Mecz następnego dnia:

2016-04-20 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1

"Kadra Cracovii przed Zagłębiem: bez Budzińskiego, z Polczakiem" -

Kadra Cracovii przed Zagłębiem: bez Budzińskiego, z Polczakiem

Trener Cracovii Jacek Zieliński nie ma wielkich kłopotów przed wtorkowym meczem z Zagłębiem Lubin (godz. 18).

Do gry wraca bowiem Piotr Polczak, który pauzował za cztery żółte kartki, nie będzie natomiast z tych samych powodów Marcina Budzińskiego. - Oczywiście wiem, kto go zastąpi – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Trudno, żeby było inaczej dzień przed meczem, żeby człowiek miał nie wiadomo jakie dylematy.

To że wraca Polczak powoduje, że zmieni się obrona „Pasów”. Stoper powinien zająć miejsce w środku obrony obok Florina Bejana. Choć trener nie chce tego ujawniać. - Zobaczymy, czy wróci do jedenastki – mówi trener Cracovii.
Źródło: gazetakrakowska.pl 18 kwietnia 2016 [1]

"Cracovia - Zagłębie Lubin. Odrobić mecz z Lechią" -

Cracovia - Zagłębie Lubin. Odrobić mecz z Lechią

Dziś piłkarze Zagłębia Lubin rozegrają drugi mecz w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Po porażce 1:2 z Lechią u siebie „Miedziowi” zagrają z Cracovią na wyjeździe.

Przegrana z drużyną z Gdańska nie kosztowała lubinian utraty kontaktu ze ścisłą czołówką ligi, ale wiadomo, że po podziale punktów ten kto znajdzie się w gorszej formie może już nie zdążyć odrobić strat. Zagłębie na razie rozegrało jeden słabszy mecz, więc o obniżce formy trudno tutaj mówić, a na dodatek Cracovia wydaje się idealnym rywalem, by potwierdzić, że strata punktów z „zielono-białymi” była tylko wypadkiem przy pracy.

W bieżących rozgrywkach piłkarze KGHM-u dwukrotnie pokonywali „Pasy”. Jesienią w Lubinie po arcyciekawym widowisku gospodarze wygrali 4:2, a wiosną przy ul. Kałuży w Krakowie rozprawili się z podopiecznymi Jacka Zielińskiego 2:1. Wynik dwumeczu przed podziałem punktów to zatem 6:3 dla klubu z Dolnego Śląska.

W stolicy małopolski trener Piotr Stokowiec nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za 8 żółtych kartek Aleksandara Todorovskiego. Kiedy poprzednio Macedończyk „wisiał” za nadmiar „żółtek”, jego miejsce w składzie zajął Damian Zbozień. Najprawdopodobniej tak będzie i tym razem, ponieważ w kadrze Zagłębia to właśnie „Zboziu” jest drugim prawym obrońcą. Pewnym problemem może być jednak to, że sprowadzony z rosyjskiego Amkara Perm zawodnik nie jest w rytmie meczowym. Nie grał przez poprzednie sześć kolejek, a w starciu z Lechią pojawił się na murawie na ostatnie 8 minut.

Gra na boku obrony nie jest też obca Jakubowi Tosikowi. Zdarzało mu się na niej występować w Polonii Warszawa, a nawet... w towarzyskich meczach reprezentacji Polski kilka lat temu. Nie zmienia to jednak faktu, że od pewnego czasu jest już nominalnie defensywnym pomocnikiem, więc Stokowiec raczej postawi na Zbozienia. Kiedy ostatnio ten 26-latek zastępował zawieszonego „Todora” Zagłębie mierzyło się z Górnikiem Zabrze i przegrało 4:2, ale sam Zbozień strzelił gola, co w połączeniu z odświeżeniem go w sobotę jasno sugeruje, że to właśnie on wybiegnie dzisiaj w podstawowej jedenastce. Możliwe, że nie będzie to jedyna roszada.

- W składzie mogą być zmiany, bo gramy teraz często, a mamy wielu piłkarzy, którzy są gotowi do gry - sugerował po ostatnim meczu Jarosław Kubicki.

Swoje problemy - i to poważniejsze - ma sztab szkoleniowy Cracovii. Wciąż kontuzjowany jest Damian Dąbrowski, czyli wychowanek lubińskiego klubu, który od początku sezonu wraz z Mateuszem Cetnarskim tworzył duet reżyserski gry „Pasów”. Innym zmartwieniem dzisiejszych gospodarzy - ciągnącym się za nimi od zimy - jest brak skutecznego napastnika. Odkąd odszedł Deniss Rakels - nie ma komu strzelać goli. Ten ciężar stara się brać na siebie Erik Jendrisek, ale Słowak nie jest tak skutecznym zawodnikiem, jakim był Łotysz w swojej najlepszej formie.

Niemniej to piłkarze Zielińskiego są dzisiaj wyżej w tabeli i to na nich ciąży większa presja. Jeśli przegrają, to Zagłębie ich wyprzedzi, a przy odrobinie szczęścia (czyli remisie lub porażce Pogonii z Lechią) może nawet wskoczyć na podium.

Ekstraklasa
Źródło: gazetakrakowska.pl 19 kwietnia 2016 [2]

"Pasy wreszcie dały sobie radę z Zagłębiem" -

Pasy wreszcie dały sobie radę z Zagłębiem

1-0 Mateusz Cetnarski 61 (karny)

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Jaroszyński - Rakowski. Widzów 6708.

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki (58 Deleu), Bejan, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Kapustka, Covilo - Wdowiak (65 Zjawiński), Cetnarski (88 Diabang), Jendrisek - Vestenicky.

ZAGŁĘBIE: Polacek - Zbozień, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Rakowski (80 Papadopulos), Kubicki - Janoszka (63 Luis Carlos), Starzyński, Woźniak (85 Błąd) - K. Piątek.

Cracovia mogła objąć prowadzenie w 4. minucie, ale po "główce" Covilo golkiper gości popisał się efektowną i skuteczną paradą. Próbował pokonać go z dobitki Bejan, lecz chybił. Trzy minuty później szansę miało z kolei Zagłębie, po uderzeniu Woźniaka głową. Sandomierski wykazał jednak kapitalny refleks.

Później gra była na ogół wyrównana. Gospodarze więcej strzelali, ale bez efektu. W 25. minucie Covilo został w ostatniej chwili zablokowany przez Dąbrowskiego i Pasy zyskały tylko rzut rożny. Trzy minuty później ponownie szansę miał Covilo, lecz po jego kolejnej "główce" piłka przeleciała obok słupka.

Decydująca akcja meczu nastąpiła w 60. minucie, gdy Kapustka przeprowadził długi rajd dobiegając lewym skrzydłem aż do linii końcowej boiska. Stamtąd podał przed szesnastkę do Jendriska, który oddał mocny strzał. Piłka trafiła w rękę Rakowskiego i arbiter podyktował karnego, którego na gola zamienił pewnym uderzeniem w okolice lewego górnego rogu Cetnarski. 1-0!

W 64. minucie miejscowi mogli podwyższyć. Wdowiak przedarł się prawą stroną, dograł wzdłuż bramki, ale Vestenicky - naciskany przez obrońcę - chybił.

W dalszej fazie spotkania przewagę uzyskało Zagłębie, ataki gości były groźne, a najgroźniejsza była kontra w 82. minucie zakończona strzałem Luisa Carlosa z 18 m w słupek. Końcówka była dramatyczna, sędzia przedłużył bowiem mecz o 5 minut. Lubinianie mocno naciskali, ale Cracovia obroniła cenne zwycięstwo włączając się realnie do walki o europejskie puchary.

ST
Źródło: Sportowe Tempo 19 kwietnia 2016 [3]

"Cracovia wreszcie zwycięska" -

Cracovia wreszcie zwycięska

Cracovia przerwała passę bez wygranego meczu. W siódmym kolejnym spotkaniu znalazła wreszcie sposób na Zagłębie Lubin, zwyciężając 1:0.

Dość szczęśliwie, po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką. Trener Jacek Zieliński trochę zmienił skład i od początku dał szansę gry Mateuszowi Wdowiakowi oraz Tomasowi Vestenicky'emu. Trzeba przyznać, że roszady wyszły gospodarzom na dobre. „Pasy” zaczęły z ogromnym animuszem i o mało co nie przyniosło im to powodzenia.

Po centrze z rzutu rożnego Miroslav Covilo główkował, Martin Polacek odbił piłkę, a dobijający Florin Bejan nie trafił w bramkę w 4 minucie. W rewanżu główkował Krzysztof Piątek, ale obronił Grzegorz Sandomierski. Nieźle prezentował się Vestenicky, ale za późno, albo wcale nie decydował się na strzały. Wdowiak dużo widział, nieźle rozgrywał, a Covilo chciał powtórzyć wyczyn z Gliwic i zdobyć bramkę głową, ale często uderzał niecelnie.

W 60 min strzelał Erik Jendrisek , a Adrian Rakowski zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości - „jedenastka”! Pewnym egzekutorem karnego był Mateusz Cetnarski. To jego 11. gol w tym sezonie. Goście byli coraz groźniejsi, w 82 min Luis Carlos trafił piłką w słupek. „Pasy” obroniły przewagę i mogły świętować wygraną.

Bramka: 1:0 Cetnarski 61 karny.

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki (58 Deleu), Wołąkiewicz, Bejan, Jaroszyński – Wdowiak (65 Zjawiński), Covilo, Cetnarski (88 Dialiba), Kapustka, Jendrisek – Vestenicky.

Zagłębie: Polacek – Zbozień, Dąbrowski, Guldan, Cotra – Woźniak (86 Błąd), Rakowski (80 Papadopulos), Starzyński, Kubicki, Janoszka (63 Luis Carlos) – K. Piątek.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Jaroszyński - Rakowski. Widzów: 6708.
Źródło: gazetakrakowska.pl 19 kwietnia 2016 [4]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0