie trenował grupy dziecięce w Cracovii. Biało-czerwone barwy przywdziewali również jego dwaj bracia.

Michał już od najmłodszych lat przejawiał smykałkę do najszybszej zespołowej dyscypliny na świecie i już jako czteroletnie dziecko rozpoczął naukę jazdy na łyżwach. Następnie jako zawodnik grup minihokeja Akademii Hokejowej Cracovii pod czujnym okiem taty doskonalił swoje hokejowe umiejętności. W trzeciej klasie szkoły podstawowej przeniósł się do Oświęcimia, by w 2014 roku ponownie powrócić do Cracovii.

Warto podkreślić, że młody defensor ma już na koncie debiut w pierwszej drużynie Pasów - miało to miejsce 20 grudnia 2018 roku w wygranym 6:0 meczu z Orlikiem Opole. 16-letni wówczas Jaracz został tym samym jednym z najmłodszych debiutantów w historii rozgrywek w Polsce! Ogółem zawodnik rozegrał trzy spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Teraz jednak ta liczba może zdecydowanie wzrosnąć, bowiem sztab trenerski postanowił włączyć go na stałe do kadry pierwszej drużyny!

- To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wyzwanie do jeszcze cięższej pracy. Cały czas chcę się rozwijać i być lepszym zawodnikiem, a nie ma lepszego sposobu niż rywalizacja z najlepszymi. Dziękuję trenerom, za zaufanie i zrobię wszystko, by ich nie zawieść! – powiedział zawodnik.

Michał, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: Cracovia.pl [2]

WYCHOWANEK MICHAŁ JARACZ Z NOWYM KONTRAKTEM! 29.05.2024

21-letni defensor Michał Jaracz pozostanie w Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce. Wychowanek Pasów parafował nową umowę, która będzie obowiązywać do końca najbliższego sezonu z możliwością automatycznego przedłużenia o kolejny!

Michał Jaracz urodził się 11 grudnia 2012 roku w podkrakowskiej Skawinie w rodzinie o hokejowych tradycjach. Pasję do hokeja zaszczepił mu tata Jarosław, który w przeszłości reprezentował barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce i wywalczył z drużyną czwarte miejsce w rozgrywkach ekstraklasy, a następnie trenował grupy dziecięce w Cracovii. Biało-czerwone barwy przywdziewali również jego dwaj bracia.

Michał od najmłodszych lat przejawiał smykałkę do najszybszej zespołowej dyscypliny na świecie i już jako czteroletnie dziecko rozpoczął naukę jazdy na łyżwach. Następnie jako zawodnik grup minihokeja Akademii Hokejowej Cracovii pod czujnym okiem taty doskonalił swoje hokejowe umiejętności. W trzeciej klasie szkoły podstawowej przeniósł się do Oświęcimia, by w 2014 roku ponownie powrócić do Cracovii.

Debiut w pierwszej drużynie zaliczył 20 grudnia 2018 roku w wygranym 6:0 meczu z Orlikiem Opole. 16-letni wówczas Jaracz został tym samym jednym z najmłodszych debiutantów w historii rozgrywek w Polsce! Ogółem zawodnik rozegrał 49 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Bardzo się cieszę, że dalej będę mógł reprezentować barwy Cracovii. Nowa strategia sekcji to dla mnie również spora szansa, by stawać się jeszcze lepszym zawodnikiem! – powiedział hokeista tuż po złożeniu podpisu.

Michał, cieszymy się że zostajesz z nami i życzymy wielu sukcesów!

Źródło: Cracovia.pl [3]